Jump to content
IGNORED

Koji film da gledam (večeras)?


Molder

Recommended Posts

  • 5 months later...

dajte neku preporuku za nešeto poput memories of murder. (podsetio me moća na last film topiku.)

 

jednako thrilling i jednako jezivo.

 

hvala.

Link to comment

jes gledo the chaser frajeru

 

i ima još jedan tražim od sinoć i ne mogu da izvalim kako se zvao ima dva detektiva jedan priča drugi taba korejski je i jebe kevu   :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

dajte neku preporuku za nešeto poput memories of murder. (podsetio me moća na last film topiku.)

 

jednako thrilling i jednako jezivo.

 

hvala.

 

"i saw the devil" pomalo lici na taj opis:

 

Link to comment

i ima još jedan tražim od sinoć i ne mogu da izvalim kako se zvao ima dva detektiva jedan priča drugi taba korejski je i jebe kevu  

 

izvalio zove se memories of murder samo što onaj koji taba nije na plakatu nego šef pa sam se zajebo i ćao pet sati života  :fantom:

Link to comment

Južnokorejski filmovi koje bi vrijedilo pogledati?

 

Gorkoslatki život - egzistencijalna drama sa širokim zamasima tipičnog akcijskog filma, koji se bavi osvetom i posljedicama iste

 

Dobar, loš i čudan - južnokorejski odgovor na western - eastern, dakle; bolje režiran akcijski film će te teško pronaći, + posveta Leoneovom remek-djelu napretek

 

Maskarada - tvejnovska kostimirana drama o ludi koja postaje kralj, donekle bazirana na zbiljskim zbivanjima iz južnokorejske povijesti

 

Majka - misteriozni krimić Joon-ho Bonga, čovjeka zaslužnog za Sjećanja na ubojstvo

 

Ja sam kiborg, ali to je u redu - za sve one koji (iz nekog razloga) vole film Amelie; dekonstrukcija ljubavi i muško-ženskih odnosa

 

Žeđ - film o vampirima, samo je posve lišen tipične retardacije kakva se viđa u filmovima o vampirima; o moći i načinu na koji se ljudi nose s istom

 

Čovjek niotkuda - izvrsno režirana akcijska razbibriga; idejno i izvedbeno na tragu Bessonova Leona profesionalca

 

Zajednički kontrolirana zona - nadahnuta ratna drama rašomonskog narativa

 

 

Gore navedeni filmovi streme ka srednjoj struji i dojma sam kako su najbolji filmovi za vrbovanje ljudi u tim 'Južnokorejska kinematografija'. Kasnije, kad se ljudi malo naviknu na jezik i kulturu, dijametralno suprotnu školu glume od one na koju su navikli, trebalo bi preći na ozbiljnije autore poput Ki-duk Kima, Chang-dong Leeja i Hae-sung Songa. 

Edited by Inversetime
Link to comment
  • 2 weeks later...

dajte nešto za večeras, nisam zahtevan

 

1. da ga ne ugasim posle 20 min.

2. da nije sf niti horor

3. da ne zahteva celokupni korteks za praćenje

Link to comment

ja sam u fazonu da pogledam sve filmove jasona stathama. mozda od onih koji nemaju puno akcijasenja i sasvim su cool: 'hummingbird' aka 'redemption' [2013]

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...