Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

Morijarti kaže Šerloku "pucaće ako ne vide tvoj skok", Šerlok kaže Votsonu i "keep your eyes fixed on me" i Votsona ne ometaju dok gleda skok, nego kada pokuša da priđe. Skok pretpostavlja smrt.Šerlok je posle Morijartijevog samoubistva otišao na suprotan kraj zgrade(kadrovi prave cirkularne pokrete da nas dezorjentišu i menja se perspektiva one dome-building i kompleksa zgrada) i odatle posmatra Votsona kako dolazi i navodi mu pravac i gde da stane, Votson gleda nekog drugog kako skače na pločnik, dok Šerlok za to vreme skače u kamion sa đubretom. U njemu se Šerlok "doteruje", kamion se parkira ispred mesta pada i Šerlok biva zamenjen za osobu koja je stvarno skočila dok ometaju Votsona sa bicikla. Zadatak Moli nije bio da dotera leš da liči na njega, nego da dotera Holmsa da liči na leš.Pitanje je ko je skočio umesto njega i zašto? Čuvale su ih četiri ubice, dvojica su ubijena, ostala je ona devojka i tip koji liči na Holmsa. Možda tu ima nečega. Imamo deo koji je namerno prećutan, do sledeće sezone :)U originalu Holms nije nađen mrtav već je viđen skok niz vodopad, više je bio MIA, ovde je viđen skok i smrt, samo što to uopšte nije Holms.

Edited by Kelt
Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

Nisam se pokajao, najbolja epizoda do sada u seriji. Morijarti mi je od početka bio odličan, najbolji u novom Holmsu i super mi je sada kako je cela epizoda posvećena njemu, iako se u par navrata nepodnošljivo krevelji.Što se tiče samog kraja, nijedna teorija mi do sada ne pije vodu. Sve su mi nekako previše providne. Videćemo.

Link to comment

Šerlok je posle Morijartijevog samoubistva otišao na suprotan kraj zgrade(kadrovi prave cirkularne pokrete da nas dezorjentišu i menja se perspektiva one dome-building i kompleksa zgrada) i odatle posmatra Votsona kako dolazi i navodi mu pravac i gde da stane, Votson gleda nekog drugog kako skače na pločnik, dok Šerlok za to vreme skače u kamion sa đubretom. U njemu se Šerlok "doteruje", kamion se parkira ispred mesta pada i Šerlok biva zamenjen za osobu koja je stvarno skočila dok ometaju Votsona sa bicikla. Zadatak Moli nije bio da dotera leš da liči na njega, nego da dotera Holmsa da liči na leš.Pitanje je ko je skočio umesto njega i zašto? Čuvale su ih četiri ubice, dvojica su ubijena, ostala je ona devojka i tip koji liči na Holmsa. Možda tu ima nečega. Imamo deo koji je namerno prećutan, do sledeće sezone :)

Ma niko osim Holmesa nije skočio, leš je samo dole podmetnut u isto vreme kad se i ovaj bacio u kamion. Krajnje je suluda ideja da je našao nekog tamo da se baci sa zgrade dok njega Mollly šminka u kamionu, pa na brzinu sklanjaju leš da on našminkan legne umesto njega :lol:

Link to comment

Sherlock Holmes: You're wrong, you know? [Molly gasps in fright and spins round] You do count. You've always counted and I've always trusted you. But you were right. I'm not ok.Molly Hooper: Tell me what's wrong.Sherlock Holmes: Molly...I think I'm going to die.Molly Hooper: What do you need?Sherlock Holmes: If I wasn't everything you think I am, everything that I think I am...would you still want to help me?Molly Hooper: What do you need?Sherlock Holmes: You.

Molly koja je patolog, ima znanje i sredstva da pomogne Holmesu u obmani dr Watsona, jer ko će da javnosti najbolje da opiše smrt i sva dešavanja oko Holmesa, ako ne njegov bloger. Mislim da Holmes nije ni računao da prevari snajperistu, već celokupnu javnost. Sa snajperistom će se obračunati kasnije u Napuštenoj kući. E sad, kako je Molly uspela da za kratko vreme nabavi kamion sa đubretom, ne znam, ali svi građani i medicinsko osoblje koji su se okupili oko mrtvog Holmesa meni deluju kao da su tu da se leš što pre skloni sa ulice, na patologiju, gde Molly može da kostatuje smrt, a da je niko ne ometa.

Edited by Arkadija
Link to comment
Sherlock Holmes: You're wrong, you know? [Molly gasps in fright and spins round] You do count. You've always counted and I've always trusted you. But you were right. I'm not ok.Molly Hooper: Tell me what's wrong.Sherlock Holmes: Molly...I think I'm going to die.Molly Hooper: What do you need?Sherlock Holmes: If I wasn't everything you think I am, everything that I think I am...would you still want to help me?Molly Hooper: What do you need?Sherlock Holmes: You.

