Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ok, znači došli smo do ovoga:

 

 

Što znači da priznajemo: tolerancija i "društvo različitosti" ne nude nikakvo drugo rešenje sem policijsku intervenciju

U čemu je problem u tvojoj glavi sa policijskom intervencijom?

 

Policaija je plaćana od strane građana da zavodi red po zaknu ove države. Ako većina građana preko svojih predstavnika postavi neki zakon, ima da ga se sluša. Policija služi tome da se oni koji su kreteni i koje zakoni ne zanimaju upristoje ili sklone iz javnog prostora...

Link to comment

Neka, bolje je i ispasti smešan, nego pritajeni homofob koji ne može da kaže da je homofob, nego se stalno nešto pita "šta oni time postižu" i slično.

 

I ovo je skrivanje iza policijskih štitova. Pritajeni homofob je pritajen jer je takva mržnja (1) proskribovana ideologijom (2) zabranjena zakonom. Likovanje nad tim što neko ne sme da prizna krivično delo, jeste sakrivanje iza čika policajca.

Link to comment

Ok, znači došli smo do ovoga:

 

 

Što znači da priznajemo: tolerancija i "društvo različitosti" ne nude nikakvo drugo rešenje sem policijsku intervenciju. Sa takvog stanovišta nije moguće baviti se pitanjem neke društvene promene (promene stavova u društvu).

 

Pitanje je bilo: da li je smisao Prajda u (1) promeni stavova u javnom mnjenju (2) aktivnijem odnosu policije prema 'zločinima mržnje'. Većina pristalica Parade bi rekla - oba. Međutim, na kraju se ispostavlja da ne umemo da objasnimo kako bi Parada mogla da postigne ovo pod 1, i njen smisao je isključivo ovo pod 2. Toliko.

 

Btw. u srpskim zatvorima nema jebanja u dupe, sem dobrovoljnog. Ti ko da živiš na Marsu.

 

Šta tebe briga šta je smisao prajda kad si homofob, tebe se ne tiču prava gej populacije.

 

A jebanja u dupe u srpskim zatvorima itekako ima i to ne dobrovoljnog. Mada često najgora homofobna stoka tu otkrije svoje afinitete, pa posle to radi i dobrovoljno.

Link to comment

U čemu je problem u tvojoj glavi sa policijskom intervencijom?

 

Policaija je plaćana od strane građana da zavodi red po zaknu ove države. Ako većina građana preko svojih predstavnika postavi neki zakon, ima da ga se sluša. Policija služi tome da se oni koji su kreteni i koje zakoni ne zanimaju upristoje ili sklone iz javnog prostora...

 

Poenta mog posta je da ako je policijska intervencija i obraćanje policiji jedino rešenje mi ovde svedočimo totalnom bankrotu i propasti ideologije "prava na različitost", "tolerancije" i multikulturalizma. Ona nema ništa da nam odgovori na ova pitanja koje postavljamo na topiku.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

(1) promeni stavova u javnom mnjenju

 

ako je jedna osoba shvatila "ne volim ih ali ne mogu da zahtevam ili da ucinim da budu nevidljivi", meni dosta. ako nije shvatila, shvatice eventualno, ponavljanje cini cuda.

 

 

zelaja, nisi bio u srpskom zatvoru, šta si ti, marsovac?!

 

nije citao zatvorsku pricu, obavezna lektira u osnovnoj skoli

Edited by Krošek
Link to comment

Poenta mog posta je da ako je policijska intervencija i obraćanje policiji jedino rešenje mi ovde svedočimo totalnom bankrotu i propasti ideologije "prava na različitost", "tolerancije" i multikulturalizma. Ona nema ništa da nam odgovori na ova pitanja koje postavljamo na topiku.

sta pokusavas da dokazes?

ako sa druge strane imas manju ili vecu, krajnje irelevantno, grupu agresivnih morona (e, da, napuse mi se kurca svi tvoji idoli sa sipke), neku ideologiju smatras propalom?

Link to comment

Poenta mog posta je da ako je policijska intervencija i obraćanje policiji jedino rešenje mi ovde svedočimo bankrotu i propasti ideologije "prava na različitost", "tolerancije" i multikulturalizma. Ona nema ništa da nam odgovori na ova pitanja koje postavljamo na topiku.

Rakao bih da ti tu nešto ne razumeš.

 

Šta ti predlažeš kao rešenje što neki žele da biju različite od sebe? Da ne postoje gejevi i da ne postoji pravo na različitost?

Link to comment

a uostalom, svi znamo da je otimanje kosova za sada ipak najveći problem u ovoj državi, tako da molimo ostale za strpljenje, doći će i njihovi problemi na red.

 

a šta ćemo sa decom, malom nevinom decom? treba da se zna neka hijerarhija nezaštićenih grupa, jer je rešavanje njihovih problema serijski proces. 

Link to comment

Šta tebe briga šta je smisao prajda kad si homofob, tebe se ne tiču prava gej populacije.

 

Jako si neozbiljan i nezreo. Ne znam kako moderacija toleriše ovo srozavanje diskusije.

Link to comment

Jako si neozbiljan i nezreo. Ne znam kako moderacija toleriše ovo srozavanje diskusije.

 

Ti si sam po sebi srozavanje diskusije. Kad ne budeš više podržavao nasilje nad gejevima, bićeš ozbiljno shvaćen.

Link to comment

ako je jedna osoba shvatila "ne volim ih ali ne mogu da zahtevam ili da ucinim da budu nevidljivi", meni dosta. ako nije shvatila, shvatice eventualno, ponavljanje cini cuda.

 

 

 

 

+1

kakogod bivalo, otkazana ili odrzana,i samo problematizovanje lgbt pitanja u javnosti rezultira menjanjem svesti i stava vecine. polako,ali menja.

Link to comment

Rakao bih da ti tu nešto ne razumeš.

 

Šta ti predlažeš kao rešenje što neki žele da biju različite od sebe? Da ne postoje gejevi i da ne postoji pravo na različitost?

 

To šta ja predlažem nema nikakve veze. Ne moram ništa da predlažem da bi moja teza bila validna.

Link to comment

 

 

baš sam se potresla. postavila sam ti pitanje na prethodnoj strani, odgovora nema, važno je da sad iskačeš nepozvana. tvoj obraz, tvoja stvar.

isto i meni neko neka nacrta zašto su gejevi najugroženija vrsta jer ja prosto ne mogu da verujem.

Niko ovde nije napisao da je gej populacija najugroženija, već jedna od ugroženih.

 

Poslao tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...