Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

7 minutes ago, beta kentauri said:

ove sandale su još i podnošljive. 

 

 

I will have sex on occasion?

 

Zanimljivo, recite mi nešto više o tome. :happy:

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

ja bih nosila boromine, hipsterske borosane, i hoću čim se dokopam hrvatske.

sebago izgledaju ok u bojama, grubin i nekakav enex ih prodaju, žute i svijetloplave su mi sasvim zamislive uz bermude ili slično. cijena je prava sitnica. na britanskom sebago sajtu tog modela kojeg mi poistovjećujemo sa brendom trenutno nema. radi ga npr clarks, zovu se wallabee shoes, u prošlogodišnjoj kolekcini su imali simpa model sa niskom platformom i kravljim dezenom.

 

https://www.enex.rs/sr/proizvodi/sebago

 

wallabee cipele su nosili the verve na naslovnici albuma, dovoljan razlog da ih kupi svaki fan britpopa.

 

 

sada sam pogledala slike boromina, kako lepi dezeni!

želim bar jedno 4-5 komada :D

 

u prodavnicama obuće beograd ima "sebago" u bojama, i šta znam, nisu mi toliko nezamislive. ima i spenserica u papagajskim bojama kod njih, i one su simpa.

 

e,da, danas sam igrom slučaja bila i u labradoru. ima baletanki raznih dezena koje su baš slatke. srećom, ne nosim baletanke. 

Edited by beyoncé
Link to comment
54 minutes ago, beyoncé said:

 

sada sam pogledala slike boromina, kako lepi dezeni!

želim bar jedno 4-5 komada :D

 

 

Sad sam i ja morala da pogledam. :D Smešne su malo, jesu simpatični dezeni, ali ipak ne mogu da zamislim to da obujem. A nisam ni hipster. :sad:

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Pixie said:

 

Sad sam i ja morala da pogledam. :D Smešne su malo, jesu simpatični dezeni, ali ipak ne mogu da zamislim to da obujem. A nisam ni hipster. :sad:

 

:D

jeste model malo upitan za haljine/suknje, ali uz farmerke čini se da izgledaju ok.

 

možda su za nas ipak pre startasice. favoriti, na brzinu: noćni koralj, big blue reef, jungle boogie, polka dot, lubenica, toalet papir, vinyl. 

hipsteraj je zabavan :)

Edited by beyoncé
Link to comment
38 minutes ago, beyoncé said:

 

:D

jeste model malo upitan za haljine/suknje, ali uz farmerke čini se da izgledaju ok.

 

možda su za nas ipak pre startasice. favoriti, na brzinu: noćni koralj, big blue reef, jungle boogie, polka dot, lubenica, toalet papir, vinyl. 

hipsteraj je zabavan :)

 

Nikad ih nisam volela, ali eto sad si me opet naterala da izvršim uviđaj. I mene se toalet papir posebno dojmio. :D

 

Ali za ozbiljno, one Slavonija espadrile bih već mogla stvarno da zamislim i na mom nehipsterskom stopalu. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Pixie said:

 

Nikad ih nisam volela, ali eto sad si me opet naterala da izvršim uviđaj. I mene se toalet papir posebno dojmio. :D

 

Ali za ozbiljno, one Slavonija espadrile bih već mogla stvarno da zamislim i na mom nehipsterskom stopalu. 

ja bih onda poželela ličke (za moja bečka stopala). ali takve neće napraviti.

 

a za ozbiljno, mislim da sam završila sa kupovinom patika sa tankim i tvrdim đonom :) 

u tome ne može dugo da se hoda, a to mi je jedna od važnijih stvari u životu.

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

a za ozbiljno, mislim da sam završila sa kupovinom patika sa tankim i tvrdim đonom :) 

u tome ne može dugo da se hoda, a to mi je jedna od važnijih stvari u životu.

 

Razumem, i ja se trudim koliko je god moguće da mi cipele budu glavno prevozno sredstvo u svakodnevnom životu. Sa tankim đonom nemam toliko problema koliko sa tvrdim. 

 

Ima ovde jedna lokalna marka iz Hamburga, Drievholt, koja ima super udobne i relativno jeftine cipele za svaki dan/posao, poslednjih godina uvek imam neki njihov par, koji onda najčešće nosim do besvesti. Svaki par sam od prvog dana mogla da nosim po ceo dan bez problema, čak i uz duža pešačenje po gradu ili ranije čak nekad na dežurstvima u bolnici. Jedino nemam pojma koliko su dostupni u inostranstvu. 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, maheem said:

Wallabees aka Sebago nikad imao al sam rešio da ih pazarim čim naletim na njih.

 

Moraš praviti razliku, Wallabees su šunjalice, a Sebago su brodarice. Clarksice su najjača cipela u svijet, za suvo vreme.

