Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

a ovo sto si navela posle je problem koriscenja licnih veza za napredovanje u karijeri i resavati u korpusu korupcije (ako je u pitanju drzavna firma), tesko za dokazati i ipak je stvar licnog izbora, ne verujem da takav model gradjenja karijere i benefita moze ozbiljno da uzdrma ekonomsko-finansijsku stabilnos neke drzave.
jok, sem kad je većina takva. uraditi posao onda postaje sačuvati poziciju.sačuvati poziciju onda postaje (sem činiti usluge onima u hijerarhiji bočno i iznad) i onemogućiti sposobnijima u hijerarhiji ispod da završe posao, sve pod smutnim objašnjenjima i razvlačenjem rokova.@mejdej: za žene po ministarstvima da i ja potpišem iskaz. razumem da treba to kako se neko obukao podvoditi pod lični izbor i stil, ali ja nekako te i takve lične izbore i stilove ne sretoh ni izbliza među poslovnim ženama u inostranstvu (a nije da sam ih retko i malo sretala. i nije da ne mrzim kostimiće iz dubine duše).
Link to comment
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

zapravo, meni je ekonomska efikasnost ovde od drugog reda vaznosti.mene vise interesuje nekakva pravednost u celom tom procesu, najpre zbog signala koji se salje o pozeljnom ponasanju. hajd da otpocnem ovako, pa da posle pljunem sebi u usta: ono sto bih ja htela je da se vrednuje prilikom ocenjivanja na ispitu ili vrednovanja na poslu prilikom odlucivanja o napredovanju je ulozeni trud u predvidjeni posao. e sad, zasto ne bismo razvukli tezu dalje? ako sam dobro razumela, ti hoces da kazes da nije samo po sebi stetno da i jebanje sa nadredjenim podvedemo pod ulozeni trud. hmmmm...pa mislim, zasto da ne? nek svako izracuna sta mu najlakse. no ne dopada mi se na mikro nivou, dinamika okruzenja u firmi koja se tako uspostavlja. zamisli da kao uzorna anestezioloskinja moram da idem i pratim sta radi neka blajvalica, koju je postavio ministar zdravlja licno, u strahu da ne ubije nekoga cak i pre operacije. opet, nije problem samo u tome sto pacijent umire (ovo je namerno preteran primer), vec i u tome kako se oseca druga dama koja profesionalno vrsi svoj posao za istu platu.a eto, nije ni efikasnost za zanemariti. zamisli da se naprimaju idiota u kontrolu letanja kao u hattorijevoj ppprobi. ili sto me nervira kakav se sve kadar zena nakotio u ministarstvima. ali eto, ne bi ovi iz vlasti drugacije ni jebali da nema para poreskih obveznika da to plate.
Slazem se sa ovim. Medjutim, cini mi se da si se ti osvrnula na samo jedan aspekt 'seksualnih ponuda' (ili nazovite ih kako hocete) od strane nadredjenih, a to je mogucnost napredovanja ukoliko se takva ponuda prihvati. Meni se cini da je pitanje 'nazadovanja' ukoliko se ponuda odbije donekle odvojeno pitanje. Trece pitanje, po mom misljenju takodje vazno, je pitanje kako se oseca zena* prema kojoj se njen nadredjeni na poslu otvoreno odnosi kao prema seksualnom objektu, cak i u onim situacijama kada to nece uticati na njeno napredovanje odnosno nazadovanje u karijeri.*ovde mislim na zene koje apsolutno ne zele nikakvo intimiziranje na poslu. Edited by sailorman
Link to comment
zapravo, meni je ekonomska efikasnost ovde od drugog reda vaznosti.mene vise interesuje nekakva pravednost u celom tom procesu, najpre zbog signala koji se salje o pozeljnom ponasanju. hajd da otpocnem ovako, pa da posle pljunem sebi u usta: ono sto bih ja htela je da se vrednuje prilikom ocenjivanja na ispitu ili vrednovanja na poslu prilikom odlucivanja o napredovanju je ulozeni trud u predvidjeni posao. e sad, zasto ne bismo razvukli tezu dalje? ako sam dobro razumela, ti hoces da kazes da nije samo po sebi stetno da i jebanje sa nadredjenim podvedemo pod ulozeni trud. hmmmm...pa mislim, zasto da ne? nek svako izracuna sta mu najlakse. no ne dopada mi se na mikro nivou, dinamika okruzenja u firmi koja se tako uspostavlja. zamisli da kao uzorna anestezioloskinja moram da idem i pratim sta radi neka blajvalica, koju je postavio ministar zdravlja licno, u strahu da ne ubije nekoga cak i pre operacije. opet, nije problem samo u tome sto pacijent umire (ovo je namerno preteran primer), vec i u tome kako se oseca druga dama koja profesionalno vrsi svoj posao za istu platu.a eto, nije ni efikasnost za zanemariti. zamisli da se naprimaju idiota u kontrolu letanja kao u hattorijevoj ppprobi. ili sto me nervira kakav se sve kadar zena nakotio u ministarstvima. ali eto, ne bi ovi iz vlasti drugacije ni jebali da nema para poreskih obveznika da to plate.
