Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

Mada se za lek ne kaze hvala, ali HVALA :)Ove word fajlove sam imao vec ( nasao link isto negde ovde kod tebe). Engleski mi nije losh, ali bi bilo rasterecujuce da je to na srpskom ili bilo kojem ex YU jeziku. Jedini word ( srpsko - nemacki tj hrvatsko nemacki) koji imam je neki sa Hari Poterom (Rowling_Harry Potter und der Stein der Weisen - Zweisprachiger deu-hrv), a nasao sam i taj audio i to profi.AKo nemas nista sa SRB - GER, onda ti hvala i za ovo :)p.s. E da ... snasao sam se na onom ruskom sajtu. Nemaju Sidartu, ali i ovo je vise nego dovoljno ... dosta sam skupljao, sada malo i da ucim :)

Edited by ZoranBeograd
Link to comment
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zorane, nažalost nemam ništa nemačko-srpski, nadam se da ćeš uspeti sa engleskim prevodom. Srećno sa učenjem! :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovde ima puno knjiga na razlicitim jezicima, kako audio tako i pdf i doc, inace je besplatna registracija: http://greylib.net/Adresa pdf knjige za nemacki (hrvatski Hari Poter) jehttp://www.4shared.com/office/X9XA_yD0/Rowling_Harry_Potter_und_der_S.htmlP.S.Ima li neko ideju kakao bi moglo da se lakse pravi dvojne knjige od Word-a? Ovu sam napravio za mesec dana, i ima 5-6 gresaka u vidu pojedinih reci koje su nesmotreno presle na sledecu stranu...

Link to comment

Daleko od toga da sam nju samo radio u zivotu mesec dana... Posao,porodica, dosadni prelom teksta sa Microsoft Word-u :frust: u dve kolone uz kombinaciju Copy/Paste iz orginalnog dokumenta. Nista tesko, ali ako uradi neki drugi deo u sledecih mesec dana shvatice o cemu pricam evilsmile.gif. Moze se reci da mi je trebalo aktivno oko 3 sata po glavi. Vise se ne secam kako , ali ima fora da ti ubacuje ceo tekst nemackog tj. hrvatskog u po jednu istu kolonu na svakoj strani, i onda rec po rec, recenica po recenica... Ja u Google nisam mogao naci bolje resenje za dvojezicnu knjigu.

Link to comment

i ja sam se iscimala oko 300 strana, al nije baš trajalo toliko. mislim da sam radila u onom nekom tekst editoru u kome je bakemono dao većinu knjiga. malo je zgodniji od worda.inače, možda nije za ovu temu, al kad smo već tu... imam da preporučim sajt duolingo.com. sistem učenja liči na neku igricu sa fejsbuka :) nije ništa preozbiljno, al smanjuje na minimum ono da te mrzi da radiš svaki dan. dobijaju se poeni, prelaze se nivoi, šareno... baš je loženje. mislim da najviše razvija veštinu pisanja, pa možda nije loše da se koristi uz ovu metodu iz naslova :)

Link to comment

Auuu... pa zar nisam napisao na ovoj temi kako se to radi u wordu?Prvo se rešiš svih duplih razmaka (entera ili kako se već to kaže).Zatim pretvoriš oba teksta u tabele. (Ctrl+A i Convert text to table.) Pasusi postanu polja tabele.Onda prepoloviš ručno širinu obe tabele i zalepiš ih jednu pored druge.Ono što moraš ručno da radiš je da brišeš polja ili ih dodaješ jer se neće sve poklapati.

Link to comment

Izgleda da nisam bas pazljivo citao sve strane :cry: Hvala u svakom slucaju, danas taman planiram malo da prevodim pa cu pokusati tako... Pokusao sam i duolingo.com,ali kako icis strani jezik zavisi od licnih afiniteta... Meni licno neodgovara.

Link to comment
i ja sam se iscimala oko 300 strana, al nije baš trajalo toliko. mislim da sam radila u onom nekom tekst editoru u kome je bakemono dao većinu knjiga. malo je zgodniji od worda.inače, možda nije za ovu temu, al kad smo već tu... imam da preporučim sajt duolingo.com. sistem učenja liči na neku igricu sa fejsbuka :) nije ništa preozbiljno, al smanjuje na minimum ono da te mrzi da radiš svaki dan. dobijaju se poeni, prelaze se nivoi, šareno... baš je loženje. mislim da najviše razvija veštinu pisanja, pa možda nije loše da se koristi uz ovu metodu iz naslova :)
ovaj duolingo je fantastican. do kog nivoa znanja ide?
Link to comment

Najbolji kurs jezika koji sam ja ikad video (i juče otkrio) je http://jplang.tufs.a...bu/1/1-1-1.html Dvadeset osam modula, rečnik, gramatika, vežbe za govorenje, dijalozi, tekstovi, znakovi i sve to praćeno audiom i ilustracijama. :ziga: Može da se izabere i srpski jezik kao jezik na kome se daju objašnjenja i prevodi.Šta ti je Japanac! Kad bi ovo postojalo za svaki jezik, učenje jezika bi bilo bar triput lakše.

Edited by Bakemono
Link to comment
ovaj duolingo je fantastican. do kog nivoa znanja ide?
ne verujem da može da se dostigne neki viši nivo od osnovnog ako sam ne uvedeš učenje sa strane. prvenstveno gramatika, jer nema skoro nikakvih objašnjenja uz vežbanja.
Link to comment
Najbolji kurs jezika koji sam ja ikad video (i juče otkrio) je http://jplang.tufs.a...bu/1/1-1-1.html Dvadeset osam modula, rečnik, gramatika, vežbe za govorenje, dijalozi, tekstovi, znakovi i sve to praćeno audiom i ilustracijama. :ziga: Može da se izabere i srpski jezik kao jezik na kome se daju objašnjenja i prevodi.
Nije mi jasno koja je razlika izmedju Login ID, User Name i Nick Name?
Link to comment
Nije mi jasno koja je razlika izmedju Login ID, User Name i Nick Name?
Ja nemam ništa od toga. Uopšte ne moraš da se loguješ. Makar je tako kod mene. :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...