Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Ok, generalno bi trebalo izbegavati puteve sa ovako uskim trakama. Ja bih ovde vozio sredinom trake, jer ovako ostavljaš kao prostor da te neko obiđe, a objektivno ako pokuša, ispadne ovako nešto.To ne znači da taksistu ne treba olemati.

Link to comment

Ma izuzimam taksistu, taj je budala svakako.Nisam video da postoji srednja traka btw. Kako god, ne jebem da vozim bajs ovako po gradu, koristim staze, trotoar ili samu ivicu kolovoza ukoliko sam prinudjen.

Link to comment
Ok, generalno bi trebalo izbegavati puteve sa ovako uskim trakama. Ja bih ovde vozio sredinom trake, jer ovako ostavljaš kao prostor da te neko obiđe, a objektivno ako pokuša, ispadne ovako nešto.To ne znači da taksistu ne treba olemati.
Ovo je u bulevaru, uopste nisu uske trake, samo tako izgleda na snimku. Biciklista vozi skroz ok, svojom trakom, taksista je imbecil. Edited by palikaris
Link to comment
Koliko se razumem u saobracaj, ni biciklista nije pravilno postupio - autobus na stanici se ne obilazi vec se ceka iza njega (ili se popne na prazan trotoar pa se zaobidje).Nikada ne bih obilazio bajsom bus u stanici.
nije obilazio bajs, vozio je pravilno u svojoj traci
Biciklista ovde valjda ide drugom trakom i ne obilazi autobus. Sad, druga je stvar je sto nije prikocio kad je prolazio pored autobusa u stanici. Dovoljnoda pokupi neku budalu koja voli da iskace ispred busa...Nije srednja traka, ima ih vise...
nisam primetila da automobili koče kad prolaze pored autobusa u stanici, jel to obavezno?
Ovo je u bulevaru m. pupina, uopste nisu uske trake, samo tako izgleda na snimku. Biciklista vozi skroz ok, svojom trakom, taksista je imbecil.
ovo je zapravo bulevar revolucije, vidi se glavna pošta s leve strane
Link to comment
Ovo je u bulevaru m. pupina, uopste nisu uske trake, samo tako izgleda na snimku. Biciklista vozi skroz ok, svojom trakom, taksista je imbecil.
raskrsnica bulevara i k. miloša, preko puta skupštineedit: kasnim Edited by zoki82
Link to comment

Vozac ne treba prevashodno da gleda gde mu je traka, nego prvo treba da ostavi dovoljno prostora izmedju sebe i okoline (u ovom slucaju bicikliste), pa tek onda da se drzi trake.Da to nije bio biciklista, nego na istoj poziciji recimo tenk, videli biste kako se i te kako pridrzava ovoga sto sam napisao.

Link to comment
Vozac ne treba prevashodno da gleda gde mu je traka, nego prvo treba da ostavi dovoljno prostora izmedju sebe i okoline (u ovom slucaju bicikliste), pa tek onda da se drzi trake.Da to nije bio biciklista, nego na istoj poziciji recimo tenk, videli biste kako se i te kako pridrzava ovoga sto sam napisao.
Da, taksista nije trebao uopste da ga obilazi, nego malo da uspori i da iza bicikliste skrene desno. A on umesto toga jurca i sece ispred njega i odlazi desno. Zilion prekrsaja. Kreten.
Link to comment
nisam primetila da automobili koče kad prolaze pored autobusa u stanici, jel to obavezno?
Nije obavezno, ali ima raznih budala koje vole tako da izlete ispred autobusa koji stoji u stanici. Meni se par puta desavalo da mi tako izlecu isped autobusa, tako da ja vodim racuna kad prolazim pored autobusa.Ovde je biciklista toliko blizu autobusa, i ide dovoljno brzo, tako da nema ni vremena ni prostora da reaguje ako mu neka budala iskoci... Edited by katodik
Link to comment
Da to nije bio biciklista, nego na istoj poziciji recimo tenk, videli biste kako se i te kako pridrzava ovoga sto sam napisao.
Isekao bi beogradski taxista i tenk, bez problema...Kad seku tramvaje, sto ne bi i tenkove.... Edited by katodik
Link to comment

Uvek me je zanimalo kako se u praksi tumaci ovaj clan zakona:

Члан 40.За вожњу бицикла, где не постоји посебна стаза, односно трака, сме да се користи коловоз у ширини од највише један метар од десне ивице коловоза.
10) коловоз је део пута намењен првенствено за кретање возила,11) коловозна трака је уздужни део коловоза намењен за саобраћај возила у једном смеру,12) саобраћајна трака је обележени уздужни део коловозне траке намењен за саобраћај једне колоне возила,
Znaci li ovo da je biciklista morao da se krece onom trakom u kojoj je bio autobus? Tu je valjda desna ivica kolovoza.
Link to comment
Uvek me je zanimalo kako se u praksi tumaci ovaj clan zakona:Znaci li ovo da je biciklista morao da se krece onom trakom u kojoj je bio autobus? Tu je valjda desna ivica kolovoza.
Mislim da se to u ovom slucaju odnosi na desnu ivicu trake u kojoj je biciklista, posto je ova desna traka za skretanje, a on ide pravo.
Link to comment

Zato me i zanima kako se u praksi ovo tumaci. To jeste krajnje logicno tumacenje, ali zakon jasno govori o ivici kolovoza, a ne o ivici saobracajne trake.

Link to comment

tumači se da biciklista ima pravo da vozi unutar metra od desne ivice trake u kojoj je. često je krajnja desna traka namenjena isključivo za desno skretanje, pa nema smisla da biciklisti budu ograničeni samo na desnu ivice kolovoza.prolazila sam pored saobraćajne panduracije milion puta i nikad me nisu ni pogledali

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...