Jump to content
IGNORED

Blogovanje kapitalizma


Buck Naked

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • Аврам Гојић

    27

  • kim_philby

    25

  • rajka

    23

Tako je, druže! Nacionalizovati sve što ostvari ikakav plus, ma kako mali bio, pa da pošteni od države postavljeni ljudi mogu to da rasture. A onaj ko se drznuo da na svom blogu piše šta želi, ima se raspasti od raka u najkraćem mogućem roku. A ako rak omane, da se komisijski spali (bloger, ne rak)
Pa, realno. Ti blogovi su mi oduvek išli na živce.
Link to comment
Ja sam načuo da nije prodao forum, već našao investitora, te da ima neki užasan rast godišnjeg profita, pa mu se može baljezgati. Nacionalizovati!
Jos jedan glas za!:lol:
izgleda da mnogi koji pisu o ovome nisu pogledali ko je ta osoba. ja sam pogledala (njegov linkedin). nije on nikakav kapitalista, niti ima zaposlene. on 'drzi' sa nekom zenom iz amerike firmu za pravljanje web sajtova. tj. verovatno ona nalazi poslove u americi i onda daje njemu da uradi neki deo toga za male pare. kada sam gledala sajt firme, na njemu je pisalo da je firma zatvorena na dve nedelje jer je toj zeni umro neko iz porodice. ne preterujmo sa tim gazda i kapitalista..
I u tome je jedan bitan deo problema. Dozvoli da se citiram s prve teme koju je zakacio taj blog post.Ja sam stvarno imao ludu srecu s poslom u toj bransi u Srbiji. Sve uglavnom normalni ljudi; kad gledam ove twitterase, blogere i ostale uzasno™ pametne i sposobne ljude, izdignutih iz sredine, zato sto rade za 5-10 manje para od svojih kolega iz zemlje u kojoj dobijaju svoje napredne outsourced poslove, razbio bih monitor. U Srbiji je realna prosecna plata u privatnom sektoru 400e. U stvari, to mozda u BG-u. Ali koliko god da je, radeci outsourced poslove, covek za ne preterano uman i naporan rad moze da zaradi dovoljno da prezivi. Jos ako je dobar u svom poslu, moze kao sto rekoh prilicno da se izdigne iz sredine. Naravno, u ovom slucaju samo finansijski. Nije jedini, u poslednje vreme je poplava nekih koje tako neke sitnice odaju. Vrlo cesto prave razliku, a entrepreneurism im je zila kucavica civilizacije. Uostalom, to sto se potpisuje kao CEO bilo cega u Srbiji, dovoljno govori koliko je sati. CEO Burek foruma :lol: .Tako da je u stvari naslov teksta dobar - zasto ne vredite toliko koliko mislite - ali zato sto autor nije svestan svoje vrednosti i mesta u svetu (mali zavrsavac outsourced posla koji radi zato sto je jeftin). Ali zato ima misljenje o svemu. Edited by Venom
Link to comment

Ja mislim da nikada u istoriji čovečanstva ljudi nisu toliko đubreta napisali kao u ovoj internet eri nepismenih, priglupih, priučenih, u kojoj svako ima mišljenje i komentar o svemu.Možda su Maje za 2012. godinu predvidele zapravo kraj interneta?http://vukstankovic....-ili-licemerje/