ma slazem se - strucnost (efikasnost i trud,kako oces) ispred politike, ispred seksualne radinosti, ispred..i gdegod postoji i najmanji moguci primer pravnog krsenja tog nacela zakon i drzava treba da reaguju.kad su obe na papiru isto strucne i posao dobije ona koja se jebe s nadredjenim i tu obostranu korist oboje skrivaju tesko je dokazati, ali ovo je vec offtopic, ne govori se o uznemiravanju vec o 'zlocinackom udruzivanju' (da ukradem opis sada vec gubitnicke partije od susjeda)edit @ pt - isto, govoris o bolestima drustva, korupciji u drzavi itd druga, druga tema Edited by InvisibleLight
Link to comment
Slazem se sa ovim. Medjutim, cini mi se da si se ti osvrnula na samo jedan aspekt 'seksualnih ponuda' (ili nazovite ih kako hocete) od strane nadredjenih, a to je mogucnost napredovanja ukoliko se takva ponuda prihvati. Meni se cini da je pitanje 'nazadovanja' ukoliko se ponuda odbije donekle odvojeno pitanje. Trece pitanje, po mom misljenju takodje vazno, je pitanje kako se oseca zena prema kojoj se njen nadredjeni na poslu otvoreno odnosi kao prema seksualnom objekatu, cak i u onim situacijama kada to nece uticati na njeno napredovanje odnosno nazadovanje u karijeri.
Pa to je ono sto Milogled formulise budibogsnama. Najbolje da kad imas nekog gedzovaniju za sefa koji kidise na tebe da je dovoljno da mu izvinis i kazes da nisi zainteresovana za koitus i da ce ovaj da te ostavi na miru ko da niceg nije ni bilo. Mislim, mozda i hoce i sve strava, ali mogu da zamislim da neki nece. Ovo se odnosi i na zene sefove i muskarce podredjene.
Link to comment
ma slazem se - strucnost (efikasnost i trud,kako oces) ispred politike, ispred seksualne radinosti, ispred..i gdegod postoji i najmanji moguci primer pravnog krsenja tog nacela zakon i drzava treba da reaguju.kad su obe na papiru isto strucne i posao dobije ona koja se jebe s nadredjenim i tu obostranu korist oboje skrivaju tesko je dokazati, ali ovo je vec offtopic, ne govori se o uznemiravanju vec o 'zlocinackom udruzivanju' (da ukradem opis sada vec gubitnicke partije od susjeda)edit @ pt - isto, govoris o bolestima drustva, korupciji u drzavi itd druga, druga tema
Ahaaam, dakle sad znam sta govoris. :DKako je zapravo u celoj prici najteze identifikovati onaj naajlepsi slucaj kada se nadredjeni i podredjena stvarno vole i kada to nema nikakvog loseg efekta po firmu. Ako nema saglasnosti jedne strane to je uznemiravanje, a ako imamo saglasnost obe ali iz interesa onda dolazimo do 'zlocinackog udruzivanja'. Jupiii!
