Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

vidim i sam, ne moras da saljes.

 

dobro ti to izgleda, Aramche. ako nije tesko za napraviti, baci uputstvo.

 

 

nije tesko, prvo stavis brusnice da se natope u vino, ja dodam i malo aceto balsamico creme i malo secera. umesas 250 grama brasna sa 100 grama secera i praskom za pecivo, pa u to utrljas 125 grama maslaca. onda dodas narendanu koru limuna i narandze (ziveo dr oetker koji to prodaje u kesicama :Hail:), malo cimeta i malo muskatnog oraha, one brusnice (zajedno sa vinom, steta da se baci :D) i polako dosipas 150ml mleka. na kraju umesas par kasika sevilla orange marmelade (ili neke druge bitter orange), sipas sve u plek™, zaravnis koliko se moze i pospes kasikom braon secera. peces na 180°C, malo nize od centra, tako da cake bude u centru. 50 minuta, pa ovlas pokrijes folijom da ne izgori secer, pa jos 25 minuta. kad izvadis ostavis u plehu 10 minuta, pa prebacis na resetku za hladjenje. ja ostavim u papiru u kojem se peklo, pa u jednu metalnu ciniju koja skoro hermeticki zatvara, tako potraje i 5-6 dana.

u originalni recept umesto brusnica ide suvo grozdje natopljeno rumom, ali mi nesto ne volimo...

Link to comment

Sutra idem na ručak kod prijatelja iz Vodica, doneli hobu, ribice i svašta nešto. Ja ću sa svoje strane da napravim Perašku tortu, iako je jedan dan pre pomalo kasno.

 

A možda složim i višku pogaču.

Link to comment

Sutra idem na ručak kod prijatelja iz Vodica, doneli hobu, ribice i svašta nešto. Ja ću sa svoje strane da napravim Perašku tortu, iako je jedan dan pre pomalo kasno.

 

A možda složim i višku pogaču.

Pics or...
Link to comment

Pics or...

Evo sad ću za neki sat.

 

Imam pitanje. Moram sutra na posao ipak na nekoliko sati. Je l ok da višku pogaču ispečem dan pre i da se služi hladna?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...