Glava u pesku ili licemerje Pre nekoliko dana kada je izašao tekst Ivana Minića „Biznis lekcija: Pogled iz kutije iliti zašto ne vredite koliko mislite“, krenula je opšta hajka na čoveka, a danas su se još i neke kao-novine našle da ga napadnu.Ja sam ostavio par komentara na ovu temu, koji su kao i sam tekst, shvaćeni na potpuno pogrešan način.Naše društvo je inače poznato po tome da se folira neki lažni moral i da su svi mnogo fini, hejtuju Grand, Soraje, vredno rade i svi su pošteni biznismeni.I svi živimo u zemlji ljubičaste teladi i mrmot zavija čokoladu u foliju.Koga zavaravate? Najtužniji odgovor: sebe.Sad kao treba da ispadne da ja podržavam iživljavanje na radnicima i abnormalno bogaćenje malog broja ljudi?Ne! (ako mislite drugačije, ne poznajete me ni u osnovi)Sistem je takav, a sistem su pravili svi (većina), pa isto tako moraju da ga menjaju svi, a ne da pojedinac na svoju štetu bezuspešno pokušava bilo šta da promeni.Zakoni i/ili njihovo neprimenjivanje su doveli do očajnog položaja radnika.Nije to uradio Burek.Krenete od države koju ne zanima koliko ste zaradili ovog meseca (radio ne radio, svira ti radio). Zar ne postoji paralela odnosa države prema kompanijama i kompanija prema radnicima?Da li je ono što piše u njegovom tekstu lepo i divno? Naravno da nije. Strašno je i svim silama treba da se borimo protiv toga, ali ne na štetu onih koji prave radna mesta ni na štetu onih koji na tim radnim mestima rade.Da li je Ivan kriv za to što piše u tekstu? Gluposti. On je to napisao, a ne izmislio i patentirao. Možda je kriv i za štrajk na TV Avali? Prosto to je masovno ponašanje.Sad neka neko uzme i pročita tekst u izvornom obliku, a ne zlonamerne parafraze na sajtu nekih polunovina i neka kaže šta napisano u tom tekstu nije istina, jer ja mislim da je poenta teksta bila da se na brutalan način ljudima otvore oči.Prvi korak ka promeni je vađenje glave iz peska i prihvatanje realnosti. Ako mislite da ćete time što ćete opljuvati nekoga ko je napisao istinu, ubiti tu istinu, živite u bajci.Ako prihvatite da živite u surovom, smrdljivom, neoliberanom, kapitalisitčkom svetu, možete izabrati da se protiv toga borite ili da se tome prilagodite.Najgore što možete je da zamišljate da živite u vremenu koje je prošlo ili (kako neki kažu) nikad nije ni postojalo.I zaboravljate jednu možda najvažniju stvar. Čovek kao Ivan Minić je mogao da ode u inostranstvo i radi za velike pare, ali je on ovde i ljudima daje mogućnost da rade i zarade za život.
Hail.gifDositej! Edited by dux
Link to comment
...i pravio sajtove za lokalne americke mom&pop stores i udruzenja.
ja sam pravio sajtove za lokalna mom&pop udruženja sa Barbadosa :mellow:ali CEO nisam.ma ni ½ :Dvažno je poznati srbski internet guru, stručnjak opšte prakse, dao svoju podršku.edit:sad videh na qriru 'direktor Burek foruma' :lol: je li, ko je naš direktor? marvin? uča?da znam kako da oslovljavam ljude ("dobar dan, gos'n direktore").i, da ne bude zabune, veliki sam poklonik burekdžijskog podforuma 'sex ~ erotika'.imam nalog i nijedan post. sve strahujem da mi ne ugase nalog jer onda ništa od 'ex-yu klipova' i 'domaćih matorki' :( Edited by garcia
Link to comment
Oni koji se bune da menjaju stvari u svom životu (jer je lakše raditi za manje pare nego promeniti posao, struku, znanja…), su obično i oni kojima su krivi svi – samo nisu oni krivi za svoju sudbinu koju su sami sebi “zapržili”. I ti se najviše bune protiv Ivanovih stavova. To su i oni koji nisu nizašta zainteresovani u svom životu, a na žalost mladi u većini nisu zainteresovani za sebe u budućnosti, odnosno za svoju budućnost. Ovo gledam svaki put kada uđem na neko predavanje na kojem imate samo nekoliko studenata koji nisu u ovoj kategoriji nezainteresovanih. Ovi nezainteresovani kasnije u životu najčešće postaju i nezadovoljni svojim poslom, platom… Očekuju prvog meseca rada na nekom poslu ogromne pare, jer su, Bože moj, oni zaposleni…!
+1
Link to comment
+1
jeste, svi ćemo sve promeniti, posao, struku, znanja, i krećemo u bolje sutra.učiti, učiti i samo učiti**ima još od Lenjina citata ovdi, koga interesuje neka zapisuje.
A jel mogu ja da stavim u CV da sam neki sluzbenik ipak sam nakrcao ovih 6k postova pa da to ne bude dzabe.
zar već nisi :o ispred stavi kontribjutor. Edited by garcia
Link to comment
ja sam pravio sajtove za lokalna mom&pop udruženja sa Barbadosa :mellow:ali CEO nisam.ma ni ½ :Dvažno je poznati srbski internet guru, stručnjak opšte prakse, dao svoju podršku.edit:sad videh na qriru 'direktor Burek foruma' :lol: je li, ko je naš direktor? marvin? uča?da znam kako da oslovljavam ljude ("dobar dan, gos'n direktore").i, da ne bude zabune, veliki sam poklonik burekdžijskog podforuma 'sex ~ erotika'.imam nalog i nijedan post. sve strahujem da mi ne ugase nalog jer onda ništa od 'ex-yu klipova' i 'domaćih matorki' :(
Marvin je CEO, teacher je stariji vodnik. Posto PPP vise dodje kao neka black-ops firma.Yoyogi je bese Chairman of the boring.
Link to comment

ič ne kontam. naravno da ne morate da se prilagođavate tržištu, ali onda nemojte da se žalite na tadića što crkavate u plesnivom kontejneru. nego na sopstveno lezilepstvo i zatucanost.

Link to comment
ič ne kontam. naravno da ne morate da se prilagođavate tržištu, ali onda nemojte da se žalite na tadića što crkavate u plesnivom kontejneru. nego na sopstveno lezilepstvo i zatucanost.
The_Comedian_in_Riot_Gear.jpgcare!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...