Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne mislim da ne bi trebalo da imaju pravo, već da bi prednost trebalo da imaju hetero parovi.

Zato što mislim da je prirodnije da dete odrasta uz roditelje različitog pola, inače priroda ne bi uredila stvari tako kako ih je uredila.

 

Naravno da ne mislim da je bilo koji hetero par podobniji od bilo kog gej para, ali kao što rekoh, selekcija je čak i u Srbiji jako rigorozna.

pa ni usvajanje kao takvo nije priroda uredila nego je zakonski steceno pravo, zasto bi onda diskriminisao bilo koga u startu?

mislim nije nacna fantastika da je bar jedan gej par u tih mogucih 70 podoban koliko i ti i tvoja zena da brine o detetu

Link to comment

pa ni usvajanje kao takvo nije priroda uredila nego je zakonski steceno pravo, zasto bi onda diskriminisao bilo koga u startu?

mislim nije nacna fantastika da je bar jedan gej par u tih mogucih 70 podoban koliko i ti i tvoja zena da brine o detetu

 

Naprotiv, usvajanje je mnogo starije od bilo kog zakona, još u prvobitnoj zajednici se dešavalo da dete koje ostane bez roditelja bude usvojeno, usvajanje postoji i u životinjskom svetu.

Nije fantastika ni da tigar usvoji prasiće, samo nije prirodno.

Link to comment

Ne mislim da ne bi trebalo da imaju pravo, već da bi prednost trebalo da imaju hetero parovi.

Zato što mislim da je prirodnije da dete odrasta uz roditelje različitog pola, inače priroda ne bi uredila stvari tako kako ih je uredila.

 

Naravno da ne mislim da je bilo koji hetero par podobniji od bilo kog gej para, ali kao što rekoh, selekcija je čak i u Srbiji jako rigorozna.

 

izvini, iz primera sa pustim ostrvom stekao sam pogresan utisak.

 

ovo sa prirodom nije nikakav argument, tom logikom bi pravo na usvajanje trebalo da imaju samo ljudi koji mogu da imaju decu, jer je priroda tako uredila stvari. 

Link to comment

ponoviću još jednom i pametnima dosta. nisam rekla da ih treba ubijati, pobogu, već da postoje ugroženije vrste za koje policija kurcem ne mrdne.

jel sad jasnije?

 

Uopste nisam ni napisao da si mislila da ih treba ubijati. Da si to htela da kazes, napisao bih nesto drugo, veruj mi. Napisala si da postoje i ugrozenije vrste (sic) i da zato nema sta da se bune. I u tome se upravo sastoji sva glupost.

Edited by IndridCold
Link to comment

priroda je uredila i da su ljudi sposobni da prave i rađaju decu. tom logikom, zašto bi hetero par koji to ne može, bio ispred gej para?

 

ovo sa prirodom nije nikakav argument, tom logikom bi pravo na usvajanje trebalo da imaju samo ljudi koji mogu da imaju decu, jer je priroda tako uredila stvari. 

 

Ako je neko u ratu izgubio testise (pu, pu, daleko bilo) to baš i nije prirodno. Takođe, mnoge druge stvari koje nisu prirodne mogu da utiču na neplodnost kod oba pola.

Ja ne pričam o "tehničkoj" sposobnosti da se deca imaju, već o prirodnom okruženju za odgajanje deteta.

Link to comment

Dobro, samo ne zajednica sa više od 2 osobe. To bi mi bilo previše. :)

ih, pa to bar ne bi bilo nista neprirodno, samo simulacija prosecne balkanske porodice sa 3 generacije u 60m2

Link to comment

 

Nije fantastika ni da tigar usvoji prasiće, samo nije prirodno.

 

nema veze s tokom teme ali>

to bas jeste definicija da je nesto prirodno, nalazi se u pjur prirodnim okolnostima, ne postoji nikakav okvir zakonskih regulativa ni drustvenih normi koji ovo omogucava:)

 

inace oko usvajanja, po n-ti put se vrti ova tema, koja je preozbiljna za 'ja mislim da.. vs ja mislim da..ne' forumski diskurs

tu su ozbiljna naucna saznanja jedino relevantna, a kako stoje stvari sa tim ne znam

Edited by InvisibleLight
Link to comment

inace oko usvajanja, po n-ti put se vrti ova tema, koja je preozbiljna za 'ja mislim da.. vs ja mislim da..ne' forumski diskurs

tu su ozbiljna naucna saznanja jedino relevantna, a kako stoje stvari sa tim ne znam

 

Da, slažem se. Ja sam samo izneo svoje mišljenje koje mislim da ne bi trebalo da bude uvredljivo ni za koga. Ne bavim se nikakvim poslom koji ima i najmanje veze sa ovim temama, tako da od mog mišljenja nikom ne preti opasnost niti bilo ko treba da se oseća ugroženim, na temu usvajanja se odjavljujem.

Link to comment

Ja ne pričam o "tehničkoj" sposobnosti da se deca imaju, već o prirodnom okruženju za odgajanje deteta.

onda znaci ni samohrane majke nisu bas prirodno okruzenje, takvoj deci mora nesto da fali?

na klizavom si terenu...

Link to comment

nego jel moze neko od ucesnika prajda da isprica kakav je to 'sukob' na prajdu bio izmedju libekovaca i zene koja je citirala rozu lukesmburg?

 

ljutnja, "ja nisam radnik!" i otkazivanje prisustva na sledecem prajdu  :lolol:

dajte detalje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...