Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

delia preporucuje crni luk kao klocne za junetinu i prase. ja poslusao i odsad tako. oljustis luk, prepolovis, ako treba i dva ili vise (zavisi koliko mesa imas) pa lepo na to metnes vec zacinjeno i spremljeno meso i pravac u rernu. kad je gotovo, luk je pecen, mekan i pun moce, super za izgnjeciti u gravy ili razmazati po mesistu. ja krme zalivam ciderom a ako nema, onda pivom. i obavezno metnem u rernu sa strane par kiselih jabuka pa ih kad su pecene propasiram i sluzim kao sos uz meso.

Link to comment
Ajd predlazite "klocne" a da nisu drvene, za dav mesista.Jedno je but, drugo vratina....E da i cime zalivati?
saNgarepa, rodjace. ili luk, jastapivom zalivaj ali ga pre toga drzi da se obajatiodgovor za chutney: drugarica ga pravi, uzecu recepis Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
sta je cicoka?
sunchoke ili jerusalem artichoke. ima ih vec masovno po pijacama, izgleda kao krzanac djumbira i mladog krompira.ima dosta recepata na netu ali je najbolje iz mog iskustva sveze ili kuvano na pari ili peceno u rerni sa malo dobrog ulja. zdravost se sastoji u tome da ima neku nenormalnu kolicinu prirodnog inulina ali to normalnim ljudima ne treba tako da je hajpovana uglavnom kao jedan od prirodnih nacina da se smanje masnoce i secer u krvi.moze da se jede sveze kao na tanke slajseve iseceni ili narendani dodatak salatama, rekao bih da nije bitno bezukusnije od onih dugackih japanskih belih rotkvi ili kelerabe. zapravo idealna bebeca hrana.treba paziti kada se kupuje da bude sto cistije. posto raste pod zemljom onda se tako izbegava da se ljusti skroz sto mrzim da radim, slicno kao i sa krompiricima zakon je neka ostrija cetka uz odsecanje sumnjivih delova.
el se to beli luk rascepa na cenove, zalije uljem i pece na 100 stepeni? koliko dugo? jel to onaj antiapetajzer iz zapleta? (sto nije zdravo, sta fali, sta ima bolje od toga)
jeste, taj je antiapetajzer, rascepa se na cenove. 100 stepeni 1 sat ili cak krace. ja sam nedavno sa 10 minuta duze i 5 stepeni vise uspeo da ugljenisem dva cena a to bas jako gadno smrdi. nezdravo - pa nije najgore ali mrzim da termicki obradjujem maslinovo ulje, mislim da ga to pretvara u djubre kao i svako drugo ulje. Edited by gazza1
Link to comment
nezdravo - pa nije najgore ali mrzim da termicki obradjujem maslinovo ulje, mislim da ga to pretvara u djubre kao i svako drugo ulje.
proverila sam smouking point za maslinovo. ekstravrdzin 107 celzijusa, ostala i do 230. znaci 100 mu ne radi bas nista. beli luk na 100 stepeni u maslinovom puca od zdravlja. :) skuvacu to sebi da umacem sarla.
Link to comment
proverila sam smouking point za maslinovo. ekstravrdzin 107 celzijusa, ostala i do 230. znaci 100 mu ne radi bas nista. beli luk na 100 stepeni u maslinovom puca od zdravlja. :) skuvacu to sebi da umacem sarla.
gadi mi se ovaj forum. dokle bre te pokazne vezbe o superiornosti zena na svakom koraku?!
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...