Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

sendler-a pamtim iz onog filma kada cuva klinca i vodi ga sa sobom sve vreme dok se ne ustanovi na kraju da to nije njegov mali. to je zapravo prvi film gde sam primetio ovog glumca. posle toga, kao da nije imao sta vise da ponudi. mozda je ajant bio ironican, ne znam, ali istina jeste da su kod stilera komicne stvari usko povezane sa mikro-mimikom. mozda nije rekao mimikom, ne mogu da edit-ujem post 2x jer za svaki edit mi treba vreme da ucita. sendler-ova faca u momentima kada nista ne progovara cesto deluje blentavo.stiler-ova faca u momentima kada nista ne progovara deluje urnebesno-komicno.

Link to comment
Najviše mrzim onelinere koji se poseravaju na nekog ko hoće nešto da kaže. (no pun intended)
preoštro reaguješ, a bezrazložno... napisah da mislim kak je film drugojačiji od ranijih stiler-ostvarenja, te da se men' đa, a elaboraciju na tvrdnju, ili ne, prepuštam kompetentnijima od mene
Link to comment
syme ima licni pecat kada pise o filmovima, cak i onda kada je to od nekoliko linija teksta. tj. ne bacaka se u dubinama kosmosa, i fino surfovanje je lepo za oko kada neko ima skill. nisi objektivan, jer ti cesto [kada procitam sta imas da kazes o filmu] pises recenziju ispod filma, sto je jednako imdb-ovoj recenziji.stiler/sendler
Med. konfuzno-oneroidno stanje.
Link to comment

zakintos |jel ovo dijagnoza na moj post?u svakom slucaju, ja cesto [stalno] citam imbd-ovu recenziju.

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Kobni, suprotnost žanr-umetnički film oživljavaš ti, a ne ja. Nisam ti rekao da smatraš žanrovski film, kao takav, manje ozbiljnim, nego da izgleda da smatraš jedan konkretni žanr - komediju - manje sposobnim za ozbiljnu problematizaciju. Dakle, hajde da batalimo i Pajkića i pajkićevštinu, žanr vs umentički film, itd, ne sporimo se oko toga.Moj problem je u sledećem - ti u startu odbacuješ svaku mogućnost da se Stiler u svojim filmovima bavi ičim ozbiljnim i da ima uopšte išta da kaže. Sama pomisao da to možda nije tako, kod tebe izaziva reakcije tipa - šta? nemoguć! Stiler? neverovatno!, itd. Mislim, okej, ali to stvarno nisu nikakvi argumenti.Prvo si rekao - Stiler nema ništa na pameti kad snima te filmove. Onda si rekao, pa dobro možda i ima, ali mu to ne uspeva. To su dve vrlo različite teze i zahtevaju drugačije argumente.Iskreno, ne razumem šta ti ovde toliko smeta, i zašto reguješ tako oštro - Stiler nije Sendler, on očigledno ima nešto na pameti, i to se vidi još od Reality Bites. On nije ni Kopola ni Tarkovski, pa čak ni Rasel, ali to ne znači da su mu filmovi "samo zabava".

Edited by Syme
Link to comment

Ok, kapiram da smo došli do neke tačke u raspravi, kada je potrebna ozbiljna analiza Stillerovih filmova, na šta nisam spreman. :) Tako da ćemo se složiti da se ne slažemo. :)

ma idi gledaj fim, ne kaki
Ma ne mogu, prekinuo sam korejski New World na pola da bih gledao basket, a trebalo bi u stvari da radim nešto četvrto, od čega imam 'leba.
Link to comment

offtopic

sendler-a pamtimsendler-ova facastiler-ova faca
Mora li ovako? :(Sta fali Sendlerovoj faci (sem sto je kao kuvana noga)?
Link to comment

i'am with the pilots |mozda nisam trebao tako da napisem, i moja faca je nekome kao kuvana noga. meni se licno ne dopada. kao sto sam napisao, u tom prvom filmu koji sam gledao gde je bio sendler, imao je nesto komicno u sebi, posle toga je to nestalo, tj. ja se nisam odusevljavao kasnijim filmovima gde je glumio. + pronasao sam da je stiler-ova faca simpaticna, ali jednako moze nekome da bude i antipaticna. ipak je to faca koja je karakteristicna, nije jednostavna. npr. za sendler-a sam cuo da je lep kao glumac, i to vise puta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...