Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kavijar i losos kupljen.

Kumašini rekoše da će organizovati pečenje.

Nešto nemam nekih prohteva što se tiče hrane, sem ruske i kavijara,neam ideju šta spremiti.

Neku čorbicu bi valjalo i mezetluk.

  • +1 1
Link to comment

Dok se ceka vecera nista spektakularno, tek da se otvori apetit:
-Kugluce od sira u raznim zacinima
-Slani orasati plodovi kratko tostirani sa malo ulja gde su prethodno zacini pustili mirise i ukuse,
-Punjene halapenjo papricice rolovane slaninom

Tradicionalno i obavezno
-Pecena paprika sa fetom i bademima



8c504ddb47cdc379e196f47597c9736a.jpg



-Ruska, ofc
-Sarena salata (crvena paprika-sirova na rebarca, crveni luk-rebarca, rukola i masline)

I mesista, jos nisam odlucila koja, vrv -Jagnjetina sa ruzmarinom, blukom, limunom, mdusicom i
-Svinjska rebra najverovatnije iz paca, krckana dugo, dugo.

Od priloga:
- Krompir iz kukuruznog brasna


0900aa4b464eab091cf59b3bc996d409.jpg


- I prokelj sa slaninicom, zalfijom i kestenom

I od slatkisa:
-Tiramisu standardno za Ng,
-kao i jos neka tortica, razmisljam o svedskom Mandeltårta (bademov kolac, mada pre tortica).

Sve u svemu ima jos vremena da sve izmenjam.





  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
On 3.1.2017. at 15:06, maheem said:

 

 

Salata :)

Sedam pečenih paprika iseko na trakice, 4 kisela kornišona na sitne kockice, na trakice suvo meso, može i šunkarica, izrendao trapista, krupno mleveni slani kikiriki (gud kesica, ne sećam se kolika je gramaža, 100g mensčini) i onda mileram, malo kečapa i majonez. Da budem iskren, retko je pravim pa sam je pravio po starom receptu a želim da izbacim kečap i majonez. Treba joj malo dodatne vlažnosti al mi ništa nije palo na pamet da stavim umesto pomenutih sastojaka.

 

Pobednik ovogodišnje trpeze je prebranac i pita sa jabukama uz vanila sladoled. Sve ostalo je ispalo super al pored ova dva pobednika je bilo nebitno

 

6 hours ago, Jumanji said:

Talk to me...

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ni za pedalj na odstupam! 

Biće ruska, biće sarma, a biće i prase. 

Kod praseta se dvoumum, da li da napravim porchettu od veće svinje ili da uzmem baš malo prase i celo smotam u rernu. 

Milion nećemo, ali biće mehurići

Torta od badema i čokolade, krempita takođe. 

Edited by banatjanin
  • +1 3
Link to comment

Za Ng retko zapravo pravim bas Rusku, posto je pravim za Bozic obavezno, vec tzv. Belu salatu. U mesavini majoneza i najmasnije guste pavlake narendam sir neki dobar masni, mladji, moze i malo omiljenog kackavalja, kuvana jaja, krompir i belo pilece, a moze i sunka. Sve se izmesa i dobro ohadi, a mnogo brze ovo sa rendanjem ide nego seckanje dva puta za katko vreme za Rusku, pogotovu sto secem one milimetarske kockice :)

Moze i Mimoza, mada su to sve varijante na temu.

Da li neko od vas NE stavlja grasak u Rusku, kao ja recimo? :D

  • +1 1
Link to comment

pa zato što više nisi mali. 

 

grašak ide s godinama :sleep:

 

šalim se, ni ja ne znam dal bih ga stavljao da pravim rusku. srećom ne pravim. ima ruska entuzijasta dovoljno u okruženju. grašak može biti svakakav te je sigurnije izbeći. 

 

ja ću verovatno da potražim onu vasinu sa porilukom i fetom. 

Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...