Jump to content
IGNORED

Blogovanje kapitalizma


Buck Naked

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • Аврам Гојић

    27

  • kim_philby

    25

  • rajka

    23

Francuski radnici, u bilo kojem sektoru, ispadaju skoro duplo produktiviniji nego americki.Upravo iz istog razloga kao u blogu: skoro nemoguce ih je otpustiti pa ih poslodavci i ne zaposljavaju bez velike nuzde.To u zemlji koja tako (cak i dobro) funcionise decenijama, na svim nivoima, i velikih firmi i small business.

Link to comment

Sad je i Kurir preuzeo!OVAKO MISLI GAZDA U SRBIJISRPSKI RADNICI SU OBIČNE NULE!

Direktor Burek foruma Ivan Minić napisao „lekciju iz biznisa“ u kojoj se žestoko omalovažavaju zaposleniBEOGRAD - Ovo je srpski gazda!„Svi koji kažu da je poslodavcima lako plitki su i zlonamerni i nemaju veze s realnošću. A realan je onaj čovek koji ne bi zaposlio mladu ženu jer može da zatrudni, kao ni osobe starije od 50 godina jer je rizik za poslodavca prevelik!“Kako Minić deli lekcije► Realan je onaj ko ne zaposli mladu ženu, jer bi mogla da zatrudni.► Znate li vi koliki je problem kad neko ode na trudničko bolovanje?► Ljudi su, generalno, nezahvalne neznalice.► Poslodavci izrabljuju radnike, a to rade zato što im se može, što su radnici nebitni, zamenjivi.► Da li ste ikad imali odgovornost za bar još jedno dupe, osim svog?► Čovek koji u firmi ne bi zaposlio ženu ili nekog starijeg od 50 godina samo je realan.► Poslodavac za svaki dinar treba krv da propiša da biste vi bili zadovoljniji.► Vaš direktor mora da stvori vaše plate na kraju meseca kako zna i ume.
A sve je, navodno, prokomentarisao i Milan fucking Nikolić, sa nadrealnom komparacijom sa Mesecom.
Sociolog: Primitivan je i glupSociolog i analitičar Milan Nikolić kaže da su reči autora Minića već davno prevaziđene istorijske gluposti iz 18. i 19. veka.- U pitanju je tvrd, neoliberalan koncept koji zastupa tezu da je kapitalizam sve, a rad ništa. Ali činjenica je da, koliko je preduzetnik potreban radniku, toliko je i radnik potreban njemu. Nijedna ekonomija se ne dešava u vakuumu. Ovaj čovek je svakako glup i primitivan, a ne bi bio u slučaju da poseduje robotsku fabriku negde na Mesecu - kazao je za Kurir Nikolić.
Edited by Buck Naked
Link to comment

izgleda da mnogi koji pisu o ovome nisu pogledali ko je ta osoba. ja sam pogledala (njegov linkedin). nije on nikakav kapitalista, niti ima zaposlene. on 'drzi' sa nekom zenom iz amerike firmu za pravljanje web sajtova. tj. verovatno ona nalazi poslove u americi i onda daje njemu da uradi neki deo toga za male pare. kada sam gledala sajt firme, na njemu je pisalo da je firma zatvorena na dve nedelje jer je toj zeni umro neko iz porodice. ne preterujmo sa tim gazda i kapitalista..

Link to comment
izgleda da mnogi koji pisu o ovome nisu pogledali ko je ta osoba. ja sam pogledala (njegov linkedin). nije on nikakav kapitalista, niti ima zaposlene. on 'drzi' sa nekom zenom iz amerike firmu za pravljanje web sajtova. tj. verovatno ona nalazi poslove u americi i onda daje njemu da uradi neki deo toga za male pare. kada sam gledala sajt firme, na njemu je pisalo da je firma zatvorena na dve nedelje jer je toj zeni umro neko iz porodice. ne preterujmo sa tim gazda i kapitalista..
covek drzi internet forum sa milion registrovanih korisnickih naloga. jok nego je proleter.
Link to comment

I ja sam pre još 15ak dana video ovaj blog na linkedinu (i okacio ga kod Urosevog korporativnog majndseta). na linkedinu se gomila ljudi oduševila ovim tekstom, ali evo sada se proširio toliko da dodje do kurira. nije on gazda, ali je uzasno pretenciozan i "samoostvaren".

Link to comment
covek drzi internet forum sa milion registrovanih korisnickih naloga. jok nego je proleter.
to sto forum ima 'milion' registrovanih korisnika znaci svakako da 'drzi' forum sa puno (za velicinu srbije) registrovanih korisnika, ali nista ne znamo o tome koliko je profitabilan taj forum. meni se cini (licni utisak samo) da se od foruma mogao obogatiti, radio bi na njemu puno radno vreme, ne bi se jebavao sa mikro firmicom za web dizajn, i pravio sajtove za lokalne americke mom&pop stores i udruzenja.
Link to comment
Nacionalizovati!
Tako je, druže! Nacionalizovati sve što ostvari ikakav plus, ma kako mali bio, pa da pošteni od države postavljeni ljudi mogu to da rasture. A onaj ko se drznuo da na svom blogu piše šta želi, ima se raspasti od raka u najkraćem mogućem roku. A ako rak omane, da se komisijski spali (bloger, ne rak)
Link to comment
Tako je, druže! Nacionalizovati sve što ostvari ikakav plus, ma kako mali bio, pa da pošteni od države postavljeni ljudi mogu to da rasture. A onaj ko se drznuo da na svom blogu piše šta želi, ima se raspasti od raka u najkraćem mogućem roku. A ako rak omane, da se komisijski spali (bloger, ne rak)
laugh.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...