Link to comment
Najbolje da kad imas nekog gedzovaniju za sefa koji kidise na tebe da je dovoljno da mu izvinis i kazes da nisi zainteresovana za koitus i da ce ovaj da te ostavi na miru ko da niceg nije ni bilo. Mislim, mozda i hoce i sve strava, ali mogu da zamislim da neki nece. Ovo se odnosi i na zene sefove i muskarce podredjene.
Baš htedoh zaustiti. Moj drug je pre skoro godinu dana na kraju dao otkaz u firmi zbog šefice koja je divljački nasrtala na njega. Pošto ju je svaki put spuštao na zemlju, krenula je da ga jebe najcrnje na svakom koraku u firmi i čovek lepo dao otkaz.
Link to comment
Ahaaam, dakle sad znam sta govoris. :DKako je zapravo u celoj prici najteze identifikovati onaj naajlepsi slucaj kada se nadredjeni i podredjena stvarno vole i kada to nema nikakvog loseg efekta po firmu. Ako nema saglasnosti jedne strane to je uznemiravanje, a ako imamo saglasnost obe ali iz interesa onda dolazimo do 'zlocinackog udruzivanja'. Jupiii!
prihvatam nomenklaturu,sva tri slucaja, samo prvi,sretni nema naziv. i da se svi uvedu u zakon o radu. -_- plus,posto si bila prozivana za 'ljudi i zene' da ispravis tj izmenjas kroz lica i rod i ovo 'nadredjeni i podredjena' i poverovacu da tvoje teorije ne pocivaju na strong bias-u -_-
Link to comment
prihvatam nomenklaturu,sva tri slucaja, samo prvi,sretni nema naziv. i da se svi uvedu u zakon o radu. -_- plus,posto si bila prozivana za 'ljudi i zene' da ispravis tj izmenjas kroz lica i rod i ovo 'nadredjeni i podredjena' i poverovacu da tvoje teorije ne pocivaju na strong bias-u -_-
to je konvencija. kao kad se u ekonomskoj teoriji medjunarodne razmene za bogatiju drzavu govori 'north', a za siromasniju 'south', a zapravo nije uvek tako. uostalom, vidis da sam se ogradila i slucajem na koji se dig nadovezao.i da, naravno da sam tendenciozna as fuck na ovoj temi! :D
Link to comment
to je konvencija. kao kad se u ekonomskoj teoriji medjunarodne razmene za bogatiju drzavu govori 'north', a za siromasniju 'south', a zapravo nije uvek tako. uostalom, vidis da sam se ogradila i slucajem na koji se dig nadovezao.i da, naravno da sam tendenciozna as fuck na ovoj temi! :D
ehhh da, promaklo mi, dig boldovao, videh posle al mi se nije dalo editovati.(zezam se naravno za to, verujem da si shvatila ton, al ajd da pomenem..)
Link to comment
Pa to je ono sto Milogled formulise budibogsnama. Najbolje da kad imas nekog gedzovaniju za sefa koji kidise na tebe da je dovoljno da mu izvinis i kazes da nisi zainteresovana za koitus i da ce ovaj da te ostavi na miru ko da niceg nije ni bilo. Mislim, mozda i hoce i sve strava, ali mogu da zamislim da neki nece. Ovo se odnosi i na zene sefove i muskarce podredjene.
Znaci, zato sto neki nece, treba da usvojimo neoborivu pretpostavku da nijedan nece? Hajde onda lepo da ukinemo prezumpciju nevinosti kao opsti princip. Dodjavola, ionako je velika vecina osumnjicenih za neko kaznjivo delo kriva.
Link to comment

Cek bre, sad se ovde kuka sto koleginice koje se jebu napreduju a to cemo srediti tako sto ce zene da budu lakse na okidacu prijavljivanju kad su u pitanju ponude koje ne zele? :huh:editic: iskreno mislim da se koren problema ne moze resiti. ako je sef seksualno opterecen nabacivanje ce dolaziti, na manje ili vise suptilan nacin zavisno od zakona i pravila firme. A verovatno i napredovanje/nazadovanje. Na kraju svaki sef moze da te unisti, sex je samo jedan od razloga. Ostaje da odes u normalniju firmu, gde ces samim tim sto je normalnija da lakse napredujes :)

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...