Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Prepustio mojima pečenje ćurke na neki klasični način, nisam mogao da se bakćem s tim da ne zeznem nešto.Htedoh po onom Najdželinom receptu što je okačila mammy, ali nisam imao pola sastojaka a ko bi ih tražio po prodavnicama sad kad su kilometarski redovi...Ako bude mnogo suva, tu je Ruska da popravi ukupan utisak :)Nešto mi nije do ovih jakih čokoladnih kolača kakvih ima, ja bih nešto sa voćnim filom, recimo onu Američku pitu sa bogatim filom od jabuka i cimeta.
za curku da ne bude suva je bitno da umasiras maslac izmedju koze i mesa, pa opet maslac na kozu sa spoljne strane, pa malo ulja preko, da ne izgori maslac, i onda reznjevi slanine odgore. onda nece biti suva, po svim engleskim kuvarima koje sam gledala.
Link to comment
ako imas sve sastojke, preporucujem ovoDabovicu? hisoriane? assuche? update?
pa ovako, sve sam blizi disasteru :lol: ceka se kum sa klocnama (ne pitajte), 3.8 kila butkice je spikovano (17 uboda pod uglom, punjenje cen belog luka i slaninica po ubodu) poskropljeno ruzmarinom i od sinoc stoji pokriveno folijom u fridzu. uskoro cu je valjda u rernu :(ima ruska, ima sarma, ima pihtija. bice neki plodovi mora (za suprugu i kumu) i neka zelena salatica. ima minjona, e sad ne znam sta gosti donose. bice bela i rujna vina, bice piva za muskarce koji znaju zasto. ne bi me cudilo da stigne i nekih 4ruze jer kum to cijeni. ima neke tekile, ima nekog pelinkovca. zuti, crni sok. tako slave tradicionalisti :fantom:
Link to comment
Ja odoh u Mehelen da sa umnim ljudima žderem i bezumno ločem. Posebno me raduje neko praseće novorođenče pečeno eonima na tihoj vatri.
maleno sepra rodjeno na raznju. najsladje realno
Link to comment
to!!! al fale ti mrtve muve na njemu. conditio sine qua non svake cestite musheme!
Urlik Zene iza ledja:To je musheema!A stolnjak od damasta renomiranog staarog zemunskog majstora ce biti postavljen!!!!
Link to comment

Predjelo - domaća šunka na bocu, paprike u pavlaci i kajmak send by Srbija. Sarma ulazi u četvrti sat, do deset biće nešto od nje. Posle sarme ćuretina na mlincima, bunjevačka škola, nikakve gorgonzole i munje, strogo po difoltu. Za kraj švaler torta, kesten pire i gama sitnih kolača. Fotke sa sve jelkom od dva i devedeset(bila više od tri metera, palo skraćivanje da nekako uđe pod plafon).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...