Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

praznicni duh je iscezao u izmaglici alkoholnog isparenja i divljeg seksa u wc-u sa koleginicom nakon koktela kojeg je moja korporacija uprilicila 31.12.2011 u 13.00h. nakon toga sam proveo 2h u teretani, pa na posao sve do sada. mora se tako, pomislice da sam nesposoban pa me ustreliti.
sta li si samo izmislio od svega ovog?¿
Link to comment

ne mogu da nadjem kabl za fotoaparat, pa da postiram slike buta. klocne od crna luka su se veoma brzo raspale, srecom stigle su drvene pa su radile posao. krompir smo ubacili prerano pa je bio prepecen, ali oni koji su bili ispod buta su ispali do jaja, u predobrom i preslanom saftu. zadovoljan sam.

Link to comment

pa dobro, to je u korelaciji sa tezinom mesa. na ovih mojih 3.8 kila buta, iako sam imao ogromnu glavicu luka, seckanje iste na cetvrtine nije pomoglo. mozda je trebalo da ga postavim na 4 takve glavice pa bi duze izdrzalo, mada iskreno sumnjam. luk se toliko brzo ukuvao u pivu da je to bilo tuga gledati

Link to comment

zato ja svoju svinjetinu (kapa šol ili ruža beše, ne sećam se šta mi mesar reče) premazao senfom, natrljao začinima, ubačio u kesu za pečenje, nalio pivom i pekao kilo i po mesa dva i po sata na 180.nakon hlađenja sam tu krtinu narezao mesoreznicom da je bilo prosto milina videti.mada mi nikada meso nije pregorelo standardnim pečenjem, bez kese, uz konstantno prelivanje/podlivanje, ipak je veće cimanje + ako imaš mali stan ne "mirišu" ti posle zavese na umami ceo januar.

Link to comment
zato ja svoju svinjetinu (kapa šol ili ruža beše, ne sećam se šta mi mesar reče) premazao senfom, natrljao začinima, ubačio u kesu za pečenje, nalio pivom i pekao kilo i po mesa dva i po sata na 180.nakon hlađenja sam tu krtinu narezao mesoreznicom da je bilo prosto milina videti.mada mi nikada meso nije pregorelo standardnim pečenjem, bez kese, uz konstantno prelivanje/podlivanje, ipak je veće cimanje + ako imaš mali stan ne "mirišu" ti posle zavese na umami ceo januar.
nemam zavese ali je mirisalo i po zgradi
Link to comment

ugh ispala su odlicno, okacicu sliku uvece! ispadala su sa kostiju, bas ko sto treba.moram samo poraditi na zavrsnom grilovanju, nikako da postignem krck efekat na vrhu

Link to comment

Nista zato... sigurno ces postici efekt zapusavanja krvnih sudova.(Jbt bas mi zao bilo sto sam morao da bacim onoliku krckavu kozu* sa pacetine, al' gde to smem da jedem) <_<*A to je jedino sto na istoj valja.

Link to comment
I mi smo pekli patku, i bila je OK. Mada ja mislim da je patka prilicno njesra kao ptica, nije cudo da je Francuzi jedu s pomorandzom.
3,5h da opći jež s ježom. Moje tradicionalno novogodišnje mesište. Ove godine se odlučili za veće životinje.
ne znam, to sto visi na indyjevoj slici definitivno nije srpska patka s kojom sa se ja borio u novogisnjoj veceri...ta deluje razgibano i mekano dok je moja bila vise kao neka kompaktna zivina.... moze biti da sam nesto masno pogresio... opriljio sam je pod rerna grillom da uvati koricu, i onda 3 sata pekao na 150C, uglavnom pokriveno. probodem joj grudi a ono ne da nije peceno nego.... em se meso opire, em curi crveno napolje. tada sam video da je vrag odneo salu i nasvirao sam je na 200 sto je u tom poslednjem satu pecenja proizvelo da grudi budu OK, negde i karabataci, bataci se opirali a krilca su bila zilava kao dinosaurusova noga.inace, secam se da sam jednom zatekao leeja na kalenicu kako kupuje piletinu za svoj kineski restoran i zaskocim ga sa pitanjem kad ce da pocne da pravi pacetinu. kinez slozi kiselu facu i izgovori da srpske patke nisu kao u kini i da ne ume da kuva sa njima.inace volim patke mnogo, mozda mi je to i omiljena ptica ali ne ovde. kad god me put nanese u pariz odem na hodocasce u village tao-tao gde se sluzi i jede samo pekinska patka u raznim varijetetima - cela, polovina, komadi. i to je to.
Razvalio se od ždranja, janjetina, prasetina (2 praseta, 1 srpsko, 1 domaće), najbolja sarma u univerzumu, ruska i rezanci s makom.
ćetniće, bolan :lol:
Link to comment

pre dve godine sam pekla ovdasnju (kovacicku) na polupekinski fazon, a po savetu zuze broj 1, a to je da se prvo 48 sati drzi u pacu, obesena za vrat, sto je bila dosta ozbiljna avantura zbog macorcine, onda tri sata na sto stepeni uz busenje rupica nozem na svakih 15-ak minuta, onda prelivanje pa jos dva sata na dvesta i konacno, 45 min na 250 za koricu prethodno premazanu medom i pivom. i bila je spektakl.

Link to comment
pre dve godine sam pekla ovdasnju (kovacicku) na polupekinski fazon, a po savetu zuze broj 1, a to je da se prvo 48 sati drzi u pacu, obesena za vrat, sto je bila dosta ozbiljna avantura zbog macorcine, onda tri sata na sto stepeni uz busenje rupica nozem na svakih 15-ak minuta, onda prelivanje pa jos dva sata na dvesta i konacno, 45 min na 250 za koricu prethodno premazanu medom i pivom. i bila je spektakl.
kakav je bio pac?
Link to comment

jebiga, totalno je sjeban appareil de photo ali you get the picture. krompiri su uglavnom prepečeni, ove zelenkaste tačke po mesu su beli luci iz špikap2146980.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...