Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

Odgledao, sviđa mi se, ali kraj je stvarno prenabudžen.

Nema nikakvog smisla da se Sherlock pojavi u jebenom Karačiju i sabljom je spase od zlih terorista, a da Watson i Mycroft nemaju pojma o tome. Imalo bi smisla da joj je izdaleka pomogao da iscenira celu stvar (pa da to posle vidimo kroz seriju SMS-ova), ali ta poslednja scena jasno pokazuje da je pogubljenje bilo stvarno i da se on lično pojavio tamo da je spase... mačem... protiv terorista sa automatskim oružjem :isuse:

Takođe, nisam razumeo zašto Mycroft & co. jednostavno ne unište taj telefon. Ona blefira kad im kaže "ne možete, životi Britanskih građana zavise od informacija koje se na njemu nalaze" ali ne nudi da im preda te informacije! Ne znam kakvom se logikom vode kad zaključe "ne smemo da uništimo0 telefon jer možda na njemu postoje informacije koje apsolutno moramo da imamo, pa ćemo zato da joj ga vratimo i dozvolimo da ode" :blink:Bolji blef bi bio da je jednostavno rekla da postoje kopije koje će, u slučaju da joj se nešto desi, automatski biti prosleđene gde ne treba.Ali moram da se pohvalim, znao sam skoro odmah password na telefonu (clue: neobično raspoređen display) iako je Holmes šest meseci lupao glavu ^_^

Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

On je organizovao teroriste:) ... sto je potpuno nelogicno, jer ona za to nije znala do poslednjeg momenta, ne razumem zamahivanje macem na d njenim vratom.

Kraj jeste bezrazlozno prenabudzen.

Link to comment

Meni je izgledalo kao da on zamahuje ka njima umesto ka njoj, tj. u poslednjem trenutku kreće u neki dramatičan obračun da spase damsel in distress. Ništa ne ukazuje na to da je on sve organizovao. BTW Watsonov nastup na kraju kad kaže Sherlocku da je Irene u Americi je spektakularno neuverljiv. Kao da pokušava da slaže petogodišnje dete a ne tamo nekog genijalnog detektiva koji ga čita kao knjigu from day one <_< I šta je bilo sa tim dosijeom, kao "doneo sam da ti pokažem ali sad moram da ga vratim Mycroftu", šta si ga koji krasni donosio?

Cela ta završna sekvenca deluje na silu nakalemljena na ostatak odlične epizode.

Link to comment

Ceo razgovor između Votsona i Majkrofta je besmislen, pa onda još besmisleniji dijalog između Holmsa i Votsona, kao da su autori hteli da Holms ima taj telefon, pa makar i na tako glup način

Link to comment

Meni se cini da je poslednji razgovor Holmsa i Votsona bio onako neuverljiv sa razlogom.Votson ga laze, znajuci da ce ovaj znati da ga je slagao, ali ne zeli da mu kaze da je ova mrtva, a Holms zna da ga ovaj laze i prihvata laz, jer ne zeli da kaze istinu. Not the first time.

Link to comment

Meni je ova epizoda odlicna i stvarno fino vozi do kraja. Ali me jedna stvar kopka

Nije jasno je zasto je Majkroft uopste i rekao istinu Votsonu ako zna da ce ga Sherlok provaliti na keca? Lepo je mogao da mu da fajl i da ga posalje sa iskrenim izrazom lica kod Holmsa. A sto se bas samog kraja tice jeste malo malo off the top ali na kraju krajeva to je scena od 10 sekundi pred credits kada je cela prica prilicno zaokruzena. Ovako su napravili malu foru tipa onih koje idu u Extra folder na DVDu. U svakom slucaju sve to ne utice na celu epizodu jer sve i da nije bilo Karacija tesko da bi se neko iznenadio da se Irene Adler pojavi jos koji put u nadam se trecoj sezoni.

Link to comment
Meni se cini da je poslednji razgovor Holmsa i Votsona bio onako neuverljiv sa razlogom.Votson ga laze, znajuci da ce ovaj znati da ga je slagao, ali ne zeli da mu kaze da je ova mrtva, a Holms zna da ga ovaj laze i prihvata laz, jer ne zeli da kaze istinu. Not the first time.
Sad, kad tako kažeš, može i tako da se tumači. Ma, nije ni bitno, epizoda je odlična .@PavllePa gde ti živiš? :D :lol: :D :lol: Edited by Arkadija
Link to comment

ja cu da budem dezurni seronja: ovo je najlosija epizoda do sada. odnosno, nasuprot literarnom predlosku koji je verovatno najzanimljiviji holms ova epizoda je neujednacena i rokoko prenatrpana. mofat vec neko vreme pokusva da iskoristi svaku pa i najmanju ideju koja mu padne na pamet. nista ne baca vec sve trpa u lonac poput dabovica u ekstazi kuvanja. nazalost, dok je daboviceva klopa dobra ovaj gulas jednostavno baca ispod visokih standarda na koje nas je serija navikla.

avion mrtvih ljudi je dignut direktno iz stripa JLA: Earth 2

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...