Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

i naravno da verbalno uznemiravanje i provokativno oblacenje nisu isto.
oblačenje se da regulisati dress kodom.provokativno ponašanje se ne da regulisati, kao ni prostačko ponašanje - sem ličnim odgovorom na to.iskustvo za seksualnim uznemiravanjem na poslu?onako kako ga ja definišem - nisam imala takvo iskustvo.
Link to comment
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

zbog takvog hijerarhijskog odnosa, podredjeni cesto moze da posumnja u "casne namere" nadredjenog. meni se uvek sralo od tog smuvali se na poslu, faksu, razredu. to su sve okolnosti u kojima je zeni/coveku znacajno suzena mogucnost izbora/traganja za odgovarajucom osobom.
Dozvoli, to od cega se tebi ili meni sere nije relevatno za ovu raspravu niti bilo sta drugo. I meni je recimo odvratno vatanje po splavovima sa 2 promila alkohola u krvi, pa ne navijam da se zabrane nocni izlasci i pratece sparivanje. Ako podredjeni sumnja u casne namere nadredjenog, ili iz bilo kog drugog razloga ne zeli da ima nista sa njim, treba samo da mu to saopsti, recima ili konkludentnom radnjom. Ta pretpostavka krivice nadredjenog je neodrziva.
Link to comment
Dozvoli, to od cega se tebi ili meni sere nije relevatno za ovu raspravu niti bilo sta drugo. I meni je recimo odvratno vatanje po splavovima sa 2 promila alkohola u krvi, pa ne navijam da se zabrane nocni izlasci i pratece sparivanje. Ako podredjeni sumnja u casne namere nadredjenog, ili iz bilo kog drugog razloga ne zeli da ima nista sa njim, treba samo da mu to saopsti, recima ili konkludentnom radnjom. Ta pretpostavka krivice nadredjenog je neodrziva.
Empeee! Nova pametna rec! I to od Milogleda!
Link to comment

samo da proverim: da li se smatra seksualnim uznemiravanjem kada gazda jedne velike knjizare zatrazi od devojke koja radi za njega da mu popusi kurac u magacinu, recima ("ajde, volis ti to, gledam kakva su ti usta, volis ti da gutas kurac") pa je sutra otpusti kada ona to odbije? i to je u Americi zabranjeno, pa je, samim tim, sa stanovista morala sasvim prihvatljivo, ako se sledi logika nekih forumasa

Link to comment
samo da proverim: da li se smatra seksualnim uznemiravanjem kada gazda jedne velike knjizare zatrazi od devojke koja radi za njega da mu popusi kurac u magacinu, recima ("ajde, volis ti to, gledam kakva su ti usta, volis ti da gutas kurac") pa je sutra otpusti kada ona to odbije? i to je u Americi zabranjeno, pa je, samim tim, sa stanovista morala sasvim prihvatljivo, ako se sledi logika nekih forumasa
koji su to pojedinci?
Link to comment
to da mora biti mutual i ovaj milogledB-ov komentar o uznemiravanju-u slucaju-da-se ponavlja-bez-pristajanja se valjda podrazumevaa ovo sto si navela posle je problem koriscenja licnih veza za napredovanje u karijeri i resavati u korpusu korupcije (ako je u pitanju drzavna firma), tesko za dokazati i ipak je stvar licnog izbora, ne verujem da takav model gradjenja karijere i benefita moze ozbiljno da uzdrma ekonomsko-finansijsku stabilnos neke drzave. zena 'nemoralna', budi i ti. ili ne budi.
zapravo, meni je ekonomska efikasnost ovde od drugog reda vaznosti.mene vise interesuje nekakva pravednost u celom tom procesu, najpre zbog signala koji se salje o pozeljnom ponasanju. hajd da otpocnem ovako, pa da posle pljunem sebi u usta: ono sto bih ja htela je da se vrednuje prilikom ocenjivanja na ispitu ili vrednovanja na poslu prilikom odlucivanja o napredovanju je ulozeni trud u predvidjeni posao. e sad, zasto ne bismo razvukli tezu dalje? ako sam dobro razumela, ti hoces da kazes da nije samo po sebi stetno da i jebanje sa nadredjenim podvedemo pod ulozeni trud. hmmmm...pa mislim, zasto da ne? nek svako izracuna sta mu najlakse. no ne dopada mi se na mikro nivou, dinamika okruzenja u firmi koja se tako uspostavlja. zamisli da kao uzorna anestezioloskinja moram da idem i pratim sta radi neka blajvalica, koju je postavio ministar zdravlja licno, u strahu da ne ubije nekoga cak i pre operacije. opet, nije problem samo u tome sto pacijent umire (ovo je namerno preteran primer), vec i u tome kako se oseca druga dama koja profesionalno vrsi svoj posao za istu platu.a eto, nije ni efikasnost za zanemariti. zamisli da se naprimaju idiota u kontrolu letanja kao u hattorijevoj ppprobi. ili sto me nervira kakav se sve kadar zena nakotio u ministarstvima. ali eto, ne bi ovi iz vlasti drugacije ni jebali da nema para poreskih obveznika da to plate.
Link to comment

radna etika u normalnim kolektivima podrazumeva da zaposleni od svojih podredjenih ne traze apsolutno nista sto moze da sadrzi mesanje poslovnog autoriteta u privatno odlucivanje. meni je nezamislivo da, recimo, sef trazi novac na zajam, ili ma kakve sitne "usluge" od njih, a zavodjenje podredjenih je za mene pravi ekstremizam koji bih, da sam rukovodilac, resavao trenutnom suspenzijom sa posla zbog narusavanja radnog procesa.sto se tice muzjaka koji ne mogu da kontrolisu svoje porive, predlazem da uvedu redovnu masturbaciju pre posla, pa cak i na njemu, u toaletu dabome, ako ce im to malo srediti nagone.

Link to comment
radna etika u normalnim kolektivima podrazumeva da zaposleni od svojih podredjenih ne traze apsolutno nista sto moze da sadrzi mesanje poslovnog autoriteta u privatno odlucivanje. meni je nezamislivo da, recimo, sef trazi novac na zajam, ili ma kakve sitne "usluge" od njih, a zavodjenje podredjenih je za mene pravi ekstremizam koji bih, da sam rukovodilac, resavao trenutnom suspenzijom sa posla zbog narusavanja radnog procesa.sto se tice muzjaka koji ne mogu da kontrolisu svoje porive, predlazem da uvedu redovnu masturbaciju pre posla, pa cak i na njemu, u toaletu dabome, ako ce im to malo srediti nagone.
a zenke?dal bi i njih postrojio u mokrom cvoru da masturbiraju ili bi one u radnom procesu masturbacije pomagale muzjacima?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...