Jump to content
IGNORED

Windows 8 PuBe


Roger Sanchez

  

26 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eh, mlad sistem. SP1 će tu pomoći... Ja stavio na vmware ali nije lepo radilo a trenutno nemam ni jedan hdd za zezanje. Ono što me interesuje, ako neko od naših koji sada koriste ima iskustva, kako se ponaša u office radu, word, excel, štampa, mejl i tako u krug?
Ja sam vec par meseci u korporativnom okruzenju na Win8 i u principu sve sljaka ocekivano. Office, neke starije Oracle aplikacije rade bez problema. Ocekivao sam mnogo losije iskustvo. Cak moze i neka forma star menija da se ukljuci, naravno bez dodatnih programa... Ima dobar Hyper-V, konacno u rangu servera, a ne glupi XP mode
Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    34

  • Anonymous

    34

  • Roger Sanchez

    19

  • JozoMujica

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala, obojici (idiju sa sakašnjenjem). Odvojio sam jednu 250ticu servisnu za probu, pitaju me ljudi sve više za osimicu. Mada meni i dalje bez tač skrina nije to to, i nekako sada mislim da je možda i bolja za korporativno, što kaže katodik, kada se koristi izuzetno ograničen set aplikacija. A u "običnom" radu kada klinac hoće da instalira deset pirata i da ih krekuje, i kada ima tušta i tma aplikacija nekako mi ne deluje kao prirodno okruženje. Videćemo. Ako ostanem na ovom poslu probaću ga, ako budem morao na kućnom računaru da probam, mrka kapa, za sada, meni je moj 7 udoban, već pet godina bez ikakvih problema, isti sistem kao i prvog dana, 160 aplikacija, sve šljaka kako valja, to je pravi sisitem.EDIT: eh da, šta to znači kada kažu da je win8 bolji u multimonitor postavkama? Ja imam sedmicu koja je stalno između 19" monitora i 32" tva i jedino što me nervira je kada mi, iz čista mira otvori aplikaciju u ugašenom monitoru, a neke aplikacije otvara čisto po sredini, a neke pak tamo gde treba, toga nema u osmici?

Edited by Vapad
Link to comment
  • 3 months later...
Smeo bih (gotovo) da se kladim da ce nesto slicno biti deo finishiranog proizvoda.
Bio sam malo preoptimistican za Windows 8, ali sam bio 1 Kasandra kad je u pitanju Windows 8.1:
  • Start button returning in Windows 8.1
  • Option to boot directly to traditional desktop
  • Update to be released later this year

Link to comment

Kompanije slabo prelaze na osmicu (nemaju narocitog razloga, a 8-interfejs nije ni malo businesslike), a kucni korisnici imaju dosta problema sa starijim hardverom (tj. drajverima - meni recimo ne radi graficka na 8ici). A i jedni i drugi imaju problema sa previse naprednim™ interfejsom.Sa strane tehnicke podrske, usaglasavanje UEFI-a i Windows-a 8 je, sto ono kazu, a gift that keeps on giving.

Link to comment
Kompanije slabo prelaze na osmicu (nemaju narocitog razloga, a 8-interfejs nije ni malo businesslike), a kucni korisnici imaju dosta problema sa starijim hardverom (tj. drajverima - meni recimo ne radi graficka na 8ici). A i jedni i drugi imaju problema sa previse naprednim™ interfejsom.Sa strane tehnicke podrske, usaglasavanje UEFI-a i Windows-a 8 je, sto ono kazu, a gift that keeps on giving.
+ što se zna šta privlači korisnike novom os, novi dx koji neradi na starijim verzijama, dok se ne pojavi dx12 nema smisla napuštati win7, a ako su tačne najave iz amd-a da će dx11 biti aktuelan do kraja životnog veka konzola nove generacije propade nam m$ ^_^- eh da xp podržava dx 11, koristilo bi ga > 2/3 ljudi i dan danas, on za razliku od sedmice ne proždire >1GB prostora na hd mesečno
Link to comment

8 ima smisla samo sa tač skrinom, bar mi se tako čini, inače, ja ništa tu novo dobro ne videh.Doduše, dobio sam novu mašinu sa osmicom juče, pa još nisam stigao sve da vidim, ali ima nekoliko iritirajučih stvari, a najviše nedostatak start dugmeta. I nemogućnost da izađeš iz poneke aplikacije, osim da odeš na onu zamenu za start meni pa onda na desktop. A nešto ni tako(recimo, aplikaciju za muziku - koja nije medja plejer sam juče 5 minuta tražio način da isključim i nisam uspeo, pesma se završila do tad)Inače, čovek se jako lako navikne na tač, prosto neverovatno.

Link to comment

jos je ljudima nejasno koliko je to velika revolucija u interfejsu. dajte bebi od 9 meseci iPad, bice joj jasno otprilike sta treba da radi i kako da aktivira jednostavnu aplikaciju (konkretno, neku aplikaciju koja ima snimljene mjauke, zgodna je za sazivanje zbora macaka u kuci jer se sve okupe iste sekunde).inace 8.1 update, koji izlazi 26. juna, vraca Start dugme.

Link to comment

To je samo dugme, ne otvara start meni već te samo prebaci na onaj početni modern start screen, ali će moći da se butuje direktno na old style desktop, ako nekome to šta znači.

Link to comment

Mislim da sad u junu izlazi javna beta verzija, a ne finalna...koja ce valjda do kraja godine...

Edited by katodik
Link to comment
jos je ljudima nejasno koliko je to velika revolucija u interfejsu. dajte bebi od 9 meseci iPad, bice joj jasno otprilike sta treba da radi i kako da aktivira jednostavnu aplikaciju (konkretno, neku aplikaciju koja ima snimljene mjauke, zgodna je za sazivanje zbora macaka u kuci jer se sve okupe iste sekunde).
Ma to je sve jasno, imam ja i dete koje barata sa tabletom sjajno. Nego mi je WIN koji funkcioniše sa tačom, kao koncept bilo jako čudno zamisliti. Ali, evo, ceo dan ga njakam i sad za tačpedom gotovo više ni ne posežem, sve prstima po ekranu, mnogo lakše izgleda.Naravno, za profi stvari, ne verujem da ću moći da se odreknem miša, ali za ovako zajebavanje, mislim da će ići jako glatko.
Link to comment
inace 8.1 update, koji izlazi 26. juna, vraca Start dugme.
Zapravo, ne vraca, jer ono nije skroz ni ukinuto, vec ce biti stalno on top.Sada moras ili da dovedes misa u krajnju levu donju tacku ili da pritisnis win taster na tastaturi.meni je sve jedno, pa sam dao tablet-laptop toshibu ceri, a ja sam na win7, samo ovde na telefonu koristim win7.8
Link to comment

Mislim da sam najduže od svih smrtnika izdržao sa tim đubretom od OS-a, ali kad je počeo da mi gasi sistem u pola posla bez ikakvog upozorenja radi apdejta je bilo malo previše. Pri tom je vremenom postajao sve nestabilniji, doviđenja. Možda se opamete kad budu pravili novu verziju, do tada W7.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...