Jump to content
IGNORED

Windows 8 PuBe


Roger Sanchez

  

26 members have voted

  1. 1. Pogledi?



Recommended Posts

Evo easy resenja za sve nicim izazvane metro probleme, bez da gubite bilo sta od ostalih funkcionalnih novotarija (ribbon, unapredjenje file transfera i sl)...Sve u svemu, dobar OS, katastrofalni UI za non touch screen...E moj Ballmeru

Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    34

  • Anonymous

    34

  • Roger Sanchez

    19

  • JozoMujica

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

To je iz septembra prošle godine i pitanje je da li radi na Consumer verziji, bila je i druga fora:

If you want to change the Windows 8 start menu back to the Windows 7 version, here’s what you need to do:
  • Launch the registry editor (win+r > regedit >enter)
  • Drill down toHKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
  • Double-click on RPEnabled
  • Change the value from 1 to (zero)
  • Tap enter or click OK

međutim to u Cosumer više ne radi, RPEnabled ne postoji, izgleda da Microsoft instira na ovakvom start meniju.edit: treba sačekati par dana i videti da li se pojavio apdejt tih tvikera, ubeđen sam da će se pojaviti. Edited by Anonymous
Link to comment
edit: treba sačekati par dana i videti da li se pojavio apdejt tih tvikera, ubeđen sam da će se pojaviti.
+1+takodje mislim da sam M$ pazljivo motri reakcije, zato su uostalom i pustili CP. Ne treba gubiti iz vida da oni sami nemaju pojma sta mi normalni korisnici ne/zelimo. Tripujem da su prostorije u kojima oni sede tapetirane touch-ekranima.
Link to comment

Ma vraga, isprobavali su i na laptopima, čak i starijima. Tim više me čudi, recimo, kad promašiš jedan od svajpova, odeš previše u centar - sve ode u pičku materinu. U 7ici klikneš lijepo na start menu i on te čeka. A desktop također ne pobjegne nigdje. Ovo je 1 đenaza 'paradigmi', čista oda iPad envyju na kojem se već spotakao niz proizvođača ''tableta'' a bojim se da će se spotaći i Microsmrt.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Koliko vidim po netu, ovo je otprilike konsenzus: "The issue with Windows 8 is the Metro interface. It is based on touchscreens and for this reason, it is not optimal for desktops." - Valjda i taj Ballmer zna da cita. U protivnom, cekamo Windows 9. :D

Link to comment

Moguće je da sam paranoičan, ali ne bi me čudilo da mi, desktop korisnici, ispadnemo kolateralna šteta rata OS-ova za mobilne telefone i tablete, tj. da na ovaj način Microsoft (koji u desktop segmentu nema ozbiljnu konkurenciju, pa može da se ponaša kako hoće) hoće da nas navikava na Windows Mobile.

Link to comment
To je iz septembra prošle godine i pitanje je da li radi na Consumer verziji, bila je i druga fora: međutim to u Cosumer više ne radi, RPEnabled ne postoji, izgleda da Microsoft instira na ovakvom start meniju.edit: treba sačekati par dana i videti da li se pojavio apdejt tih tvikera, ubeđen sam da će se pojaviti.
Pa fora sa ovim (RPEnabled) tvikom redzistrija je da se gubi ne samo metro interface, vec i ostala poboljsanja (prakticno se dobija W7), dok sa ovom stvarcicom koju sam postovao ostaju (kako, ne znam)Preko vikenda bi tebalo da nstaliram CP, pa cu javiti ako radi i na njemu
Link to comment

Probao ja i ništa se ne dešava. Postoji ovaj programčić, koji stavlja dugme Start tamo gde smo navikli (sve radi), ali mi se rešenje ne dopada, pa sam ga deinstalirao. Postoji ova procedura, koja preskače Metro šareniš i sistem diže direktno na desktop, to mi se već dopalo i ostavio sam da stoji tako.Bolje da se navikavamo, za koju godinu ćemo zaboraviti na stari, dobri Start.

Link to comment

Problem za mene s ovim Metrom nije toliko sto je saren, vec sto mi to nista ne treba sto je u ponudi tamo. Nisam siguran da bih to zeleo ni na tabletu (kada bih ga imao).Anon, ovaj drugi link koji si poslao zvuci bas kao ono sto je doktor zapovijedio! :thumbsup: EDIT: jbga, meni to ne radi.

Edited by Indy
Link to comment

evo prikaz u Guardianu. PS. - Jos uvek sam na 8-ici, bez obzira na glupi Metro i neke zackoljice. Sve sto mi je bitno - radi, i to fino.That Windows 8 experience? Confusing. Confusing as hell

My prediction: no one will ever make sense of trying to run Metro-style and classic apps together on a PC. The PC will remain the PC and will remain the domain of the classic desktop. There's a reason we stopped dropping out of Windows to run Lotus 1-2-3.
Link to comment

Ja sam ga batalio samo zbog toga što ne radi ASIO drajver na mojoj egzotičnoj zvučnoj karti (koja inače veselo radi), a i to će se regulisati vremenom. Inače je brz i stabilan u prebeti, čim mi proradi zvučna karta prelazim na njega.

Link to comment

Da ne trošim jagodice, našao sam što ja mislim kod Grubera:

In my opinion, the best computing model is one in which all the devices you use have operating systems, UIs, and interaction models that are appropriate for that device’s form factor and for its intended purpose with data being seamlessly shared between them. My interpretation of Windows 8 is that Microsoft tried to anticipate Apple combining their operating systems into one, and tried to beat them to it. However, I think they’ve beaten Apple to something Apple isn’t interested in doing, and that actually represents a big step backwards in computer interaction and productivity.
What this does for you as you use it is a whole world of “wait … what?!” Trying to deal with Windows when your driving results in it flipping between classic Windows and Metro-style app is like having someone sneak up behind you and flick you on the ear when you’re least expecting it. This massive context switching of “YOU’RE IN WINDOWS WAIT NO NO YOU’RE NOT!” creates an appalling user experience.
Link to comment

Dobro receno. Koekude, medjutim, javlja mi se 1 vizija deMetroiranog Windowsa 8 u ne tako dalekoj buducnosti. Za sad...Hate Metro?xlarge.jpgHere’s a fun one. Fire up Windows Explorer and navigate over to your Windows directory. Do a search for “shows desktop”, and copy the shortcut that you find into the following location: C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup. By doing so, you’ll ensure that Windows 8 always boots to the “Classic Desktop” instead of its Metro UI.

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...