Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Teško je oslanjati se samo na policiju i na sud - tad je već kasno, trebalo bi valjda razmišljati o prevenciji, počev od auto škola do dresure javnosti da propisi, i saobraćajni i ostali, moraju da se poštuju. A za bahate, prolaz kroz crveno ili u pijanom stanju - ne sud već psihijatrijska ustanova sa tromesečnim testiranjem agresivnosti, pa sve dok se ne umiri.

Link to comment
kod mene u selu postoji 1 pružni prelaz sa ful rampama ali se one ne spuštaju a saobraćaj(doduše valjda samo neki šinobus) funkcioniše opušteno...postoji i snimak šinobusa kako ,,fura,, tuda pored podignute rampe..igrom slučaja prolazim tuda jednom nedeljno i prvo sam prolazila opušteno misleći ok rampa postoji,nije spuštena..da bi naknadno saznala sve to..sada se svaki put naježim kad prodjem preko prelaza :mellow:
ovo se desilo i meni jednom. isao ujutru u skolu biciklom i prelazim preko prve pruge kad vidim sinobus prolazi ispred mene na drugoj pruzi nekih 10 metara ispred. ja jos nisam ni skontao da rampe nisu spustene nego je reagovala neka zena i ja posle toga skontao. nisam mogao verovati jbt, jos bilo jutro ladno me mogao zgaziti voz da nisam obratio paznju.
Link to comment
OK, znači da je rešenje sa jedne strane rampa, sa druge polubranik. Ako si krenuo kad je rampa počela da se spušta imaćeš više nego dovoljno vremena da se vratiš/da prođeš, a kad je spušteno neće moći da se prođe.
sad mi pade na pamet. da se montiraju polubranici na svim semaforima. pa, kad je crveno i rampa je spuštena. možda i za pešake, ne samo za vozila.sad ozbiljno. večeras je na studiu B policijski general, između ostalog, rekao da je problem i u sudstvu. da ne postižu da donose rešenja po prijavama. zar nije moguće da se zakonom uredi da ko nije platio kazne, od onih benignih za parkiranje pa nadalje, ne može da registruje/proda kola? to postoji drugde, zar ne?
Link to comment
sad mi pade na pamet. da se montiraju polubranici na svim semaforima. pa, kad je crveno i rampa je spuštena. možda i za pešake, ne samo za vozila.sad ozbiljno. večeras je na studiu B policijski general, između ostalog, rekao da je problem i u sudstvu. da ne postižu da donose rešenja po prijavama. zar nije moguće da se zakonom uredi da ko nije platio kazne, od onih benignih za parkiranje pa nadalje, ne može da registruje/proda kola? to postoji drugde, zar ne?
Ono™ za parkiranje kad ne platiš ili ti istekne nije kazna, već potraživanje Parking servisa da platiš doplatnu kartu, uvećanu. Registracija vozila nema veze s tim, a ni sa drugim stvarima, padalo je davno na ustavnom sudu, bila je nekad praksa da, ako nisi platio porez po bilo kom osnovu, ne možeš da registruješ.
Link to comment
Ono™ za parkiranje kad ne platiš ili ti istekne nije kazna, već potraživanje Parking servisa da platiš doplatnu kartu, uvećanu. Registracija vozila nema veze s tim, a ni sa drugim stvarima, padalo je davno na ustavnom sudu, bila je nekad praksa da, ako nisi platio porez po bilo kom osnovu, ne možeš da registruješ.
u rs ne platis mtel tj mts.ov racun za telefon nema novih dokumenta a kazne ako ne platis nema prod.registracije.inace saobracajke u Srbiji su bas stravicne. Dok sam studirao uvijek je bilo ovakvih stravicnih sudara, po 5, 6, 7 ih pogine...vidim serija se nastavlja iz godine u godinu.Revizija vozackih, uvodjenje debelo tesko psiho testa prilikom polaganja vozacke..regulisanje autoskola...liberalizam u tom sektoru ne prolazi jer su sudstvo i policija inertni decenijama.STa se desilo 80ih u Vojvodini, lik je u tri nesrece ubio 4-oro ljudi, zahvaljujuci sporom sudstvu izlazio je vani, obarane presude opet pustan vani...dok ga na kraju nisu ludim jedva nekako proglasili. Edited by beeva
Link to comment
Ono™ za parkiranje kad ne platiš ili ti istekne nije kazna, već potraživanje Parking servisa da platiš doplatnu kartu, uvećanu. Registracija vozila nema veze s tim, a ni sa drugim stvarima, padalo je davno na ustavnom sudu, bila je nekad praksa da, ako nisi platio porez po bilo kom osnovu, ne možeš da registruješ.
mislim samo na prekršaje koji su napravljeni u vožnji tim kolima. da manemo parkiranje, recimo da si vozio nevezan, ili prošao kroz crveno.......
Link to comment
Nije 78, već 88 godina. Jedan moj bivši komšija, devedesetogodišnjak, vozi Juga i uredno obnavlja dozvolu svake 2 godine, iako je ćorav toliko da ima problema i peške da se kreće.
kako vreme leti. ili ja ne znam više da oduzimam. neko me pitao na forumu šta bih ja to da se oduzme kao pravo sa navršenih 67 a dato je sa 18. recimo, pravo na vozačku dozvolu.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Upravo se vratih sa svadbe bez retrovizora i hvala Bogu da mi je samo retrovizor stradao od majmuna koji presao na moju stranu i u zadnjem momentu krenuo da se vraca u svoju (put Kraljevo-Kragujevac). Samo sam se nabio desno i stegao volan ocekujuci najgore. Uz put videh dva udesa, u jednom 7moro povredjeno, dva auta na krovu u jarku.

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...