Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Upropasti te Rada, crni čoveče...Pečene čičoke sa ruzmarinom... :blink:
za prvo si verovatno u pravu ali neka. za drugo, nisi u pravu. odlicno je. pecena cicoka ima izgled mladih krompira i ukus articoke kada bi imala kompaktnu strukturu. odlicna povrcka.EDIT: obraz, naravno. svaki obraz svake jestive zivotinje je verovatno najbolji komad mesa na njoj. a to posebno vazi za vrhunsku ribu. Edited by gazza1
Link to comment

Ma kul je čičoka, nego ti, koji nas vazda ložiš nekim kidanje klopama, sad kad smo svi na rebrima, ćurkama, rolovanim prasićima i guščijim džigericama - udario po belom luku prženom u mulju... :D

Link to comment

dobro, mogu priznati da merkam jednu morku kod nekih mojih slovaka sa kalenica. i rado bi zabo jedno 2-3 guscija bataka u pekac da puste mas' i u tome se ispeku (konfit) ali nema se gde kupiti.

Link to comment
- Čatni od jabuka.Eto tako sam osmislio, baš me zanima šta ćete vi praviti.
E, kako praviš čatni? Ima sto nekih recepata. A interesuje me da probam da napravim. Edited by Tresko
Link to comment
pecenom u ljusci, u rerni, na 100 stepeni. dojajno preko svih granica i nimalo zdravo btw.
el se to beli luk rascepa na cenove, zalije uljem i pece na 100 stepeni? koliko dugo? jel to onaj antiapetajzer iz zapleta? (sto nije zdravo, sta fali, sta ima bolje od toga)cicoke se jos zovu jerusalimske articoke. jednom sam ih ispekla s ostalim povrcem, klot, nisu na mene ostavile utisak. "mammy2cipele: gledala sam juce "gevin i stejsi" na hrtu, bozicnu epizodu u kojoj tata pravi curku po najdzelinom receptu. odma sam se setila tebe. i da ti kazem da se svim gostima na kraju epizode curka dopala, kazu da nikad takvu nisu jeli. ;) Edited by darling
Link to comment
za novu godinu jescu rusku salatu. tonu ruske salate. braco rusi, jos jednom vam hvala
plus milion.i ja ću, samo za srpsku ng.meni je nova godina kad ima ruske salate i bele torte. i bajaderica ili rum kuglica ujutru, uz kafu.ostalo me ne zanima, može i da ga nema.nego, je l ti stavljaš cveklu u rusku salatu?
Link to comment
Ono standardno: rakija, proja, lepinja, sir, kajmak, pečenje, ruska salata, paprike, kiseli kupus, ajvar, vino, torta, kafa, vino, rakija opet, ruska salata, pečenje, sarma, vino, kafa, torta, ruska, vino...raso, raso, ujutro palačinke uz novogodišnji koncert i 4 skakaonice..
:kralj: bogovski
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...