Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

zato što ga inače ne radi i ne bi ni danas nego ajd da šibnemu lepu sliku u svet. spolja gladac, e moj ti!

 

Ne razumem. Sta fali da posaljemo lepu sliku u svet i da se neki ljudi osete bolje, makar to bilo i zbog stranog uticaja. Ne vredi, ne mogu da shvatim. 

Link to comment

@ indrid: htela je da kaže da policija ne radi svoj posao kako joj dolikuje već samo po naredbi vučićevoj. danas smo zaštitili gejeve i oni se spokojno mogu vraćati domovima, vau! kao jebeni osmi mart, pametnice

Policija ne radi svoj posao inace ni kada su u pitanju gejevi. Nije mali broj gejeva koji prijave nasilje, pa nista, niko ni prstom ne mrdne da otkrije krivca. Prilicno slicno nasilju u porodici. Razlika kod Prajda je sto bi u pitanju bilo organizovano masovno nasilje, 5-6 hiljada huligana koje nije briga koga ce da ubiju i sta ce da razbiju. Zato je policija danas radila svoj posao. A to sto ga inace ne radi nema nikakve veze sa Prajdom i potrebom za njim.
Link to comment

kad ću ja moći da blokiram centar grada?

od sada će svaki tvoj tupavi post biti s moje strane uzet zdravo za gotovo i prelivaće se po topicima. koliko si besna dokazuje i činjenica da si uljudno pitanje s moje strane o tome da li smatraš da si samo danas ili i ubuduće bezbedna pri povratku kući izignorisala, a ovamo besmisleno upadaš gde god stigneš. smešna si, belč.

Link to comment

ne, jebote.

odgovor lezi na nekoj od prethodnih strana, moj post o identitetskim politikama vs srzi problema

osim sto su gejevi ti ljudi su i politicka bica i jednim delom tu borbu vide na drugom koloseku (danasnji 'incident')

ti se sa tim ne slazes, shvatila sam, ok, ja sam bliza ovom drugom stanovistu a u praksi = verovtno bih podrzala,isla na paradu da sam bila tamo, bez obzira na sve sto sam navela

 

Objasnio sam na prethodnim stranama zašto "tolerantno društvo" ne nudi nikakva rešenja na pitanja netolerantnosti, nasilja prema drugom itd. Ali sam se složio da Parada ima neki efekat - stvoriće kontekst u kojem će Parade postati redovne i senzibilisaće (već liberalne) srednje slojeve na pitanja LGBT populacije.

 

E sad, ako je ovo što ti pričaš tačno, a zvuči kao da je neko hijackovao Paradu, ti ciljevi sasvim sigurno neće biti ostvareni. Sada kada su već na pola puta upropastiće sve zašta su se zalagali neke prethodne Parade u pokušaju i neki raniji aktivisti.

 

A što se tiče kritike politike identiteta u onom tvom postu to su sve samo floskule i nisi mi odgovorila na pitanja koja sam ti postavio. Šta bi rekla navijaču? Šta bi rekla geju?

 

Citiraću i svoj raniji post ovde (apropo radnika i gejeva):

 

 

Kada ti dođeš na Paradu i kreneš da pričaš o radnicima ti niti si dobar za tu Paradu (jer poenta Parade je baš u tome da se ne iznose neki opšti zahtevi, već zahtevi vezani za grupu kojoj se brani "pravo na okupljanje" itd itd) niti si dobar za levicu (jer levica treba da ima problem upravo sa ideologijom tolerancije, a ne time što na Paradi nema transparenata koji pominju radnike).

Link to comment

Ali ta njihova institucionalna borba ne daje gotovo nikakve rezultate. Ispada da se parada organizuje samo slikanje jedne te istih 300 ljudi, a onih koji sebe nazivaju gejevima ima daleko, daleko vise. S tim u vezi, otvara se pitanje legitimiteta ne samo lidera i aktivista nego i citave parade uopste

Ogroman deo lgbt populacije ima problem da se pojavi u javnosti. Vecina tih ljudi u Srbiji nije out-ovana ni najblizoj porodici. Vecina bi imala problema da to uradi. I onda treba da dodju na Prajd da ih neko vidi? Nema to mnogo veze sa organizatorima koliko sa tim da je to Srbija. Da ce te na Prajdu na tv-u videti komsija i da ce ti sutradan na vratima osvanuti "pedercina".

