Jump to content
IGNORED

FB Slagalica


Quizmaster

Recommended Posts

Upravo sam imao jednu od sladjih pobeda.Napravio sam prednost od oko 30ak poena i krenuo dobro sa parovima kda ono protivnik mi pise da se izvinajva ali ce da pali uskoro da ne bi gubio bodove. I ja kao za inat pogresim i pomesam prilog i predlog on se nadoveze i urkade mi zadnje 3 pa resi da ipak ostane ali kaze da ce otici pred kraj isto zbog poena. Otovorimo pola pola prvu asocijaciju i ja je nekako nabodem. Sledecu otvara on. A1 More pokusava za kolonu So i ne pogadja. Meni iskace A2 mehurici pogadjam da je kolona A pena i odmah brzo kucam Pivo. Nije stigao ni da izadje cool.gif

Link to comment
  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ros

    84

  • *edited by mod

    64

  • Quizmaster

    60

  • KennyDalglish

    46

Sinoc imao 49 poena prednosti pred asocijacije i naravno izgubio, tip je sredio asocijacije u roku do 20 sekundi.
nije bas svako brzo resavanje asocijacije automatski i varanje. neke su asocijacije lose koncipirane i otvaranjem pravog polja se dolazi lako do resenja.na primer:A3 - BEZ DRSKE, tu moze biti samo METLAa, barem meni, je prva asocijacija na METLA - VESTICA sto i jeste konacno resenje.a slicnih primera ima dosta. ja sam sinoc imao opasan gaf. peta partija, protivnica oko 2000 rejting. dolazimo na spojnice gde ja imam vodjstvo 100:16 i treba da se povezu imena i prezimena nasih kosarkaskih trenera.prvo polje za mene: DUSAN, ja uredno gledam drugu kolonu i eto ga VUJOSEVIC. klik, kad ono sipak. ima jos nize i IVKOVIC. VUJOSEVIC je DUSKO. riba mi tu uzme svih 48 poena i pridje na 36 poena. na asocijacija dignem razliku na nekih 60, ali dobijem samo 106 poena umesto pitaj boga koliko :isuse:
Link to comment

Ima i spojnica koje nisu bas dobro uradjene, npr. sa sahistima, Talj i Spaski,a ponudjene zemlje su Rusija i SSSR, ali danas sam imao najjacu, nasi glumci, imena i prezimena, i prvo prezime PETROVIC, ja odmah na MIODRAG i naravno promasaj :lol: par je bio DRAGAN, a MIODRAG je ANDRICAli, druga partija jutros, protivnik rejting 2 hiljade i nesto, pomislih bice zanimljivo, ali :P oba prvu rec 12 slova, RAVNODUSNOST, takav raspored slova da sam je imao za 10 sek. Druga rec ja spojim 11, UTAMNICITI, on "samo" 10 (verovatno nema ove 11 na ludari :lol: ) i junak odmah napusti partiju :P

Link to comment
Ima i spojnica koje nisu bas dobro uradjene, npr. sa sahistima, Talj i Spaski,a ponudjene zemlje su Rusija i SSSR, ali danas sam imao najjacu, nasi glumci, imena i prezimena, i prvo prezime PETROVIC, ja odmah na MIODRAG i naravno promasaj :lol: par je bio DRAGAN, a MIODRAG je ANDRICAli, druga partija jutros, protivnik rejting 2 hiljade i nesto, pomislih bice zanimljivo, ali :P oba prvu rec 12 slova, RAVNODUSNOST, takav raspored slova da sam je imao za 10 sek. Druga rec ja spojim 11, UTAMNICITI, on "samo" 10 (verovatno nema ove 11 na ludari :lol: ) i junak odmah napusti partiju :P
znam tu glumacku spojnicu :lol: nije me kostala jer ni protivnik nije odmah ubo.EDIT: mozda junak nije sam od sebe pobegao? mozda su ovi sa slagalice vec nesto poradili po tom pitanju? Edited by Ros
Link to comment
Ima i spojnica koje nisu bas dobro uradjene, npr. sa sahistima, Talj i Spaski,a ponudjene zemlje su Rusija i SSSR, ali danas sam imao najjacu, nasi glumci, imena i prezimena, i prvo prezime PETROVIC, ja odmah na MIODRAG i naravno promasaj :lol: par je bio DRAGAN, a MIODRAG je ANDRICAli, druga partija jutros, protivnik rejting 2 hiljade i nesto, pomislih bice zanimljivo, ali :P oba prvu rec 12 slova, RAVNODUSNOST, takav raspored slova da sam je imao za 10 sek. Druga rec ja spojim 11, UTAMNICITI, on "samo" 10 (verovatno nema ove 11 na ludari :lol: ) i junak odmah napusti partiju :P
Zar nije Talj - Letonija? Bila je jedna sa šahistima, mislim da je Kramnik bio za Rusiju.
Link to comment

