Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pa ne mrdne ni za gejeve, osim za prajd jer je vucic tako naredio

ne mrdne nesto ekstra maltene ni za koga od nas koji ih placamo kroz porez upravo za to

ne mislis valjda da kuliraju zene zrtve nasilja a da se za uznemiravanje/premlacivanje gejeva u trenutku stushti swat team na lice mesta

 

+1

 

parada im je cak i pokrice za nedelovanje, ali kako je prisutnost u javnosti deo problema, ima smisla.  

Edited by Takeshi
Link to comment

Mogu da se setam drzeci se za ruke ili ne..drzanje za ruke ne znaci da nekoga volim ili ne..vole se ljudi i kad se ne drze za ruke.

 

Ako si druge boje koze ili u nemogucnosti da se branis pred nekim ko je resio da kinji slabijeg od sebe, od toga ne mozes da pobegnes.

 

Ma i ja sam dokon sto pokusavam da crtam..kome crtez treba, dzaba mu reci.

bolje nemoj da crtaš

Link to comment

si cuo za usvajanje? 

 

Jesam, i upravo čekam da usvojim dete, pisao sam o tome.

Na 800 parova koji čekaju usvajanje, usvoji se 70 dece godišnje toliko ih ima za usvajanje.

Link to comment

Ne, dometi ljudskih prava su odlični...

 

Problem je što se striktno ne poštuju zakoni, i što ljudi koji propagiraju mržnju, bili oni političari, popovi ili huligani nisu u zatvorima, nego su u meijima...

 

hocu reci, ako ista ovaj prajd je dokazao (bolje reci edukovao) da svako ima pravo da se bori za neko svoje pravo, a ne da je neophodno da se "drzava umesa" da bi se ljudi mogli boriti za svoje pravo. jedino sto je neophodno je da drzava ne izda svoje gradjane, a ne da im cini usluge, odnosno favorizuje odredjene grupe u njihovoj borbi za prava. borba za prava je stalna utakmica i drzava mora biti neutralna. to prisustvo policije sada ljudima ne izgleda kao nesto neutralno, ali kada se naviknu na prizor iz godine u godinu shvatice da je to nesto normalno i da drzava samo radi svoj posao. to ce biti jedan pozitivan pomak.

Link to comment

bolje nemoj da crtaš

pa tako je, ne moraju bas da se drze za ruke i provociraju posten svet, nek se vole tiho i diskretno, i samo u svoja 4 zida

isto tako moze i taj rom da stavi sesir i periku, neke seksi naocare za sunce, utopi se u masu pa nece nikom smetati s tom svojom romskom pojavom

eto.. nego samo izvoljevaju

Link to comment

Jesam, i upravo čekam da usvojim dete, pisao sam o tome.

Na 800 parova koji čekaju usvajanje, usvoji se 70 dece godišnje toliko ih ima za usvajanje.

ja to znam iz tvojih ranijih postova i zato nisam ni komentarisala...

 

no da li mislis da hetero parovi treba da imaju prednost by default?

naravno u nekoj uberhipoteticnoj situaciji gde je gejevima uopste i dozvoljeno usvajanje

Link to comment

Ja mislim da hetero parovi ne treba da imaju nikakvu prednost nad gej parovima (kad bi im se omogućilo usvajanje). Štaviše, mislim da bi tada trebalo odrediti najmanji procenat gej parova kojima bi bilo omogućeno da usvoje dete.

Link to comment

Da.

 

Pored toga što prolaze (čak i u Srbiji) vrlo rigorozne kontrole podobnosti.

zasto da, tako bez pardona?

 

s obzirom da ta deca u mnogim slucajevima i jesu data na usvajanje upravo zato jer im hetero roditelji nisu bili podobni da se o njima staraju

Link to comment

Jesam, i upravo čekam da usvojim dete, pisao sam o tome.

Na 800 parova koji čekaju usvajanje, usvoji se 70 dece godišnje toliko ih ima za usvajanje.

 

nisam to znao. to tvoj stav cini jos cudnijim. zasto mislis da lgbt osobe ne bi trebalo da imaju pravo na usvajanje? 

Link to comment

Štaviše, mislim da bi tada trebalo odrediti najmanji procenat gej parova kojima bi bilo omogućeno da usvoje dete.

 

mislim da je srbija mala zemlja da bi takva politika dosla do izrazaja. svakako nema mnogo smisla. interes deteta uber alles.

Link to comment

nisam to znao. to tvoj stav cini jos cudnijim. zasto mislis da lgbt osobe ne bi trebalo da imaju pravo na usvajanje? 

 

Ne mislim da ne bi trebalo da imaju pravo, već da bi prednost trebalo da imaju hetero parovi.

Zato što mislim da je prirodnije da dete odrasta uz roditelje različitog pola, inače priroda ne bi uredila stvari tako kako ih je uredila.

 

Naravno da ne mislim da je bilo koji hetero par podobniji od bilo kog gej para, ali kao što rekoh, selekcija je čak i u Srbiji jako rigorozna.

Link to comment

Šta je priroda odredila je malo bitno, priroda je uredila i kišu, pa smo mi smislili kišobrane.

 

edit - samo da dodam, nevezano za temu doduše, mislim da bi i pojedinci trebalo da mogu da usvajaju decu, a ne samo parovi.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...