Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

Живо ме занимају утисци "пуриста" који мисле да акцији није место у Шерлоку, нарочито када виде шта је серија покупила од Ричијевог филма. :)Елем, ово је и даље све исто, само мало до екстрема. Визуелни спектакл, стилска неурохирургија, случајеви који више збуњују ликове него гледаоце, мало драмосеравања, неколико отворених опаски о Холмсу и Вотсону да су гејеви. Углавном забавно за гледање, али мњах.

Edited by Lrd
Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

Pa, meni je eksli ova jedna epizoda bolja od bilo koje od one tri iz prve sezone, osim sto je sam kraj epizode bezveze! Imala je i ova malo praznog hoda na sredini, ali znatno manje nego prve tri. I preterali su sa obrtima, ali je bar bilo dinamicnije nego u prvoj sezoni. Gledam i dalje naravno. Estetika mi je krajnje zanimljiva.

Link to comment

Vizuelni efekti mi se i dalje svidjaju (posebno tekst u prostoru kada je nakrivljen ekran laptopa) ali sad mi je to već viđeno, prošlo je suviše vremena od prošle sezone. Glavni obrt je super, ostali.. malo suviše. Nervira me potenciranje neuzimanja hrane, gej aluzija, slanje kola po Votsona, potenciranje veze između one tehničarke i Holmsa i tome slično. Less is more, dovoljno bi bilo da daju samo hint. Ovako kao da su uzeli fore iz sitkoma, pa uvek naglašavaju iste osobine.

Lik Irene Adler je mogao da bude predstavljen mnogo sadržajnije, a ono "blood" karmin i par mlakih scena. Ako već hoće da se uhvate u koketiranje sa SM onda treba drugačije, za seriju poput Holmsa nešto kao u filmu Secretary

Dopalo mi se, jedva čekam sledeću epizodu... ali mislim da ću da se podsetim serijala sa Bretom.

Edited by Kelt
Link to comment

Pitanje: Ja sam malo zaboravila sta se sve izdesavalo u prethodnom serijalu (secam se kraja i bazena), da li ce mi to smetati za gledanje nove epizode? Mrzi me da gledam ponovo.

Link to comment
Pitanje: Ja sam malo zaboravila sta se sve izdesavalo u prethodnom serijalu (secam se kraja i bazena), da li ce mi to smetati za gledanje nove epizode? Mrzi me da gledam ponovo.
Gledaj slobodno bez podsecanja na prvu sezonu, neces imati nikakvih problema!
Link to comment

U stvari, od svih novih britanskih visokostilizovanih artsy-fartsy vizuelno izdrkavalačkih serija, Šerlok je jasno najgori. Daleko i jasno su bolji i Shadowline, Vera, Above Suspicion, State Within, Luther...U Šerloku je pređena ta granica i stil je iznad sadržaja.U stvari, ne znam ni da li ću gledati sledeću epizodu, baš mi je neprivlačno.

Link to comment

Meni je bila odlična epizoda, mada stvarno ima jedno desetak suvišnih minuta i par obrta više. Baš mi se sviđa kako je Holmes prebačen u 21. vek, to sam već rekla, i najbolje je ne upoređivati ovog Holmesa sa bilo kojim drugim ekranizacijama. Ona sa Brettom je bila remek-delo, koje može biti udžbenik na filmskim akademijama za oblast "kako savršeno ekranizovati književno delo".Takođe, ne razumem sve one kojima smeta sve moderno u ovoj seriji. To bi bilo kao da je čitaocima iz 19. veka smetalo što Holmes redovno koristi telegraf, a posle i telefon, a onda se vozi i u automobilu. Pa čovek sada obitava u novom dobu i potpuno je prilagođen njemu. On je i dalje asocijalni, deduktivni genije, Watson je i dalje doktor-vojnik koji se vratio iz Avganistana(ništa novo pod kapom nebeskom) i koji beleži slučajeve, samo ne u novinama ,već na blogu. Big deal. Serija je super i jedva čekam Baskervilskog psa, sledeće nedelje.

