Jump to content
IGNORED

Windows 8 PuBe


Roger Sanchez

  

26 members have voted

  1. 1. Pogledi?



Recommended Posts

+korisno

Windows Key + Tab — Opens up the left-hand “Switch List” Windows Key + C — Opens up the right-hand Charms Bar Windows Key + I — Opens up your ever-important Settings Menu Windows Key + T — Dumps you back to Desktop Mode and cycles through your open windows on the taskbar. Windows Key + Shift + . — Docks the app to the left, middle or right side of the screen with each press. Windows Key + M — Jumps to the Desktop and minimizes all applications Windows Key + Q — Opens up Windows 8′s global search utility within Metro.
Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    34

  • Anonymous

    34

  • Roger Sanchez

    19

  • JozoMujica

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uocio sam manji problem sa iTunes-om. Kada, recimo, odsvira jedan album, posle toga nece ponovo da "prosvira", vec mora da se restartuje (iTunes, na srecu ne Windows) da bi prosvirao. Mozda bi i reinstalacija iTunesa resila problem, ali mrzi me sad.
Ako neko slucajno natrci na slican problem, uzrok je verovatno u manje-nego-idealnom funkcionisanju drajvera za zvuk na Windowsu 8. Naime, iTunes kao da povremeno zablesi i ne zna sta da radi da bi proizveo zvuk. Cenim to na osnovu toga sto kad se klikne ovde:soundw.jpgNa dugme "Test", iTunes momentalno prosvira. Kao da mu Windows "objasni" kako da hendluje zvucni adapter. Iritira, ali eto ovo moze da posluzi kao workaround do pojave boljeg drajvera za zvuk (Sound applet iz Control Panel-a moze da se postavi kao shortcut na Desktop radi brzeg pristupa gornjem dijalogu).
Link to comment
  • 1 month later...

U medjuvremenu su apgrejdovali VirtualBox i sad je na njemu lako instalirati 8 kao virtualnu masinu, pa i na starom hardveru. To - kome je potrebno da vidi nasta 8 lici, a ne zeli da instalira for real.vbwin8.jpg

Link to comment
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kako stojimo narode, da li prelazite na Windows 8?Za tricavih 40 dolara, ja kupujem... mada me uzasno mrzi da ga instaliram posto to znaci ponovnu instalaciju jedno cca 100 programa (trebace mi vise dana za to... cak i za smanjenu selekciju.)

Link to comment

Što ne probaš sa apgrejdom, mislim da je što se toga tiče razlika najminimalnija do sada.Ja ću eksperimentirat na jednom desktopu u dual bootu, na ovom odličnom Asusu se neću trapiti s njim. Sad kad s ovim iziđu, vjerojatno se konačno 7edmici smiješi SP2 i Platform Upgrade.

Link to comment

Ja uzimam jedan za firmu. Pa cu da ga stavim u virtuelnu masinu (VMWare Fusion). Ne znam da li ima problema sa liceniciranjem ako pozelim da ovu VM resim da ponekad prebacim na drugi racunar. Ima li neko iskustva?

Link to comment

Vozim Win8 RTM na mojoj "home entertainment" mašini od kada je izašao, plus Office 2013. Sasvim ok... Instalacija prošla za manje od 20 minuta, navikavanje na "tiles" još uvek traje, ali radi fino i stabilno. Mada, pošto praktično TV koristim kao monitor, a tastaturu i miša za rad, uglavnom sam u desktop modu.Dogodine mora da padne neki WinRT... Da li Surface ili šta drugo, videćemo.Edit: slaba pismenos

Edited by giuseppe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...