Potrošim danas 100 tokena da nađem protivnika s visokim rejtingom za petu partiju i onda mi neka pička grobarska sa rejtingom 2500 uteče s megdana... Posle naletim na neku raspoloženu Milu Milić i puknem 133:111. Šteta za treću partiju, tu sam baš igrao briljantno ali samo 109 pera umesto 136 koliko bi vredela da je peta.

Edited by Quizmaster
Link to comment
Zar nije Talj - Letonija? Bila je jedna sa šahistima, mislim da je Kramnik bio za Rusiju.
ja sam juce imao i failovao sam bas zbog talj-SSSR, a spaski-RUSIJA. naravno da sam za spaskog kliknuo sssr....
Link to comment

Da postoje dve spojnice, ta sa Talj - Letonija, Kramnik - Rusija je ok, ali ova druga koju je i 8-w imao je ta glupa. Na koju foru su oni odredili da je Talj iz SSSR-a a Spaski iz Rusije ??? Bar su tu mogli napraviti jednu dobru spojnicu i pomesati neke sahiste koji su igrali za neke druge zemlje (Spaski, Korcnoj, Sirov, ...)

Link to comment

ima dosta nefer™ spojnica. skoro sam igrao i protivnik je bio prvi na potezu i imao je da spoji auto oznake sa drzavama. ono bas ne moze da se promasi taman da nista ne znas, a zatim meni izlazi, kao drugom, da spojim pozivne brojeve sa drzavama, od kojih je jedno 4 teska koska. danas isto protivnik prvi i izlazi mu da spoji narode sa drzavama. potpuno strejt drzaev i narodi. nerealno je da pogresis, tipa korzikanci, aboridzini itd. a onda meni izlazi isto to samo sa nikad cuo narodima i avganistanom, iranom, pakistanom i jos 2 banana republike koje sam zaboravio.

Link to comment
Ima i spojnica koje nisu bas dobro uradjene, npr. sa sahistima, Talj i Spaski,a ponudjene zemlje su Rusija i SSSR, ali danas sam imao najjacu, nasi glumci, imena i prezimena, i prvo prezime PETROVIC, ja odmah na MIODRAG i naravno promasaj :lol: par je bio DRAGAN, a MIODRAG je ANDRICAli, druga partija jutros, protivnik rejting 2 hiljade i nesto, pomislih bice zanimljivo, ali :P oba prvu rec 12 slova, RAVNODUSNOST, takav raspored slova da sam je imao za 10 sek. Druga rec ja spojim 11, UTAMNICITI, on "samo" 10 (verovatno nema ove 11 na ludari :lol: ) i junak odmah napusti partiju :P
Ovo za Talja i Spaskog je jako glupo, ali ima sličnih gafova (recimo, Henman je Englez, a Murray je Britanac). Ima i nekih potencijalnih "zajebavancija" - recimo, Gary Oldman i, čini mi se, Heath Ledger su obojica glumili u "Mračnom vitezu" no prihvata se samo Ledger jer je Oldmanov par, ako se dobro sjećam, Peti element.
Link to comment

Sto se tice potencijalne "zajebancije", na kojoj sam se ja jednom okliznuo, takodje iz sveta glume, glavne glumice i filmovi, HLADNA PLANINA i ja iz topa N.KIdman, kad sam potvrdio vidim malo nize i ime R.Zellweger :)

Link to comment

Jebali vas rezervni profili, danas naleteh na jednog od 300. Slova oba po max. Nekako ga stigoh do asocijacija a onda prva drska-metla-vestica (ok ima smisla), druga kolona a - aleksandar makedonski, b - vodja => konacno - mac?!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...