Jump to content
IGNORED

Windows 8 PuBe


Roger Sanchez

  

26 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Moodro Cook zbori:clipboard01sddsdssdsd.jpg

Cook told the audience, and the people who watched the event via live streaming, that their competition doesn't seem to have a clear idea about where the PC industry should go. Cook stated, "They're confused; they chased after netbooks. They tried to make tablets into PCs and PCs into tablets." Cook made these comments while the screen behind him showed a graphic of a street sign that was filled with a squiggly street icon.
Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    34

  • Anonymous

    34

  • Roger Sanchez

    19

  • JozoMujica

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
180°
I've not heard anything independently about the product versions in Threshold. But I do know about a few changes that Microsoft is planning for what my sources have described as "the next version of Windows," which I assume is Threshold. (Though to be clear, they never used this name.) And they're big news.They are...Metro apps running in windows on the desktop. As you can today with third-party utilities such as ModernMix, the next version of Windows will let users optionally run Metro apps in floating windows on the desktop.Start menu. After bringing back the Start button in Windows 8.1, Microsoft will take the next logical step in the next Windows version and make the Start menu available as an option. It's possible this will appear only on those product versions that support the desktop.There's more coming, and some things still up in the air of course, but I need to verify them with others. In the meantime, I felt this was big enough to get it out there. When you combine this information with Mary Jo's SKU info, you can see that Microsoft is, if not moving forward per se, at least continuing to do the right thing and responding to complaints. And given the changes in the groups responsible for Windows, this wasn't a given at all. It's a good sign.
Nakon dvije godine, u Redmondu ipak..0060-0807-1220-5847_A_Beat_Up_Man_Waving_the_White_Flag_of_Surrender_clipart_image.jpg
Link to comment
Metro apps running in windows on the desktop. As you can today with third-party utilities such as ModernMix, the next version of Windows will let users optionally run Metro apps in floating windows on the desktop.
Uuu, sad još treba da slavimo što su se posle izgubljene dve godine delimično prizvali pameti, najbolje bi bilo da od tog idiotskog Metroa potpuno odustanu.Na više mesta sam čitao da je W8 proglašen najgorom verzijom u istoriji, s čim se potpuno slažem. U poslednje vreme im svaka druga po redu verzija valja (XP, W7), nadam se da će W9 slediti to pravilo. Edited by Anonymous
Link to comment

не мере бит гори од висте да га ебеш :)промашили су са тим форсирањем метроа десктоп корисницима, међу бројним осталим грешкама маркетинга кад су 8-ица и рт у питању, али ос као ос је далеко од лошег

Link to comment

Daleko je od dobrog. U odnosu na W7 je krš, jedina korisna novost je pauza prilikom kopiranja :lol:, ubačen je glupi i promašeni metro, izbačeno start dugme i direktan pristup desktopu, izbačena transparencija, napravljen ružan i neintuitivan interfejs, update je radio kriminalno, neke stvari su popravljene u W8.1, ali i dalje ne vidim razlog zašto bi neko W8 koristio.U Visti su bar bile neke korisne inovacije, dosta loše implementirane, kasnije se je to ljudski urađeno u W7 (koji je u stvari Windows 6.1, a iz marketinških razloga nazvan Windows 7, znači ušminkana Vista).

Link to comment

windows Me je najgori, vista je promašaj zato što su odustali od nekih bitnih promena (nov fs ako se ne varam i još što šta) i bila je praktično sporija od XP na tadašnjim mašinama (sedmica je bila on par a čak i brža, osmca je brža) a osimica zato što su se slepo držali nekih smernica i pokušali na silu da prošvercuju njihovu viziju modernog UI, osmica je ispod haube, ipak, bolja od sedmice. Ironijom sudbine, upravo su se sada počeli pojavljivati touch ekrani prihvatljive cene koji bi i te kako uneli smisao u win8 UI, da su dopustili izbor, mnogo više ljudi bi prirodno na novoj mašini uzeo osmicu, i imao u glavi da, ukoliko zameni ekran za moderniji, windows će znati da ga isprati. Greota.

Link to comment

Windows Me jeste najgori, ali se otprilike u isto vreme (nešto ranije) pojavio W2K, pa su Me svi ignorisali, kao da ne postoji.A sad je jedina alternativa W7, ili čekanje W9.Iza W8 stoji neviđeno glupa ideja da se objedine OS-ovi za sve naprave koje ih koriste. Zašto bih se ja na desktop račuraru maltretirao sa Metro-om, ili na tabletu sa desktopom? Napravljen je jedan loš i nedosledan hibrid, s kojim ne mogu biti zadovoljni ni korisnici desktop računara, niti korisnici tableta.

Link to comment

ima li ppp koncenzus sta je bolje, win7 ili win8. treba danas-sutra da kupim dva desktopa za devojke u kancelariji (90% vremena koriste ms office, skype, chrome/ffox).

Link to comment
ima li ppp koncenzus sta je bolje, win7 ili win8. treba danas-sutra da kupim dva desktopa za devojke u kancelariji (90% vremena koriste ms office, skype, chrome/ffox).
Win7 je laksi za koriscenje, a za to sto ti treba i Linuks (naprimer Linux Mint ili Xubuntu) bi ti radio posao (i snizio cenu kompjutera).
Link to comment

tnxkontam da je win7 moja opcija. ne znam koliko ima smisla da ih prebacujem na os koji nikada koristile nisu. mozda lupam, bas nista ne znam o linux mintu i xubuntu

Link to comment
tnxkontam da je win7 moja opcija. ne znam koliko ima smisla da ih prebacujem na os koji nikada koristile nisu. mozda lupam, bas nista ne znam o linux mintu i xubuntu
Win7 ti je najbezbednija opcija, rekao bih (linux mint je recimo intuitivno laksi za razumevanje nekom ko je navikao na Windows od win osmice, ali nemas 100% garanciju da ce sve odmah raditi kako bi trebalo...). Edited by Radagast
Link to comment
мда, mac air уопште није нетбук :whistle:
Malo kasnim. Kako je netbuk?Nema ekran od 10 inča, već 11,6 ili 13,3Nije mu rezolucija 1024 već 1366 ili 1440Nema socijalne Atom procesore, već Core procesoreNema hard disk, već SSDNije ograničen na 2 GB rama, već ima 4 GBNema skučenu i sprčenu tastaturu i tačped, već vrhunsko i jedno i drugo, naročito tačpedKvalitet izrade je svemirski boljiNije imao oslabljenu verziju OSa kao neki Starter Edition ili šta već, već full Mac OS XPlus, i formalno mu ne određuju Intel i Microsoft šta jeste a šta nije, za razliku od svih netbukova, kojima oni propisuju specifikacije direktnoDakle, snažniji je, lepši, elegantniji, brži, upotrebljiviji, kvalitetniji. Nije netbuk.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...