Link to comment
On 13.6.2021. at 14:06, Moonwalker said:

Sad nadjoh ovo. Ne znam za kvalitet, ali dizajn je :blush:

 

https://curiousleathercrafts.com/rl_gallery/863/?lang=sr

 

@morgana Vidi trece od pocetka

 

 

 

bas su simpa! :)

 

 

On 13.6.2021. at 15:30, beyoncé said:

 

sada sam pogledala slike boromina, kako lepi dezeni!

želim bar jedno 4-5 komada :D

 

u prodavnicama obuće beograd ima "sebago" u bojama, i šta znam, nisu mi toliko nezamislive. ima i spenserica u papagajskim bojama kod njih, i one su simpa.

 

 

 

ako slucajno nosis mali broj, mozes startas i boromine da nadjes u jevremovoj 25. i izbor modela je doduse redukovan jer imaju problem sa dobavljacem.

 

slazem se da boromine idu prevashodno uz pantalone, bilo uske ili kilote. nemaju liniju za suknju. namjeravam da uzmem crne, a startasice cu sarene, mozda na banane ili na nekakvo tropsko lisce. i one sa lastavicama su bas ok, taj dezen postoji i za borosane. djon nije pretanak, imala sam ih vec prije 10ak g, mada svakako nisu za dugo pjesacenje.

 

btw nisam ni ja hipster ali je fakat borovo ove dvije linije namijenilo prevashodno njima.

 

startasice i boromine su najbolji osvrt na jugoslovensku modu koji smo vidjeli. svi ovi yugochic-ovi i slicni projekti su toliko daleko otisli u komodifikaciji jugoslavije da je to deplasirano. radije bih nosila vintidz jugoeksport ili muru iz '80ih da samo imam gdje da nadjem neki dobar komad.

 

  • +1 1
Link to comment
On 9.6.2021. at 21:31, napadaj said:

A gde ima dobrih muških cipela koje se nose uz odela? Obišao sam Beo, užas živi sve.

 

 

Našao u Nušićevoj, prekoputa pošte. Deluju odlično - jako su udobne a i lepe, sad je pitanje samo koliko dugo će ostati takve.
i cena odlična - 8.500. Ne izdaju fiskalne račune, tako da cene sigurno imaju veze s tim. :D

Link to comment
On 4.6.2021. at 17:27, zorglub said:

Ako vam je do udobnih starkolikih patika, preporučujem Aaron:

 

asics-patike-aaron-cv-men-1-1000x1000.jp

odlicne za ljude sa sirokim stopalima. stalno imam bar dva para u upotrebi :)

 

i napravljene da traju tacno 2 sezone, posle toga se u isto vreme raspadne djon, puknu kod prstiju i pojede se materijal na peti. japanac kad napravi, nema da nesto crkne ni pre ni posle predvidjenog vremena

Link to comment
5 hours ago, morgana said:

 

bas su simpa! :)

 

 

 

ako slucajno nosis mali broj, mozes startas i boromine da nadjes u jevremovoj 25. i izbor modela je doduse redukovan jer imaju problem sa dobavljacem.

 

slazem se da boromine idu prevashodno uz pantalone, bilo uske ili kilote. nemaju liniju za suknju. namjeravam da uzmem crne, a startasice cu sarene, mozda na banane ili na nekakvo tropsko lisce. i one sa lastavicama su bas ok, taj dezen postoji i za borosane. djon nije pretanak, imala sam ih vec prije 10ak g, mada svakako nisu za dugo pjesacenje.

 

btw nisam ni ja hipster ali je fakat borovo ove dvije linije namijenilo prevashodno njima.

 

startasice i boromine su najbolji osvrt na jugoslovensku modu koji smo vidjeli. svi ovi yugochic-ovi i slicni projekti su toliko daleko otisli u komodifikaciji jugoslavije da je to deplasirano. radije bih nosila vintidz jugoeksport ili muru iz '80ih da samo imam gdje da nadjem neki dobar komad.

 

 

pogledaću svakako, hvala! prolazila sam tuda i sećam se da su bile neke yugochic majice u izlogu. nisam znala o čemu se radi i nisam ulazila, s tim što sam ja pročitala yugochicK, pa mi je bilo i simpatično. imam neke slične patike, baš na palme, mogla bih da ih zamenim kada se raspadnu totalno. ok su mi za posao, samo ne za duže hodanje/stajanje.

 

Spoiler

113006.jpg

 

 

videla sam nedavno par lepih komada mirjane marić i dr. ex yu konfekcije u šmizli. moguće da ima tih vintidž svari i na "moje krpice", instagramu i sl. nažalost, nemam neki link jer ne pratim baš, samo mi povremeno izađe nešto. 

 

šta sam našla na prvu :laugh: kaže, zlatne!

 

Spoiler

Zlatne mindjuse u obliku EX YU

 

  • +1 1
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...