Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako je u pravilniku neke firme zapisano nesto onda je to kraj bilo koje diskusije o toj temi :huh:Saudijska Arabija je pravno uredjena drzava, tako da ako neko ima problem sa tim nek resava svoje frustracije u kuci (ako joj muz dozvoli).
Ma kakav kraj diskusije i Saudijska Arabija i bakraci...to sto je nesto stoji u pravilniku oznaceno kao nedozvoljeno salje poruku da je to ponasanje nepozeljno u datom kontekstu. Kad se vec ne podrazumeva ili kad su konvencije van tog konteksta takve da neke dovode u nepovoljan polozaj, onda se to moze i lepo napisati.
Link to comment
Meni je jako neobicno da ovo uopste mora da se napise odrasloj, racionalnoj osobi, ali ajde.Provokativno oblacenje nije isto sto i verbalno uznemiravanje. Ukoliko dres kod institucije u kojoj se sve desava dozvoljava zeni da se oblaci tako kako se oblaci, onda moras da se pomiris s tim, i.e. drzis usta zatvorena i resavas svoje frustracije na drugi nacin. Ovako je u pravno uredjenim drustvima, a to sto tebe 'ne interesuje pravo' govori dosta toga..
govori naravno.govori recimo da pravo i pravda nemaju veze jedno s drugim... govori da svaka drzava ima razlicite zakone, kao i svaka firma...i naravno da verbalno uznemiravanje i provokativno oblacenje nisu isto. isto kao sto muskarci i zene ne reaguju isto. odnosno ako ja kazem da imas savrsenu guzu, ja sam muska sovinisticka svinja u tvojim ocima, a ocima drugog str8 muskarca ja samo primecujem ocigledno...
Ne, mozemo da diskutujemo. Samo sto se u diskusiji cesto poziva na razna pravila i konvencije, kao sto sam se ja sad pozvala na dres kod. Da li je Saudijska Arabija pravno uredjena drzava je vrlo diskutabilno. Ja, na primer, mislim da nije, jer ne postuje ogromnu vecinu medjunarodnih pravnih standarda.
svi ti zakoni o ponasanju na radnom mestu sexualnom uznemiravanju i slicnom su prvo donoseni po US of A... US of A koja nije ratifikovala toliko medjunarodnih sporazuma da mi je tesko nabrojati ih sve... ili ako hoces vec tu Kanadu koja je prekrsila medjunaradno pravo bombardovanjem Srbije, pa je onda naravno taj medjunardni sud utvrdio da eto oni nisu bas prekrsili zakon iako su [prekrsili sva medjunardno akta i slicno...zbog svega ovoga se ja poserem na sve pravne akte i pricam iskljucivo sa moralnog stanovista. a moralno stanoviste kaze da je verbalno uznemiravanje jednako lose kao i vizuelna provokacija. tebi nije, jer volis da muski okrecu glavu za tobom, ali ti jako smeta ako neki slucajno kaze sta bi sve zeleo da radite...
Link to comment
zbog svega ovoga se ja poserem na sve pravne akte i pricam iskljucivo sa moralnog stanovista. a moralno stanoviste kaze da je verbalno uznemiravanje jednako lose kao i vizuelna provokacija. tebi nije, jer volis da muski okrecu glavu za tobom, ali ti jako smeta ako neki slucajno kaze sta bi sve zeleo da radite...
