Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

Iskreno, mislim da ti jezik iz Biblije nece mnogo koristiti. Potrebno ti je nesto u cemu se koristi moderan jezik, ne verujem da ces u Norveskoj bas pricati o poslednjoj veceri. U Ankiju ni ne mogu da se naprave paralelne knjige. Imas na nekoj od prvih strana topika detaljan Bakemonov opis kako se lako pravi paralelna knjiga. Oduzme neko vreme, ali ja nisam nikad pravila celu knjigu odjednom, nego svaki dan po par poglavlja, to uzme najvise pola sata dnevno, pa kad to procitas, onda pravis dalje.

Link to comment
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

NOVA Text Aligner je odličan alat za pravljenje paralelnih knjiga. Ima i mogućnost izvoza u u epub i mobi format. Ja planiram napravim 1984 srpsko-nemačku...a ako je neko već napravio, bilo bi lepo da je pošalje na pm :)

Link to comment

NOVA Text Aligner mogu i ja da pohvalim...Elem, dopao mi se ovaj nacin ucenja, jako je slican gledanju filmova sa subtitlom na stranom jeziku (tako sam ja barem ucvrstio znanje Engleskog).Sto se tice ovih paralelnih knjiga, uz pomoc Nova Text Alignera nekako sam uspeo da napravim srpsko-nemacku verziju Malog Princa i Alhemicara... potrebno je proveriti sve jos jednom ali se nadam da ce do kraja sledece nedelje biti gotovo. Inace u nekoj guzvi sam ovih dana a s obzirom da krecem sa pocetnickim kursom iduce nedelje, sa ovim knjigama bih krenuo tek za mesec dana, dok se uhodam malo...

Link to comment

Pozdrav svim članovima foruma.Pre 1,5 mesec sam upisala početnički kurs norveškoga preko skajpa,koji da naglasim nije ni malo lak i sad mi treba mala pomoć.Trebale bi mi knjige na norveškom,sa prevodom na srpski jezik,ako bi neko bio tako ljubazan da mi ih pošalje.Unapred zahvaljujem.

Link to comment
Pozdrav svim članovima foruma.Pre 1,5 mesec sam upisala početnički kurs norveškoga preko skajpa,koji da naglasim nije ni malo lak i sad mi treba mala pomoć.Trebale bi mi knjige na norveškom,sa prevodom na srpski jezik,ako bi neko bio tako ljubazan da mi ih pošalje.Unapred zahvaljujem.
Daco ostavi mi mail u poruci poslacu ti orwella 1984 ...to je jedina knjiga paralelna norveskog koju imamo ovde na forumu za sada.
Link to comment

Pozdrav svima koji ucestvuju na ovoj genijalnoj temi. Posto sam procitao temu od pocetka i skinuo knjige eng-srp i nasao audio za nij, imam jednu molbu. Naime posto pocinjem da ucim italijanski da li bi neko bio ljubazan da ponovo postavi paralelne tekstove sa ita-srp , posto je link ka njima mrtav. Hvala unapred..

Link to comment
  • 2 weeks later...
i ja sam se iscimala oko 300 strana, al nije baš trajalo toliko. mislim da sam radila u onom nekom tekst editoru u kome je bakemono dao većinu knjiga. malo je zgodniji od worda.inače, možda nije za ovu temu, al kad smo već tu... imam da preporučim sajt duolingo.com. sistem učenja liči na neku igricu sa fejsbuka :) nije ništa preozbiljno, al smanjuje na minimum ono da te mrzi da radiš svaki dan. dobijaju se poeni, prelaze se nivoi, šareno... baš je loženje. mislim da najviše razvija veštinu pisanja, pa možda nije loše da se koristi uz ovu metodu iz naslova :)
nabasah na duolingo nedavno (super je!) pa sa morao malo da istrazujem...
...it only takes a Duolingo user 34 hours to learn the equivalent of a first college semester’s worth of Spanish.A similar study by the same researchers who conducted Duolingo’s study, by the way, found that it took Rosetta Stone users between 55 and 60 hours to learn the same amount of material.
nisam ni sumnjao da cu naci duolingo na ovoj temi
Link to comment

Juce uz Blic izasla paralelna knjiga Kantervilski duh, a sledece subote Poova Ubistva u ulici Morg. Jedna strana je na srpskom, a druga na engleskom.Samo ne znam da li se mogu nabaviti audio knjige za ova dela.

Link to comment
Pokusavam da skinem 1984 audiobook na norveskom, ali ne mogu da nadjem gde da kliknem za download. :unsure: Hjelp!
:Hail: prodato. audio nema?
Ima, na sajtu sa audio knjigama koji sam postavio. :) uz-translations.net, tj. Ska4ka.com .EDIT: link.
Ima neko link za audio "1984" na norveškom? Ovaj gore mi ne radi...
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...