Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

mora da radis u nekoj korporaciji, bas tako izgledas. i radis 3-6000 sklekova na dan.
Da, 4 skleka. Ali ne na dan, nego godisnje.Elem, ja sam pojeo preko 60 malih sendvica tijekom blagdana. Na nos su mi izasli. Osim njih, 3 sarme su sve sto sam jeo od subote do utorka. Idem sad na neki corbuljak dok nisam dobio cir ili nesto jos gore. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
jebiga, totalno je sjeban appareil de photo ali you get the picture. krompiri su uglavnom prepečeni, ove zelenkaste tačke po mesu su beli luci iz špika
meći krompir kasnije, meni je krompir ok ispao ali se prokelj sjebao za tih pola sata koliko je bio u pekaču. imao sam problem sa prostorom jer sam preveliku količinu mesa metnuo. valjda će se pojesti do kraja nedelje :lol: prijavio bih da je dresing za salatu bio za drool.
Link to comment

jel vam nije ispalo meso suvo?¿ meni sve ispalo super i Daboviceve klocne i krompir i bluk i slaninica al' meso suvo ko barut :( a dva badvajzera je popilo.

Link to comment
jel vam nije ispalo meso suvo?¿ meni sve ispalo super i Daboviceve klocne i krompir i bluk i slaninica al' meso suvo ko barut :( a dva badvajzera je popilo.
mogu da se kladim na preveliku temperaturu, ili si drndao meso usput.ja iskreno butove, plecke i slicna mesa omotavam u dva metra alu folije i zaboravljam u rerni. naucio sam da je glavni deo pecenja mesa - to da ne drndas meso, ne gledas, ne jebes ale, nego ga ostavis u rerni i radis nesto drugo. to, i da se posle pecenja meso ne pipa sve dok se ne rashladi dovoljno da se smire sokovi. kad god sam bio nervozan i gledao sta se desava u rerni, pipkao, komesao i ludeo, meso je ispadalo suvo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mogu da se kladim na preveliku temperaturu, ili si drndao meso usput.ja iskreno butove, plecke i slicna mesa omotavam u dva metra alu folije i zaboravljam u rerni. naucio sam da je glavni deo pecenja mesa - to da ne drndas meso, ne gledas, ne jebes ale, nego ga ostavis u rerni i radis nesto drugo. to, i da se posle pecenja meso ne pipa sve dok se ne rashladi dovoljno da se smire sokovi. kad god sam bio nervozan i gledao sta se desava u rerni, pipkao, komesao i ludeo, meso je ispadalo suvo.
bilo je na 200, al' za ovo drugo :o kako si znao, jbt?¿ nije valjda, cekaj samo sam ga polivao s mocom s vrmena na vreme i okretao. i sto to nisi rekao ranije. i ona Lynn angry.gif
Link to comment

nope, nije bilo šanse da ispadne suvo jer se peklo 10+sati na tihoj vatri, mast i sok od salamure se cedili, pa još kad sam kasnije dodao rebra sve je plivalo u masnom soku. slaba vajda od klocni od crnog luka za dugo pečenje, stavio sam polutke luka ispod ali su pod pritiskom mesa "skliznule" i razdvojile se u listove.za vikend ću praviti cеледку под шубой:5049436410_cfc9a49d6c_z.jpgселедка (ruska usoljena haringa iz merkatora), cvekla, luk, krompir, šargarepa, jabuka i majonez

Link to comment

meni nije ispalo suvo uopće. žao mi je samo što nije sav krompir ispao onako sočan kao onaj što je bio ispod buta, ali znam za sledeći put. eventualno da probam i sa alu folijom da vidim šta bolje šljaka

Link to comment
bilo je na 200, al' za ovo drugo :o kako si znao, jbt?¿ nije valjda, cekaj samo sam ga polivao s mocom s vrmena na vreme i okretao. i sto to nisi rekao ranije. i ona Lynn angry.gif
sorry sad.gif ja kuvam tek 3 godine, nisam još naučio da prenosim svoju džedajsku veštinuma meni sve to malo čudno sa povremenim okretanjem, koje se često preporučuje. mislim svinjsko parče je na tim temperaturama napola tečno, kad ga mrdneš stvari počinju da se dešavaju, da curi sok napolje...i ja sam tako povremeno okretao i dobijao suvarke, sve dok nisam komplet odustao od toga. sada salamura pa na klocne, i podlij i ne diraj, a ako nije salamureno - špikujem, umotam čvrsto u alu foliju, zaboravim 2-3 sata, zavisi koliko je meso (kilo na sat se peče, bem li ga), otklopim foliju gore i ogolim meso, namažem čime već i pustim da se zapeče. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

isto ko i ti, a najvolim tako file da pecem.nego pac za patku oko 2.5 kila:sok od cetiri pomorandzejedan limun manji ili limetadve supene kasike meda (ne previse slatkog)sitno iseckan djumbir, otprilike da bude isto supena kasikatucana paprika po voljisokasicica uljacela glavica belog luka, isitnjenaprva 24 sata, idealno da kva-kva visi iznad neceg, prethodno utrljan ovaj sok, a ostatkom se preliva.druga 24 sata pokrivena u ovom sosu, i dalje se preliva povremeno.

Link to comment

pojo sam svoju prvu sarmu sa neskuvanim pirincem danas, ezotericni novogodisnji specijalitet da polizes prste, fensier od svih rukola i sashimi rolnica :) a ruska mi izadje na nos, necu da vidim ogavni majonez do sledece, bljj.

Link to comment
- Meksička tuna salata (crveni pasulj, crveni luk, sok od limete, tunjevina i pečena paprika)
E, tek sad videh ovo. Šta od začina/travki mećeš?
Link to comment

I Bozic prosao, pa da arhiviramo polako.Fotka NG predjela je pozdrav za forumske autonomase, domaca sunka sa dunc visnjama:sunkasavisnjama.jpgCuretina na mlincima(to mi nikad nije bilo jasno, valjda curetina pod mlincima, ili curetina u mlincima) i sarme po difoltu:sarmemlinci.jpgSitni kolaci, jedanaestokorka, svaler torta, etcetc:sitnikolaci.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...