auuu..stanoviste' radi sta hoces ukoliko to ne ugrozava drugog' je i opipljivo, al ovo moralno..koji moral? hriscanski?i mp40 ipmlicira da nije podobno da 'deda' pozeli mlado zensko telo, dokle je dosao ovaj nekada slobodarski a sada zabradjeni forum.. angry.gif
Link to comment
govori naravno.govori recimo da pravo i pravda nemaju veze jedno s drugim... govori da svaka drzava ima razlicite zakone, kao i svaka firma...i naravno da verbalno uznemiravanje i provokativno oblacenje nisu isto. isto kao sto muskarci i zene ne reaguju isto. odnosno ako ja kazem da imas savrsenu guzu, ja sam muska sovinisticka svinja u tvojim ocima, a ocima drugog str8 muskarca ja samo primecujem ocigledno...svi ti zakoni o ponasanju na radnom mestu sexualnom uznemiravanju i slicnom su prvo donoseni po US of A... US of A koja nije ratifikovala toliko medjunarodnih sporazuma da mi je tesko nabrojati ih sve... ili ako hoces vec tu Kanadu koja je prekrsila medjunaradno pravo bombardovanjem Srbije, pa je onda naravno taj medjunardni sud utvrdio da eto oni nisu bas prekrsili zakon iako su [prekrsili sva medjunardno akta i slicno...zbog svega ovoga se ja poserem na sve pravne akte i pricam iskljucivo sa moralnog stanovista. a moralno stanoviste kaze da je verbalno uznemiravanje jednako lose kao i vizuelna provokacija. tebi nije, jer volis da muski okrecu glavu za tobom, ali ti jako smeta ako neki slucajno kaze sta bi sve zeleo da radite...
Ti i ja tesko da mozemo pronaci i najmanji zajednicki imenitelj neophodan za raspravu. Tvoja argumentacija se krece na liniji 'nosila je mini suknju - sama je trazila' - 'oni koji su bombardovali Srbiju se ne mogu navoditi kao pozitivan primer'. Ja imam veliki problem sa oba iskaza, ali su nam pocetne pretpostavke toliko razlicite, da cenim da nema svrhe da ti objasnjavam zasto :( No offence. Edited by sailorman
Link to comment
Ma kakav kraj diskusije i Saudijska Arabija i bakraci...to sto je nesto stoji u pravilniku oznaceno kao nedozvoljeno salje poruku da je to ponasanje nepozeljno u datom kontekstu. Kad se vec ne podrazumeva ili kad su konvencije van tog konteksta takve da neke dovode u nepovoljan polozaj, onda se to moze i lepo napisati.
Pa ok, al ispade ovde da je pravilnik kao neko sveto slovo na papiru (kao ustav za onog prerano poginulog samurajskog poetu). Mislim da je bitno u obzir prilikom razmisljanja o tome uzeti i nagone. Meni koleginica kad isparadira lepom skrojenom oko pasa utegnutom haljinicom naradnih 15 minuta sam neproduktivan. Na konstantno paradiranje dekoltea nesam siguran da bih se suzdrzio da ne kazem nista. To je muska priroda mater mu. Kapiram i zelju da se ne ogranicava zenski izbor (u suprotnom zavrsicemo kao oni idioti iz Irana koji su sad uveli zakon da zene moraju pokrivati i oci ako su im lepe), no treba uzeti u obzir i musku nemogucnost izbora u takvoj situaciji. Daklem, samo nabacujem pitanja, ne nudim resenje :)
Link to comment
isto kao sto muskarci i zene ne reaguju isto. odnosno ako ja kazem da imas savrsenu guzu, ja sam muska sovinisticka svinja u tvojim ocima
nisi, ti si budala. zene su dosle na posao, ne na stocnu pijacu. to sto su primeri tvojih iskaza afirmativni ne menja stvar, ti ih i dalje gledas kao komade mesa, a ne kao ravnopravne ucesnice u poslu.
Link to comment
nisi, ti si budala. zene su dosle na posao, ne na stocnu pijacu. to sto su primeri tvojih iskaza afirmativni ne menja stvar, ti ih i dalje gledas kao komade mesa, a ne kao ravnopravne ucesnice u poslu.
cenim da si autenticna srpska feministkinja.
Link to comment
nisi, ti si budala. zene su dosle na posao, ne na stocnu pijacu. to sto su primeri tvojih iskaza afirmativni ne menja stvar, ti ih i dalje gledas kao komade mesa, a ne kao ravnopravne ucesnice u poslu.
:isuse:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...