Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Ovakve rasprave je mnogo lakše voditi nego one sa prethodne strane. I dobro znate da je ovo oko čega se prepirete (i slično) već prežvakano i ponovljeno hiljadu puta.

 

edit: u međuvremenu, načeli smo novu stranu

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Samo da dodam nešto

 

 

 

Ovo je najgluplja stvar koju mogu da urade. Za te njihove ciljeve (da ubuduće mogu da prave još parada i da se srednji slojevi senzibilišu na pederaju) Parada je adekvatna, bez obzira da li se ona dozvoljava iz politikanskih ili nekih 'iskrenih' razloga. Efekat je isti - ako se neko zalaže za toleranciju nebitno je da li to radi zato što je 'pritisnut' ili iz nekih drugih razloga, njegova javna reč ima istu težinu. Ovim pseudoradikalizmom zapravo rade za sebe, a protiv te Parade za koju se toliko zalažu.

 

valjda ih do a[surda dovodi i  paralise cinjenica da s parolom 'prava potlacenima!' treba setaju pod okriljem vucica, chede, usiad-a i njihovih predstavnika (ngo-a 'parada' koja je monopolizovala (i unovcila) ovu borbu i iskljucila ostale).

tj svoja lgbt prava ne zele ostvarivati u jednom takvom drustveno politickom kontekstu

njihovo pravo

Link to comment

@ indrid: htela je da kaže da policija ne radi svoj posao kako joj dolikuje već samo po naredbi vučićevoj. danas smo zaštitili gejeve i oni se spokojno mogu vraćati domovima, vau! kao jebeni osmi mart, pametnice

Edited by ordi
Link to comment

htela je da kaže da policija ne radi svoj posao kako joj dolikuje već samo po naredbi vučićevoj. danas smo zaštitili gejeve i oni se spokojno mogu vraćati domovima, vau! kao jebeni osmi mart, pametnice

 

Zasto tebi smeta da policija radi svoj posao, cak i po vucicevoj naredbi? Policija koja radi svoj posao. Pa to je trenutak za jebeno slavlje, alo.

 

Ti si napisala da si protiv prajda i ono su bili tvoji argumenti. Prvo si napisala da nisu ugrozeni, pa onda da nisu najugrozeniji, pa ti sad kao smeta vucic. A u stvari si samo homofob i boli te kurac.

Edited by IndridCold
Link to comment

valjda ih do a[surda dovodi i  paralise cinjenica da s parolom 'prava potlacenima!' treba setaju pod okriljem vucica, chede, usiad-a i njihovih predstavnika (ngo-a 'parada' koja je monopolizovala (i unovcila) ovu borbu i iskljucila ostale).

tj svoja lgbt prava ne zele ostvarivati u jednom takvom drustveno politickom kontekstu

njihovo pravo

 

Iz kojih razloga, moralističkih? Ako to sa Vučićem funkcioniše, i dobiće to što su tražili zašto bi to odbili iz moralističkih razloga?

Da par aktivista slučajno ne uprlja ruke i da bi mogli da se ponose ideološkim čistunstvom naneće štetu samoj Paradi?

 

Na stranu što parole poput "prava potlačenima" nemaju šta da traže na Paradi.

Link to comment

Zasto tebi smeta da policija radi svoj posao, cak i po vucicevoj naredbi? Policija koja radi svoj posao.

zato što ga inače ne radi i ne bi ni danas nego ajd da šibnemu lepu sliku u svet. spolja gladac, e moj ti!

Link to comment

Iz kojih razloga, moralističkih? Ako to sa Vučićem funkcioniše, i dobiće to što su tražili zašto bi to odbili iz moralističkih razloga?

Da par aktivista slučajno ne uprlja ruke i da bi mogli da se ponose ideološkim čistunstvom naneće štetu samoj Paradi?

 

Na stranu što parole poput "prava potlačenima" nemaju šta da traže na Paradi.

ne, jebote.

odgovor lezi na nekoj od prethodnih strana, moj post o identitetskim politikama vs srzi problema

osim sto su gejevi ti ljudi su i politicka bica i jednim delom tu borbu vide na drugom koloseku (danasnji 'incident')

ti se sa tim ne slazes, shvatila sam, ok, ja sam bliza ovom drugom stanovistu a u praksi = verovtno bih podrzala,isla na paradu da sam bila tamo, bez obzira na sve sto sam navela

Link to comment

Ali ta njihova institucionalna borba ne daje gotovo nikakve rezultate. Ispada da se parada organizuje samo slikanje jedne te istih 300 ljudi, a onih koji sebe nazivaju gejevima ima daleko, daleko vise. S tim u vezi, otvara se pitanje legitimiteta ne samo lidera i aktivista nego i citave parade uopste

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...