Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

probao, nije da nisam. gurao sve i svasta, cini mi se da samo svilene bombone nisam topio u to al dzaba. kuvana piljevina je kuvana piljevina.

 

a na temu - pristavio ckembe. bio kod kineza i kupio divne ociscene i skuvane bele rezance koje cu da ubacim u dinstano povrce, paradajz pire i belo vino za jedno desetak minuta. dodacu i malo tucane ljute, valja se. sad razmisljam da li da to mumam s hlebom ili da obarim siroku pastu pa ckembe na pastu i da rknem parmezana ozgo. videcemo.... ima vremena....

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, renne said:

poKujem tikvice

Probaj u rerni, ja ih redovno izumacem u sve sto treba, poredjam na papir i poprskam svaku sa malo ulja /malo namazem papir dole/, stavim u rernu na 200 da duva /ako ukljucis i gril onda cim su pecene sa gornje strane, okrenuti ih/, negde na sredinu rerne, Gotove za 10 min cim dobiju koricu i to pun buljuk odjednom, zavisno od toga kolika je tepsija. Isto vazi i za patlidzan/. Plus, pored ako ima mesta poredjas i pomfrit u jednom sloju i eto rucak, sve se zajedno ispece. Bacis papir i ne treba ni tepsiju ribati :) 

 

Link to comment
19 minutes ago, renne said:

Biti će isprobano

:1311_thumbsup_tone2: ... posle sledi "sta sve mozes sa jednom tepsijom, malo papira i rernom" serija, pola mog kuvanja je ta varijanta :1_grinning:

Link to comment

Ja tako pohujem piletinu, tako sam sigurna da nece ostati zivo iznutra, u rerni se sigurno ispece, samo malo manja temp. /na oko 170-180 sa duvanjem/. Plus super varijanta za grilovanje povrca /cvekla sa marinadom od belog luka i malo balzamika i soli, pa u jednom sloju poredjana da se ispece - izgubi sav onaj zemljani ukus odlicna je, zatim prokelj /beli luk, malo ulja i sitno iseckana i proprzena slaninica, uvaljan na pola presecen prokelj u tu marinadu, pecen dok ne porumeni, onako da jos ima bajt ali je mekan/. To su zimske opcije. :)

Link to comment
13 hours ago, darling said:

332lze1.jpg

 

ovsene s nicim i vodom.

Moj doručak: 

- 3 kašike ovsenih pahuljica 

- 1 kašika ovsenih mekinja

- 1 kašika kokosa

- 1 kašika pirinčanog mleka u prahu (ricevita Vitalia) 

- to zalijem ključalom vodom iz ketlera, sunem cimet, chia semenke, malo suvog grožđa, med ponekad ili fruktozu.. 

 

Kad nemam vremena da se akam onda Dobra ovsena kaša radi posao. 

Link to comment
Moj doručak: 
- 3 kašike ovsenih pahuljica 
- 1 kašika ovsenih mekinja
- 1 kašika kokosa
- 1 kašika pirinčanog mleka u prahu (ricevita Vitalia) 
- to zalijem ključalom vodom iz ketlera, sunem cimet, chia semenke, malo suvog grožđa, med ponekad ili fruktozu.. 
 
Kad nemam vremena da se akam onda Dobra ovsena kaša radi posao. 

Majko mila!
[emoji37][emoji37][emoji37]
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...