Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mislim ovi TW libertarijanci jesu idioti, ali sve te Žene u crnom i drugi lažni prijatelji radničke klase nikad ne bi mogli da ti objasne kakva je to veza između "radničkih prava" i LGBT pitanja i šta traže takve parole na Paradi.

identitetske politike jesu, ajmo reci, trojeanski konj, neolebirelaizma

to da se ljudi drustveno grupisu prema rasi, etnickoj,seksualnoj pripadnosti i tako traze prava je posledica da se ne gleda na uzroke kroz drustvene strukture nego se poziva na neku aistorijsku kategoriju 'nepravde'

sve vrste diskriminacija su posledica prevlasti moci sistema koji je kreirao kapitalizam. zato danas imamo vishe vrsta  ' feminizama' i ono da je jedini feminizam marksisticki. kao sto i danas na prajdu imasmo ovo.

 

sad sto danas 99% ljudi dobije alergiju na pomen arhaicnih kategorija iz marksisticke nomenklature (jeste malo paraju usi ti izrazi u 21 veku, zvuce kao deplsairane parole) ne znaci da oni nisu itekako aktuelni i potrebni

a sta zene u crnom misle i jel znaju zasto to govore nemam pojma. zapravo sam mislila da one nisu 'leve' u tom smislu

 

inacce zivimo zlatno doba identitetskih politika na balkanu, u kulturi, art sceni, to prolazi, tome nas uce svedjani i finansiraju takve seminare i projekte

Edited by InvisibleLight
Link to comment

identitetske politike jesu, ajmo reci, trojeanski konj, neolebirelaizma

to da se ljudi drustveno grupisu prema rasi, etnickoj,seksualnoj pripadnosti i tako traze prava je posledica da se ne gleda na uzroke kroz drustvene strukture nego se poziva na neku aistorijsku kategoriju 'nepravde'

sve vrste diskriminacija su posledica prevlasti moci sistema koji je kreirao kapitalizam. zato danas imamo vishe vrsta  ' feminizama' i ono da je jedini feminizam marksisticki. kao sto i danas na prajdu imasmo ovo.

 

 

 

kratko i lepo rečeno

Link to comment

sve vrste diskriminacija su posledica prevlasti moci sistema koji je kreirao kapitalizam. zato danas imamo vishe vrsta  ' feminizama' i ono da je jedini feminizam marksisticki. kao sto i danas na prajdu imasmo ovo.

 

Dobro, i šta sad? Kako ćeš ti da pokažeš vezu između kapitalizma i diskriminacije? Koje su implikacije toga po tvoju politiku? Šta ćeš reći nekome ko je protiv Parade, ili nekom učesniku Parade? Nećeš valjda nekome iz ova dva primera da kreneš da objašnjavaš kako kapitalizam proizvodi diskriminaciju? Šta misliš da ćeš time da postigneš?

 

Na stranu što kapitalizam upravo zabranjuje diskriminaciju, i to uopšte nije tako jednostavno. Savremeni kapitalizam čak nameće 'slobodu', jedan 'slobodni' životni stil, sve je dozvoljeno, sva politička prava su tu (samo diranje u ekonomske odnose je no-no).

 

 

sad sto danas 99% ljudi dobije alergiju na pomen arhaicnih kategorija iz marksisticke nomenklature (jeste malo paraju usi ti izrazi u 21 veku, zvuce kao deplsairane parole) ne znaci da oni nisu itekako aktuelni i potrebni

 

Ljudi su alergični na pomen takvih stvari baš zato što one ne daju odgovore na pitanja koje se postavljaju. Histeričnim ponavljanjem da su sve diskriminacije posledica nekog 'kapitalizma' i da su gejevi ugroženi kao i radnici nećeš nikoga ubediti da bude antikapitalista. (ni geja, ni liberala, ni navijača)

Link to comment

 Kako ćeš ti da pokažeš vezu između kapitalizma i diskriminacije? 

 

imaš pare - imaš prava

 

nemaš pare - nemaš prava

 

mislim da je dovoljno jednostavno

Link to comment

Hm, ali tu se ne radi o formalnoj diskriminaciji. Tu svi imaju formalna, politička prava ali nemaju način da artikulišu svoje slobode. Da, upravo na tome može da se gradi kritika ljudskih prava. Ali to uopšte nije odgovor na pitanje koje će ti postaviti neki navijač ili gej. Može da bude, ali ako se misli ta teza to upravo dokazuje ono što ja govorim - tolerancija je sve više tolerancija za bogate, privilegovane. Dakle, zaključak ti se ne bi svideo.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

prava su roba, ne znam šta tu nije jasno, da li će pravo biti iskorišteno zavisi od toga ko može da ga priušti, tolerancija je sa druge strane malo šira kategorija, a opet baš će tolerancija omogućiti dalje gušenje prava u delovima sveta gde su koliko toliko zaživele bar neke osnovne ideje, zato mi i ide sve ovo pomalo na ganglije, ali to je već moj problem

Link to comment

Samo da dodam nešto

 

 

parada je privatizovana 2011, to je po sebi ngo, iskljucene su ostale. ima dosta gejeva i organizacija koje je bojkotuju jer je civil right defenders i usaid finansijski pricu izgurao kao bitnu u procesu 'evrointegracija'

 

 

Ovo je najgluplja stvar koju mogu da urade. Za te njihove ciljeve (da ubuduće mogu da prave još parada i da se srednji slojevi senzibilišu na pederaju) Parada je adekvatna, bez obzira da li se ona dozvoljava iz politikanskih ili nekih 'iskrenih' razloga. Efekat je isti - ako se neko zalaže za toleranciju nebitno je da li to radi zato što je 'pritisnut' ili iz nekih drugih razloga, njegova javna reč ima istu težinu. Ovim pseudoradikalizmom zapravo rade za sebe, a protiv te Parade za koju se toliko zalažu.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

btw da bi bili ugroženi, gejevi uopšte ne moraju da se drže za ruke. dovoljno je to što neki muškarci izgledaju prilično feminizirano, a neke devojke muškobanjasto pa da pravdoljubivi srbi osete potrebu da ih na sred ulice pred svima glasno pitaju hehe a jel si ti muško ili žensko hehe

i to se dešava svakodnevno, i svuda, ne samo subotom uveče u gradu

Link to comment

Uopste nisam ni napisao da si mislila da ih treba ubijati. Da si to htela da kazes, napisao bih nesto drugo, veruj mi. Napisala si da postoje i ugrozenije vrste (sic) i da zato nema sta da se bune. I u tome se upravo sastoji sva glupost.

opet lažeš i to masno. jasno si rekao da sam rekla kako gejevi nema šta da traže na protestu dok ih nema barem tridesetak mrtvih godišnje. ponavljam, sram te bilo! da tako podmuklo izvrćeš tuđe reči zarad komadića virtuelne slave. gnušam se takvih poput tebe a ovde ih je pun kurac.

Link to comment

Jednom kolegi pre sedam-osam godina drugi kolega (navijac inace he he) cestitao pred par desetina ljudi osmi mart, na osmi mart.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...