Jump to content
IGNORED

Windows 8 PuBe


Roger Sanchez

  

26 members have voted

  1. 1. Pogledi?



Recommended Posts

Meni je zasada dojam loš. Manja potrošnja memorije, supsendiranje procesa, ljepši TaskMan, uljepšani Explorer, sve krasni dodaci za desktop u jednom OSu koji je sa zaratio sa desktopom iz čistog zilotizma. U kutevima nema nikakvih naznaka za funkcije koje nude, za dobivanje charmsova potrebni su vijolentni pokreti mišem - a kako je sa tačpedom ne usudim se ni pomisliti.Možda će na WinPadima biti nešto, ali u susretu klasik PCa i Win8 netko će morati mrijeti.

Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    34

  • Anonymous

    34

  • Roger Sanchez

    19

  • JozoMujica

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li radi neki AV program? Meni je Symantec Endpoint Protection skršio čitav sistem, System Restore ga je sam vratio u normalu prilikom restarta (pohvalno).

Link to comment

'Postoji, ali ima nula piksela' (duhoviti baja iz Majkrosofta).Postoji zaista i odvratan je, čisto pomodarstvo, predviđen je za tablete, a zašto bismo se mi desktop korisnici vraćali u šarena vremena C64 je van moje moći poimanja.edit:Windows-8-Start-Menu.png

Edited by Anonymous
Link to comment
A kako bez start dugmeta??? Pa kako radite onda?
Start dugme radi, samo ne izbacuje meni, vec menja ekrane. Izbaci na smenu jedan onaj sto lici na igracku, pa onda onaj sto lici na normalan Windows.Meni je skroz OK zato sto sve radi i to sa lakocom na ovom prepotopskom laptopu. Photoshop CS5.1 stavio juce, leti k'o raketla.Svodi se na pitanje koliko se mogu ignorisati, zaobici ili jos bolje iskljuciti ove sarene novotarije, skroz bespotrebne. Barem mi tako sad izgledaju.Kapiram da ima svoj sopstveni AV program i da ne treba instalirati nista. Ja probao da stavim uobicajeni McAfee AV, nije mi dao. Jos bolje onda, ako se ja pitam (AV programi su za nijansu bolji od samih virusa, imho).
Link to comment

nemoj McCaffee!najgori AV koji sam ikada imao na kompu, ubijao je svaku naznaku brzine kao zeca (nebitno koji i sa koliko jezgara procesor... istina nisam probao na i7 ali i necu) + nije me spasio jedine infekcije u zadnjih 10 godina

Link to comment
Kapiram da ima svoj sopstveni AV program i da ne treba instalirati nista. Ja probao da stavim uobicajeni McAfee AV, nije mi dao. Jos bolje onda, ako se ja pitam (AV programi su za nijansu bolji od samih virusa, imho).
Da, sad skoro sam našao člančić na PCMag-u povodom toga.Ja takođe imam utisak da sve brže radi na njemu, nisam 100% siguran, pošto sam ga stavio na različit disk od sedmice, a brzina + stabilnost je jedino što se zaista računa, na ostalo ćemo se nekako navići.Nadam se da će ih korisnici dovoljno ispljuvati i naterati ih da nam daju mogućnost da sistem prilagodimo svojim potrebama, ipak je ovo prebeta.edit:ima tu još problema, u metro aplikacijama ne postoji close, ideja je da aplikacije kao na Androidu ostanu u pozadini (i zauzmu memoriju), restart dugme sam jednom slučajno uspeo da nađem, a sad ne mogu da se setim gde je bilo. Edited by Anonymous
Link to comment
nemoj McCaffee!najgori AV koji sam ikada imao na kompu, ubijao je svaku naznaku brzine kao zeca (nebitno koji i sa koliko jezgara procesor... istina nisam probao na i7 ali i necu) + nije me spasio jedine infekcije u zadnjih 10 godina
Ovo sad nema veze s temom, ali meni je bio dobar (u smislu, manje opterecivao sistem i bio manje primetan) od AVG i Avire. A slucajno imam legit kopiju McAfee Enterprise Suite sa permanentnom registracijom, tako da sam to stavio na stagod sam stig'o, osim na linux masine i evo sada Win8. :D I, da, mislim da mi nijedan sistem nije bio inficiran nicim jos tamo negde od valjda Windowsa 98 (kad mi se utrpao neki downloader).Zanimljivo je koliko ljudi imaju razlicita iskustva sa istim ili slicnim proizvodima, pretpostavljam da je to ono sto PC svet cini zanimljivim (za razliku od Apple tiranije ekosistema). :D
Link to comment

Uocio sam manji problem sa iTunes-om. Kada, recimo, odsvira jedan album, posle toga nece ponovo da "prosvira", vec mora da se restartuje (iTunes, na srecu ne Windows) da bi prosvirao. Mozda bi i reinstalacija iTunesa resila problem, ali mrzi me sad.

Link to comment

Znam to Indy. Znam i zatvarati programe. Ako kom-il-fo svajpneš :isuse: u gornji lijevi kut pa vijolentno kreneš prema dolje, sa desnim klikom klikneš na recentne aplikacije, dobiješ opcije da ga metneš lijev, desno od trenutne aplikacije i ........... tatarataaaa..... close.Norton nudi 60 dana AV promociju, ali i to vam baš ne treba, MSE je u njemu, a i paranoidan je oko downloada.

Link to comment

Tradicija se nastavlja, svaka parna verzija Windowsa je težak otpad. Teši me jedino činjenica da abominacije poput metroa nikada neće biti prisutne u serverskim verzijama.

ima tu još problema, u metro aplikacijama ne postoji close, ideja je da aplikacije kao na Androidu ostanu u pozadini (i zauzmu memoriju),
Samo zbog ovoga treba ceo ali ceo tim koji je radio na osmici oterati u Gulag. Ta stvar me i kod Androida najviše nervira, odluka da se sve drži u memoriji.
Link to comment

Jbt, ja gasim sve moguce sto nije neophodno da mi ne bi zauzimalo memoriju, a oni sad tako. A iz nekog preview-a koji sam video na youtubu izgleda mi kao da sve ovo prave sa idejom da cemo svi mi jednog dana preci na tacskrinove! E pa nece da moze angry.gif :D

Link to comment
Jbt, ja gasim sve moguce sto nije neophodno da mi ne bi zauzimalo memoriju, a oni sad tako.
Radi odlicno s memorijom, mislim da je to prilicno pametno reseno (ne bih umeo da dovoljno tacno prepricam clanak koji sam danas o tome citao na netu, ali da se izguglati).Uopste, sa stanovista performansi zasluzuje sve pohvale (i vise od toga), i to mogu mirne duse da kazem kao korisnik jednog od najstarijih laptopa u Australiji. :D Sa stanovista interfejsa stoji ovo sto pise Rodzer, medjutim ovo nije ni beta, tako da ako budu slusali svoje musterije, onda ce nesto uciniti po tom pitanju do pune verzije.Za sad nemam nameru da skidam 8-icu, pa vi vidite. (Premda me neke stvari nerviraju, ali one dolaze na mahove, tj. ticu se interfejsa).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...