Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

...ili do necijeg zdravlja, nedobog zivota. Ja imala situaciju sa hirurgom koji je operisao moju mamu, zapravo, tada je tek trebalo. Srecom, uspela sam da ga elegantno izbegnem pre operacije. Mozda je on covek u tom profesionalno-etickom smislu skroz na mestu, al nije svejedno kad se nadjes u toj situaciji.Da on nije bio to sto jeste, jab mu rekla da odjebe, tim recima, a ovako, moras se dovijati dok ne prodje frka.:ph34r:
To uopšte nije usamljen slučaj, znam za jedan gotovo identičan, gde je hirurg pred operaciju jedne devojke pokušavao tako sve i svašta. Posle joj je rekao da verovatno ima još oko šest meseci života, pošto je bio iskuliran :blink: To je bilo pre više od deset godina.Devojka nije htela ništa da mu kaže ni pre ni posle, pre nije smela, a posle joj je bilo svejedno jer više nije morala da ga gleda.
Link to comment
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

ali zar taj problem ne moze da se posmatra sa obe strane? odnosno nadredjeni insuinira sta treba da radis da bi dosla do unapredjenja, ili podredjeni koji stice prednost u odnosu na kolege jer moze dobro da izgleda u mini suknji?(tj nemamo svi noge kao Toni Adams)
Hm... i ovo je dobro pitanje. Dal je izazovno oblacenje sugestivno? Tj. dal se konstantno izazovno oblacenje moze gledati isto kao konsantno nabacivanje sugestivnih komentara? U tom slucaju pretpostavljam vecina muskaraca ce prihvatiti igru ali problem moze nastati ako koleginica trazi postavanje i ozbiljnost a i dalje seta poluotkrivene atribute. Aj sad recite da to nije mucenje :(
Link to comment
^^^a cekajte, kako stoje stvari na forumu? jel to znaci da ne smem vise da saljem lascivne komentare invisiblelightu, jer je ona obican member? a kingmejkerki mogu da pisem svakakve gadosti, jer je supermod?
ako pratis diskusiju i vidis kakve stavove zastupam u r more then welcome! :s_w: ovo sto pomenula sailorman je cista diskriminacija nizih na hijererhiji- podrazumeva da zena koja je obican forum member ne moze sama da odgovori napasniku nego se vata za zakonedit- i sta ste se uhvatili za reci kao da ne postoji ta cuvena neverbalna komunikacijapost-325-13236848201145.gif Edited by InvisibleLight
Link to comment
da nije cuveni G. iz kamenice? notorni manijak.
ma ne, ovaj je beogradski.nije usamljeni slucaj, sto kaze CK, ko zna na kakve su gadosti spremni, ovaj moj mozda ispadne jos i dobar... :huh:
^^^^^^a cekajte, kako stoje stvari na forumu? jel to znaci da ne smem vise da saljem lascivne komentare invisiblelightu, jer je ona obican member? a kingmejkerki mogu da pisem svakakve gadosti, jer je supermod?
Ne, zato sto postoje modovi koji su iznad tebe, koji su fini ljudi i ja mogu da im se obratim ako se osecam uznemirenom. A moram priznati, na granici si... ^_^
Link to comment
^^^^^^a cekajte, kako stoje stvari na forumu? jel to znaci da ne smem vise da saljem lascivne komentare invisiblelightu, jer je ona obican member? a kingmejkerki mogu da pisem svakakve gadosti, jer je supermod?
to ti ne smes. ja mogu da im pricam sta god hocu!s druge strane, svaka odgovori na tvoje kuco, maco jer zeli protekciju, dok nas obicne membere ignorisu!
Link to comment
To uopšte nije usamljen slučaj, znam za jedan gotovo identičan, gde je hirurg pred operaciju jedne devojke pokušavao tako sve i svašta. Posle joj je rekao da verovatno ima još oko šest meseci života, pošto je bio iskuliran :blink:
gospode boze...
Link to comment
To uopšte nije usamljen slučaj, znam za jedan gotovo identičan, gde je hirurg pred operaciju jedne devojke pokušavao tako sve i svašta. Posle joj je rekao da verovatno ima još oko šest meseci života, pošto je bio iskuliran :blink: To je bilo pre više od deset godina.Devojka nije htela ništa da mu kaže ni pre ni posle, pre nije smela, a posle joj je bilo svejedno jer više nije morala da ga gleda.
zasu... ali ovo su vec gadosti na daleko visem, cak parapsihopatoloskom{TM} nivou... tu je u pitanji manijak koji je nazlost postigao nesto u karijeri pa sada ima vise prilika za maltretiranje
Link to comment

Stvarno ne kapiram zasto bi se nabacivanje koleginici/kolegi koji je na nizem polozaju od sebe svrstavalo u sexualno uznemiravanje? Dokle god to nabacivanje ne ide metodom "Ili prihvatas ili nista od povisice/ocene/unapredjenja/tvog posla ovde/cega god" ja ne vidim nista lose u tome.