Link to comment
Takođe, ne razumem sve one kojima smeta sve moderno u ovoj seriji. To bi bilo kao da je čitaocima iz 19. veka smetalo što Holmes redovno koristi telegraf, a posle i telefon, a onda se vozi i u automobilu. Pa čovek sada obitava u novom dobu i potpuno je prilagođen njemu. On je i dalje asocijalni, deduktivni genije, Watson je i dalje doktor-vojnik koji se vratio iz Avganistana(ništa novo pod kapom nebeskom) i koji beleži slučajeve, samo ne u novinama ,već na blogu. Big deal. Serija je super i jedva čekam Baskervilskog psa, sledeće nedelje.
Nisam primetio da je neko ovde govorio protiv tehnologije. Ali jesu protiv tabanja u filmu, iako je Šerlok bio vrsni mačevalac i bokser.
Link to comment

da, ja sam se bunila za mnogo tabanja u filmu ovom poslednjem. samo sto se bojim da nisi skapirao kontekst u kom sam rekla da je to lose za pricu i serloka.mene do jaja smara da gledam serloka kao akcionog super heroja, kakvim ga je gaj rici napravio. ono sto manjka u filmu jeste ono sto holms jeste u seriji. jbg, ne ide da se mlati i da zivi za fajt, vec slucajeve resava inteligentno i dedukcijom. da, ima i tabanja u seriji, ali samo kad je nuzno, ne kad je fun za publiku da se malo pobije i da pokaze da je tata mata u borilackim vestinama.i da, meni je poslednja scena u ovoj epizodi bila odlicna, cak i dzeremibretovska.

Link to comment
Nisam primetio da je neko ovde govorio protiv tehnologije. Ali jesu protiv tabanja u filmu, iako je Šerlok bio vrsni mačevalac i bokser.
Jesu, na omiljenim serijama, prošle godine :D Nikako da im to zaboravim :D A, što jeste, Holmes je izvrstan bokser i precizan strelac i mačevalac = akcioni heroj :lol:, ne kao u Ričijevom filmu, ali za ovu seriju dovoljno Edited by Arkadija
Link to comment

Kilijana, Arkadija, ja se stvarno ne sećam da se u najnovijoj seriji Šerlok taba. Ne kažem da nema toga, samo da se ne sećam.Sve kul, inače, samo mi je ova serija poprilično tanka što se tiče zapleta. Mada je najgori zaplet u drugom Ričijevom filmu, jer tamo nema nikakve misterije, samo akcija. :)

Link to comment

U prvoj sezoni Sherlock se tuče u drugoj epizodi u Kineskom cirkusu sa onim švercerima, a u trećoj epizodi u planetarijumu sa ogromnim Čehom ili tako nekim. Tuče, naravno, nisu kao u ova dva filma, ali su sasvim solidne tuče :)

Link to comment
Meni je bila odlična epizoda, mada stvarno ima jedno desetak suvišnih minuta i par obrta više. Baš mi se sviđa kako je Holmes prebačen u 21. vek, to sam već rekla, i najbolje je ne upoređivati ovog Holmesa sa bilo kojim drugim ekranizacijama. Ona sa Brettom je bila remek-delo, koje može biti udžbenik na filmskim akademijama za oblast "kako savršeno ekranizovati književno delo".Takođe, ne razumem sve one kojima smeta sve moderno u ovoj seriji. To bi bilo kao da je čitaocima iz 19. veka smetalo što Holmes redovno koristi telegraf, a posle i telefon, a onda se vozi i u automobilu. Pa čovek sada obitava u novom dobu i potpuno je prilagođen njemu. On je i dalje asocijalni, deduktivni genije, Watson je i dalje doktor-vojnik koji se vratio iz Avganistana(ništa novo pod kapom nebeskom) i koji beleži slučajeve, samo ne u novinama ,već na blogu. Big deal. Serija je super i jedva čekam Baskervilskog psa, sledeće nedelje.
+1jedina mana koju mogu da nadjem seriji je ta sto ima tako malo epizoda...:(oliver-one.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...