Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

SherlockThe Hounds Of Baskerville
Ne dozvoljavaju ovde direktno linkovanje, da ti rečem pre nego što dođe neki mod.Nego, je l' gledao neko? Bolja ili gora od prošle? Još se lomim da li da nastavljam. Edited by luba
Link to comment

Kao i u prosloj sezoni druga epizoda je dosta slabija od prve. Nekako mi je falilo malo vise prica pored te glavne a par resenja se moglo naslutiti vrlo brzo.Ali su barem ostavili zanimljiv cliffhanger do sledece epizode.

Link to comment

Meni je epizoda bila dobra, a onda je

pojavom haluciniranog Morijartija u onoj dolini

postala odlicna, pa mi se opet sam kraj nije bas svideo, mada ok, jeste zanimljiv cliffhanger.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Meni je epizoda bila dobra, a onda je

pojavom haluciniranog Morijartija u onoj dolini

postala odlicna, pa mi se opet sam kraj nije bas svideo, mada ok, jeste zanimljiv cliffhanger.

meni je upravo taj deo bio trenutak kada sam počeo da se preispitujem šta sam propustio u epizodi.Epizoda, sama po sebi i nije bila toliko spektakularna, mada moram priznati da mi se sviđa način na koji je obrađen originalni rad.
Link to comment
Meni je epizoda bila dobra, a onda je

pojavom haluciniranog Morijartija u onoj dolini

postala odlicna, pa mi se opet sam kraj nije bas svideo, mada ok, jeste zanimljiv cliffhanger.

Cini mi se kao da su u ovoj epizodi hteli da pokazu kako je i Holms covek i da moze da pogresi kao sa secerom ili da se potrese.

Link to comment

Sviđa mi se epizoda, mada se slažem da je kraj opet nepotrebno prenapumpan...

Nepotrebno prekomplikovan eeeevil scheme. Čovek kuka kod psihijatrice o traumi iz detinjstva, niko ga ne uzima za ozbiljno, pa hajde da ga sad "diskreditujem" tako što ću da ga opet da ga nadrogiram da halucinira i pokrene celu zaboravljenu priču o psu, i dovede Šerloka Holmsa da me uhvati na delu <_<A u ključnom trenutku ću sasvim nepotrebno da im priđem dok upucavaju psa, da me Sherlock demaskira. A onda ću tako mator da pobegnem četvorici mladih ljudi samo da me digne u vazduh nagazna mina od, izgleda, šest tona eksploziva :isuse:

Tačno je ovo što Alphons kaže da je dobro adaptiran original. Neki detalji su baš lepo preneti, kao ono sa Morse code porukom, i pre toga kad Holmes kaže da će da ostane u Londonu i da Watson ide tamo sam (a onda se predomisli :D ), kao i scena kad pozira na steni dok mu se obris ocrtava na nebu - tako ga je u originalu Watson primetio dok je još mislio da je ovaj ostao u Londonu.Meni je The Hound of Baskervilles prva od tih priča (roman) koju sam čitao kao klinac, nisam ni znao ko je Sherlock Holmes tada :)Glede cliffhangera, pitanje:

Nisam razumeo da li je dotični lik u ludnici Henry Baskerville iz ove epizode, ili Moriarty, ili ko? :unsure: Ako je Henry, zašto je odjednom opsednut Sherlockom? Ako je Moriarty, zašto je zatvoren? A ko god da je, zašto ga Mycroft gleda iza stakla i kaže da ga puste na slobodu?!

Link to comment

Meni je ova epizoda bila dobra, sviđa mi se atmosfera paranoje koja je sveprisutna i koja je pogodila i samog Holmesa.Što se tiče kraja, moram da priznam, da sam dvaput vraćala da vidim o čemu se tu radi.

Sada se postavlja pitanje o Holmesovom bratu i da li je , zaista, on good gay?

Link to comment
Znači to jeste Moriarty? (Ne ona haludža nego posle.)
Jeste Moriarty na kraju, nemam predstavu šta se to desilo i zašto i šta Majkroft hoće.Stvarno mi je too much ovaj Sherlock. Znam da stalno kukam isto, ali jebi ga.
Link to comment

zato je sledece nedelje The Reichenbach Fall, pa cemo saznati sta je to izmedju holmsova i morijartija.mislim da je ovo na kraju sa morijartijem bio neki flash iz proslog vremena, ne iz momenta kada se desavala radnja. u planu im je i treca sezona, tako kaze votson.

Link to comment

Zašto misliš da je flashback? Baš ništa ne kazuje da je baš to. Sem odsustva nekog drugog, logičnijeg objašnjenja.Meni izgleda da je posle incidenta sa Irenom Adler, Majkroft obratio pažnju na Morijartija, a možda im je on neki odbegli bivši agent ili ko zna šta....

Link to comment
Zašto misliš da je flashback? Baš ništa ne kazuje da je baš to. Sem odsustva nekog drugog, logičnijeg objašnjenja.Meni izgleda da je posle incidenta sa Irenom Adler, Majkroft obratio pažnju na Morijartija, a možda im je on neki odbegli bivši agent ili ko zna šta....
Реално, можемо само да нагађамо и тражимо логична објашњења. У епизоди нам није објашњено шта се дешава. Барем не на начин на који ја могу да схватим.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...