Edited by pavllle
Link to comment
ako pratis diskusiju i vidis kakve stavove zastupam u r more then welcome! :s_w: ovo sto pomenula sailorman je cista diskriminacija nizih na hijererhiji- podrazumeva da zena koja je obican forum member ne moze sama da odgovori napasniku nego se vata za zakonedit- i sta ste se uhvatili za reci kao da ne postoji ta cuvena neverbalna komunikacijapost-325-13236848201145.gif
ok, super, potrudicu se da smislim nesto bas onako... ma znas!i kauboje, napravi i meni jebacki gif!
Ja vec poslo, cekam odgovor.
tebe boli, mozes svaku. nema nizeg statusa u hijerarhiji od tvog <_<
Ne, zato sto postoje modovi koji su iznad tebe, koji su fini ljudi i ja mogu da im se obratim ako se osecam uznemirenom. A moram priznati, na granici si... ^_^
ti cekaj, stani u red. prvo ova nevidljiva i kingmejkerka, da sacekamo da vidim sta ce da bude. mnogo mi 3 odjednom.
Link to comment
Stvarno ne kapiram zasto bi se nabacivanje koleginici/kolegi koji je na nizem polozaju od sebe svrstavalo u sexualno uznemiravanje? Dokle god to nabacivanje ne ide metodom "Ili prihvatas ili nista od povisice/ocene/unapredjenja/tvog posla ovde/cega god" ja ne vidim nista lose u tome.
Upravo. Zasto se apriori odbacuje mogucnost da udvaranje u takvim slucajevima nije povezano sa ucenom?
Link to comment
prvo, vec sam napisao, mene to uopste ne uznemirava. vec sam rekao, meni se dopada...drugo, nemoj da mi citiras pravo, ne interesuje me sam pravni akt. ono sto mene zanima, ako ja ne smem da prokomentarisem kako izgleda koleginica koja je hijerarhijski ispod mene(and rightfully so), zasto onda koleginica koja je iznad mene ima pravo da se oblaci koliko god izazovno zeli?! kako te stvari mozes da posmatras kao jednakost na poslu? opet kazem, licno, ne smeta mi, ne moram da iskomentarisem nista i mogu da iskuliram te stvari, ali ovde se ne prica o meni ili empu(koji bi kucu prodao samo da ga neko sexualno iskoristi) ili tebi, ovde se prica o opstim principima
Provokativno oblacenje nije isto sto i verbalno uznemiravanje. Ukoliko dres kod institucije u kojoj se sve desava dozvoljava zeni da se oblaci tako kako se oblaci, onda moras da se pomiris s tim, i.e. drzis usta zatvorena i resavas svoje frustracije na drugi nacin. Ovako je u pravno uredjenim drustvima, a to sto tebe 'ne interesuje pravo' govori dosta toga.. Edited by sailorman
Link to comment
Stvarno ne kapiram zasto bi se nabacivanje koleginici/kolegi koji je na nizem polozaju od sebe svrstavalo u sexualno uznemiravanje? Dokle god to nabacivanje ne ide metodom "Ili prihvatas ili nista od povisice/ocene/unapredjenja/tvog posla ovde/cega god" ja ne vidim nista lose u tome.
+1neko proba, pa ako je onaj drugi zainteresovan => lepo, a ako nije a ovaj nastavi => uznemiravanjebez obzira ko je koa ako uznemiravač na višem položaju ucenjuje/uslovljava uznemiravanog na nižem, onda uznemiravanje + zloupotreba položaja
Link to comment
Upravo. Zasto se apriori odbacuje mogucnost da udvaranje u takvim slucajevima nije povezano sa ucenom?
zbog takvog hijerarhijskog odnosa, podredjeni cesto moze da posumnja u "casne namere" nadredjenog. meni se uvek sralo od tog smuvali se na poslu, faksu, razredu. to su sve okolnosti u kojima je zeni/coveku znacajno suzena mogucnost izbora/traganja za odgovarajucom osobom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...