Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

Ukoliko dres kod institucije u kojoj se sve desava dozvoljava zeni da se oblaci tako kako se oblaci, onda moras da se pomiris s tim, i.e. drzis usta zatvorena i resavas svoje frustracije na drugi nacin. Ovako je u pravno uredjenim drustvima, a to sto tebe 'ne interesuje pravo' govori dosta toga..
Ako je u pravilniku neke firme zapisano nesto onda je to kraj bilo koje diskusije o toj temi :huh:Saudijska Arabija je pravno uredjena drzava, tako da ako neko ima problem sa tim nek resava svoje frustracije u kuci (ako joj muz dozvoli). Edited by Shan Jan
Link to comment
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stvarno ne kapiram zasto bi se nabacivanje koleginici/kolegi koji je na nizem polozaju od sebe svrstavalo u sexualno uznemiravanje? Dokle god to nabacivanje ne ide metodom "Ili prihvatas ili nista od povisice/ocene/unapredjenja/tvog posla ovde/cega god" ja ne vidim nista lose u tome.
Ovo bas i nije najadekvatniji primer, ali je jednini koji imam u sopstvenom iskustvu. Jedan prilicno ljigav lik koji mi je neko (sva sreca kratko) vreme bio nadredjeni mi se obracao nekim tepajucim nadimkom (bez ikakve seksualne konotacije, dakle ne navodim ovo kao primer seksualnog uznemiravanja ali mislim da se moze povuci izvesna paralela). Uopste ne znam odakle mu ta suluda ideja, uglavnom, meni je to uzasno smetalo jer ne zelim nikakav vid intimiziranja sa njim. Ipak, znala sam da ce, ukoliko mu kazem da mi to smeta, nastati jedna prilicno neprijatna situacija koja ce promeniti nas radni odnos na nacin nepovoljan za mene. Zanima me sta biste vi uradili na mom mestu. Iskreno, ja bih volela da postoji (pravno) pravilo koje zabranjuje tepajuce nadimke za podredjene. Kao i seksualne insinuacije, ofkors. Edited by sailorman
Link to comment
zbog takvog hijerarhijskog odnosa, podredjeni cesto moze da posumnja u "casne namere" nadredjenog. meni se uvek sralo od tog smuvali se na poslu, faksu, razredu. to su sve okolnosti u kojima je zeni/coveku znacajno suzena mogucnost izbora/traganja za odgovarajucom osobom.
Ok, posumnja u casne namere, zahvali se, odbije i vozi dalje. Ili ne posumnja pa ode sa nadredjenim na pice/rucak/sex. Dokle god na radnom mestu nema pozitivnih posledica prihvatanja nabacivanja tj. negativnih posledica odbijanja istoga cemu tolika frka?A ovo drugo tek nema veze ni sa cime. Pa ne rade ljudi u kineskim fabrikama i konc logorima po 16 sati pa da nemaju mogucnost da izadju i upoznaju odgovarajucu osobu i van radnog okruzenja.
Link to comment
Ovo bas i nije najadekvatniji primer, ali je jednini koji imam u sopstvenom iskustvu. Jedan prilicno ljigav lik koji mi je neko (sva sreca kratko) vreme bio nadredjeni mi se obracao nekim tepajucim nadimkom (bez ikakve seksualne konotacije, dakle ne navodim ovo kao primer seksualnog uznemiravanja ali mislim da se moze povuci izvesna paralela). Uopste ne znam odakle mu ta suluda ideja, uglavnom, meni je to uzasno smetalo jer ne zelim nikakav vid intimiziranja sa njim. Ipak, znala sam da ce, ukoliko mu kazem da mi to smeta, nastati jedna prilicno neprijatna situacija koja ce promeniti nas radni odnos na nacin nepovoljan za mene. Zanima me sta biste vi uradili na mom mestu. Iskreno, ja bih volela da postoji (pravno) pravilo koje zabranjuje tepajuce nadimke za podredjene. Kao i seksualne insinuacije, ofkors.
Koji je nadimak bio u pitanju?
Link to comment
Ako je u pravilniku neke firme zapisano nesto onda je to kraj bilo koje diskusije o toj temi :huh:Saudijska Arabija je pravno uredjena drzava, tako da ako neko ima problem sa tim nek resava svoje frustracije u kuci (ako joj muz dozvoli).
Ne, mozemo da diskutujemo. Samo sto se u diskusiji cesto poziva na razna pravila i konvencije, kao sto sam se ja sad pozvala na dres kod. Da li je Saudijska Arabija pravno uredjena drzava je vrlo diskutabilno. Ja, na primer, mislim da nije, jer ne postuje ogromnu vecinu medjunarodnih pravnih standarda.
Link to comment
reci ni slucajno nisu bezazlene, cak i ako nisu seksualno uznemiravanje, onda su u gomili situacija mobing. uostalom, bez reci retko i dolazi do uznemiravanja. nisam nesto cuo da je neko samo cutao i pljeskao dupeta.
bogme ja znam jednog zesceg selebritija sa nevladine scene, doajena ljudskih prava, dobrog vina i cigare koji se vec jedno 15 godina provlaci kao senilni matorac kome se - malo malo pa - ruka ovlas spusti na dobro zensko dupence, narocito na javnim skupovima i zurkama na kojima je sasvim sigurno idiotski izigravati ustogljenu metlu i reagovati. pritom se menjaju generacije i generacije mladih trudbenica koje defiluju scenom kojima on uvek na isti nacin uputi profesionalni i ljudski savet, ne retko i pred svojom zenom.
Najezila sam se od odvratnosti pri samoj pomisli da se prndacim sa nekim iz svog radnog okruzenja.
sreca pa ne radis na forumu :lol:
mene mesar zove 'pile'
ti si jedina normalna zena ovde.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...