Link to comment

nece niko nista unistiti ako je parada oteta ili sta god. ona sluzi da drzava pokaze da staje uz ugrozene grupe i da se gradjani senzibilisu. irelevantna je unutrasnja organizacija. najjace da je gej zajednica jedinstvena i da mora da bude takva.

Link to comment

Ogroman deo lgbt populacije ima problem da se pojavi u javnosti. Vecina tih ljudi u Srbiji nije out-ovana ni najblizoj porodici. Vecina bi imala problema da to uradi. I onda treba da dodju na Prajd da ih neko vidi? Nema to mnogo veze sa organizatorima koliko sa tim da je to Srbija. Da ce te na Prajdu na tv-u videti komsija i da ce ti sutradan na vratima osvanuti "pedercina".

Moj utisak sa današnje parade.

Novinar b92 pokušava da porazgovara s bilo kim. 0

Niko nije raspoložen da priča. Besmisleno. Ako je prajd protest, poruka valjda se ima šta reći. (A mislim da se ima).

Naravno, osim političara, domaćih i stranih. Oni su uvek raspoloženi za priču.

Organizator, valjda, drži govor u rangu Tomislava Nikolića i kikoće se kao da je neko prdnuo na bini...

Link to comment

nece niko nista unistiti ako je parada oteta ili sta god. ona sluzi da drzava pokaze da staje uz ugrozene grupe i da se gradjani senzibilisu. irelevantna je unutrasnja organizacija. najjace da je gej zajednica jedinstvena i da mora da bude takva.

 

Već smo konstatovali da se građani ne senzibilišu, i da Parada služi isključivo tome da se demonstrira ko ima monopol na silu i kome ugroženi mogu da se obrate.

 

Meni lično nije nikakvo zadovoljstvo u tome da kenjam ljudima što nisu jedinstveni, ili likujem nad tim, bavim se stavom koji izbegava svaki rizik i potencijalno prljanje ruku u politici jedne grupe unutar te organizacije koja jeste relevantna, jer ih ima ukupno 50 tako da je u tom kontekstu maltene svaka individua relevantna.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

nije jedinstvena, nit mora biti, da ne pominjem sad konkretne organizacije i imena (iako nije tajna)

kao shto rekoh, njihovo pravo da ucestvuju ili ne u toj politickoj borbi putem (ovakve) parade

to je tema zapoceta na fernouxovu opasku kako je glupo sto mnogi ne ucestvuju

ovo sto me pitas (f) kako objasniti navijacima i gejevima - sta? ne razumem

Link to comment

hvala pacey, pokusavala sam pre da dodjem do nekih podataka ali bezuspesno.

moj utisak je da je to kod nas sve na nivou sminke i tako ce i biti. sve promene dolaze prvo od nas samih. a mi smo bas poznati koliko prihvatamo promene.

Link to comment

Ali ta njihova institucionalna borba ne daje gotovo nikakve rezultate. Ispada da se parada organizuje samo slikanje jedne te istih 300 ljudi, a onih koji sebe nazivaju gejevima ima daleko, daleko vise. S tim u vezi, otvara se pitanje legitimiteta ne samo lidera i aktivista nego i citave parade uopste

 

 

Pa dobro, da kazemo da je parada efektivno nebitna, sta opet s tim. Stalno ima neka parada u beogradu, pre par dana kad sam prolazila tuda neki su nesto tupili na temu izbeglica u sred centra grada, sto se niko nikad ne zapita na te milione trilione parada i paradaica a cemu sluze, a sta oni sad hoce, a to im nema nikakvog efekta i tome slicno.

 

Znaci neko misli da je bitno za nesto, neko misli da nije, big deal.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...