Molly koja je patolog, ima znanje i sredstva da pomogne Holmesu u obmani dr Watsona, jer ko će da javnosti najbolje da opiše smrt i sva dešavanja oko Holmesa, ako ne njegov bloger. Mislim da Holmes nije ni računao da prevari snajperistu, već celokupnu javnost. Sa snajperistom će se obračunati kasnije u Napuštenoj kući. E sad, kako je Molly uspela da za kratko vreme nabavi kamion sa đubretom, ne znam, ali svi građani i medicinsko osoblje koji su se okupili oko mrtvog Holmesa meni deluju kao da su tu da se leš što pre skloni sa ulice, na patologiju, gde Molly može da kostatuje smrt, a da je niko ne ometa.

za svu tu tehnicku podrsku mozda je zasluzan i covek-drzava majkroft, ako se uzme u obzir da je tacno sve sto je ucinio kao podrsku morijartiju. mada mi se cini da je i on deo neke "zavere" protiv votsona, koji ce u sledecoj sezoni na pocetku garant do jaja da ispizdi na holmsa kad otkrije koliko je obmanjivan...

Link to comment

Postoji još jedna stvarčica - Morijarti umire pošto se rukuje sa Šerlokom. Kada se prošli put rukovao, onog tipa je ubio snajper. Vidimo da Morijarti otvara usta, stavlja pištolj... ali ne znamo da li je povukao obarač ili ga je smakao snajper.Odnosno, možda se ubio ali ne tako što je povukao obarač nego tako što se rukovao sa Holmsom.Hmhm, ima baš dosta varijanti.

Link to comment

za svu tu tehnicku podrsku mozda je zasluzan i covek-drzava majkroft, ako se uzme u obzir da je tacno sve sto je ucinio kao podrsku morijartiju. mada mi se cini da je i on deo neke "zavere" protiv votsona, koji ce u sledecoj sezoni na pocetku garant do jaja da ispizdi na holmsa kad otkrije koliko je obmanjivan...

Po priči, Watson padne u nesvest kad vidi Holmesa u svojoj ordinaciji, zapravo ovaj je došao kao maskirani prodavac polovnih knjiga.

Link to comment

posto nema neke terase, serlok verovatno upada u kamion sa bolnickim vesom, da bi par sekundi kasnije molly kroz prozor izbacila les sa holmsovim dvojnikom koji je ucestvovao u otmici ambasadorove dece, potom likvidiran od strane morijartija i smesten u mrtvacnicu. naravno, morijarti je takodje inscenirao svoje samoubistvo.

Link to comment

E pa jeste, najbolje bi bilo da su sad i Holmes i Moriarty preživeli R. vodopade <_< To ima samo kod Alana Moora. Posle može Holmes da se penzioniše i ode da gaji pčele u Portsmouthu, a Moriarty da postane šef MI6 i organizuje bombardovanje East Enda sa džinovskog cepelina.

Link to comment

Ova seozona je bila bas dobra psiholoska™ analiza likova. Zanimljiva, u stvari. Postavili su neka pitnja i pokusali da daju (svoje) odgovore. I to mi se dopalo, zato bi mi i bilo bezveze skroz da sad ispadne da je

i Morijarti preziveo, tj. fejkovao samoubistvo, jer ovako kako se sve odigralo, savrseno ima smisla sto se onako roknuo.

Link to comment

Tako je, dole spojleri. Sve do sada, glavna priča je sledila original, pa bi "lažno samoubistvo" Moriartija bilo , u najmanju ruku, razočaravajuće.A da li je brat Majkroft pomogao u organizaciji Holmsovog samoubistva? Zaista, komplikovano pitanje.U originalnim pričama Majkroft se spominje u 2 priče, iz kojih se može zaključiti da njih dvojica imaju suzdržan, ali ipak, bratski odnos i Majkroft je organizovao i pomogao Holmsu da tri godine luta po svetu.Ovde je netrpeljivost postavljena od prve epizode, doduše, ne bi bilo prvi put da brat pomogne bratu u nevolji, ali nekako ne verujem da je to ovde slučaj.

Link to comment

mozda se stvarno i ubio ali roknuti glavnog negativca vec u drugom serijalu mi se ne cini previse mudrim.jedino sa sigurnoscu znamo da je skocio i preziveo.biciklista sigurno ima neku ulogu, dal da uspori votsona dok se scena ne pripremi ili ga zaprasi onom drogom iz baskervila, ostaje da se vidi.okupljeni prolaznici pokazuju da je telo palo sa zgrade.ako glume, da zbune dzona, onda je to serlok licno zaliven, krvlju, ako su stvarno videli da je nesto palo odozgo, onda je verovatno moli bacila mrtvog dvojnika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...