Jump to content
IGNORED

Obuća


Hippie

Recommended Posts

4 hours ago, Moonwalker said:

 

Mislim da je Industrija obuce Beograd imala nekad licencu za te cipele, u njihovim prodavnicama se i prodavala. Mora da ih neko i dalje pravi u Srbiji (sad da li kao pravu licencu), zato je i ta cena.

Čisto sumnjam da je to roba iz Srbije.

Link to comment

Evo cipela,

 

https://www.obucauno.rs/online-prodaja/enske-cipele-vv8hq

 

a ovi su naslednici bivse Industrije obuce Beograd (tako pise). Da li ih oni prave ili uvoze, pojma nemam, ja ih se secam jos dok sam isla u osnovnu skolu (od tada ije proslo puno godina :laugh:) da su prodavane bas u njihovim prodavnicama, bas kao i spenserice. Ono cega se jos secam da su tada prodavane jedino u crnoj i onoj sivkasto bez boji. Sada ih ima u raznim bojama.

 

Mozda ih i uvoze, ne kazem.

Link to comment
Evo cipela,
 
https://www.obucauno.rs/online-prodaja/enske-cipele-vv8hq
 
a ovi su naslednici bivse Industrije obuce Beograd (tako pise). Da li ih oni prave ili uvoze, pojma nemam, ja ih se secam jos dok sam isla u osnovnu skolu (od tada ije proslo puno godina [emoji23]) da su prodavane bas u njihovim prodavnicama, bas kao i spenserice. Ono cega se jos secam da su tada prodavane jedino u crnoj i onoj sivkasto bez boji. Sada ih ima u raznim bojama.
 
Mozda ih i uvoze, ne kazem.
Moja keva je to nosila "sto godina"

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, borris_ said:

Ovaj model nisam nasao kod nas.

Ovo je njohov internet sajt sa modelima ovdje u fr: 

 

https://www.sebago.fr/226-femme


Brodarice?


To se povremeno (svakih par godina) pojavljivalo kod nas cesce u muskoj i zenskoj varijanti, sad ne znam koji brend, ali nije bilo nesto popularno kao drugde gde spadaju u klasiku.

 

Od sebago ja se kod nas secam samo onog modela iz linka u postu, verujem da vecina u nas taj brend identifikuje sa tim modelom.

Edited by Moonwalker
Link to comment
23 hours ago, nezvanova said:

da, suvlasnik je (ex?) muz ane stanic :rolleyes:

 

23 hours ago, Ras said:

Je l to sad preporuka, ili nije?

Meni Grubin >>>>>> Labrador.

 

23 hours ago, nezvanova said:

nemam pojma, ja nista njihovo nisam nosila, a i ne znam nikoga ko jeste. 

ali nisu ista kategorija, grubinke su samo udobne papuce i sandale (kome jesu - znam da je bilo rasprava i o tome ovde) labrador ima citav asortiman, od papuca do cizama.... 

(mada znam da me zezas, ja sam to zapamtila jer je bas zgodan tip :blush:)

 

Ana Mihajlovska >>>>>>>>> Ana Stanić

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:


Brodarice?


To se povremeno (svakih par godina) pojavljivalo kod nas cesce u muskoj i zenskoj varijanti, sad ne znam koji brend, ali nije bilo nesto popularno kao drugde gde spadaju u klasiku.

 

Od sebago ja se kod nas secam samo onog modela iz linka u postu, verujem da vecina u nas taj brend identifikuje sa tim modelom.

Vecinom brodarice. Ovdje se ove druge ne prodaju (to jest nisam nigdje nasao). Ne znam zasto je to tako, vjerovatno imaju neku svoju racunicu.

Link to comment
3 hours ago, beta kentauri said:

te sebago su retko ružna obuća ružnija i od borosana.

 

 

Borosane su bile valjda radna obuca za zene koje dugo stoje kad rade. Imale su ortopedski djon. Kroz maglu ih se secam (rano detinjstvo) kod medicinskih sestara, frizerki i tetkica u skoli i zena koje su cistile.

 

Meni su se spenserice svidjale, a mama jeste imala ovih sebago u nizu bile su joj udobne.

 

@borris_ Pa to je ono sto su prodavali kod nas nekad a i sad. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

ja bih nosila boromine, hipsterske borosane, i hoću čim se dokopam hrvatske.

sebago izgledaju ok u bojama, grubin i nekakav enex ih prodaju, žute i svijetloplave su mi sasvim zamislive uz bermude ili slično. cijena je prava sitnica. na britanskom sebago sajtu tog modela kojeg mi poistovjećujemo sa brendom trenutno nema. radi ga npr clarks, zovu se wallabee shoes, u prošlogodišnjoj kolekcini su imali simpa model sa niskom platformom i kravljim dezenom.

 

https://www.enex.rs/sr/proizvodi/sebago

 

wallabee cipele su nosili the verve na naslovnici albuma, dovoljan razlog da ih kupi svaki fan britpopa.

 

Edited by morgana
Link to comment
On 12.6.2021. at 10:51, nezvanova said:

da, suvlasnik je (ex?) muz ane stanic :rolleyes:

 

On 12.6.2021. at 11:14, Ras said:

Je l to sad preporuka, ili nije?

Meni Grubin >>>>>> Labrador.

 

On 12.6.2021. at 11:20, nezvanova said:

nemam pojma, ja nista njihovo nisam nosila, a i ne znam nikoga ko jeste. 

ali nisu ista kategorija, grubinke su samo udobne papuce i sandale (kome jesu - znam da je bilo rasprava i o tome ovde) labrador ima citav asortiman, od papuca do cizama.... 

(mada znam da me zezas, ja sam to zapamtila jer je bas zgodan tip :blush:)

 

 

On 12.6.2021. at 12:10, napadaj said:

Imao sam jedne Labrador, nisu se baš pokazale, a i iskustva kolega su slična.

 

On 12.6.2021. at 12:23, Lezilebovich said:

Kupio sam jedne Labrador na popustu i to su najgore cipele koje sam ikad imao. 

 

Ja stvarno nemam nikakve (rodbinske ili slicne) veze sa Labradorom, ali su mi sve njihove cipele bile medju onima koje sam dugo i rado nosila. Poslednji par, koji sam kupila pre 2+ godine, jos uvek nosim. Ali moguce da imam cudan ukusi i sto se obuce tice. :D I/ili stopala koja nisu po JUS-u.

 

Ovo mi je inace poslednji cipelni :wub: za svaki dan, pa vi vidite s kim imate posla. :D

spacer.png

  • +1 3
Link to comment

sebago, bilo da su u raskošnoj boji ili obične, i bez obzira na model su obuća sa porukom 

I will never have sex again 

 

ove sandale su još i podnošljive. 

 

 

 

  • +1 3
  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...