Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

danas as in 2011. dakle imamo zrtve, njihovu decu i druge direktne potomke i imamo nekaznjenog krvnika. zasto nema protesta? ocigledno je tema koja i dalje moze da uzburka duhove.
zato sto potomci moraju da rade od jutra do sutra i ne poznaju se medjusobno da bi mogli da se udruze i organizuju sve to, eventualno prikupe pare da neki advokat pripremi slucaj sa svim potrebnim dokazima da bi slucaj uspeo. ovo kazem kao potomak. jednostavno ne poznajem nikoga za koga znam da je i njegov predak stradao na golom otoku (sto ce poneko ovde da uzme kao dokaz da niko i nije stradao).
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Ljudi su tamo završavali samo na reč mesnog komesara uz nekakvu administrativnu meru, a znajući naš prokleti palanački mentalitet cenim da je mera potezana često čisto zbog ličnih animoziteta i razmirica (i sam Jovo veli da je bila trećina nevinih tamo, ej, trećina, jbt). Ako je to dovoljno da se neko proglasi državnim neprijateljem, onda jebati mu mater baš.
Из исказа подносиоца захтева Андрић Стојанке, датог у својству сведока, иначе кћерке покојног Михаила , суд посебно утврђује да је пок. Михаило рано, још као дечак, остао без родитеља, да се 1943.г. прикључио партизанској војсци као седамнаестогодишњак, да је по ослобођењу Србије неко време службовао у Београду, у партизанској војсци, те да је две године, два месеца и два дана провео на Голом отоку, али да до дана сведочења у овом предмету, нити она нити њен брат Стеван, нису знали зашто.У предлогу за своју сопствену рехабилитацију од 10.08.2006.г. писаном дана 08.08.2006.г., сада пок. Михаило, између осталог, наводи: - затим у 1962. години, оптужен сам да сам читао новине у бифеу Трајка Видојевића, да су дошли 200 америчких официра у западну Немачку и да је од њих одржан говор да је дошао крај комунистичкој тиранији и да су комунистима избројани дани. За ово сам кажњен 30 дана затвора и на 2 године боравка у одређено место. Ја сам издржао тих месец дана у Лесковцу и одмах су ме два милицонера спровела до Београда… Када је дошао воз за Ријеку, један милицонер ме је увео у вагон, везао за ногару клупе и тако смо стигли ујутро у Ријеку где ме је предао у Ријечки затвор где сам остао 10 дана док се није скупило њих четрнаесторо. Онда нас је „марица“ до места Јурјево… па у моторни чамац до Голог отока, ту су остали њих 6 или 7, а остали смо отерани на Гргур, то је удаљено свега неких 2 -3 километра.Из решења Среског судије за прекршаје Народног одбора среза Лесковац у Лесковцу Уп.бр. 476/62 од 05.09.1962.године и Већа за прекршаје при Државном секретаријату за унутрашње послове Уп. II бр. 4930/62 од 20.09.1962. године, којим је потврђено првостепено решење, утврђује се да је сада пок. Аранђеловић Михаило, бив. земљорадник из Доњег Бријања, оглашен одговорним због прекршаја из члана 2. тачке 6. закона о прекршајима противу јавног реда и мира, и што је „ септембра месеца 1961. године пронео вест о искрцавању 200 америчких официра у Западну Немачку те да је један официр одржао говор у коме је рекао да је доша крај „комунистичкој тиранији“ и др.-„ . Кажњен је затвором у трајању од 30-тридесет дана и истовремено му је изречена заштитна мера упућивања у одређено место у трајању од 2-две године а која се има рачунато од дана издржане казне затвора по овом решењу.Rešenje Višeg suda u Leskovcu Reh.br.23/2010 od 26.11.2010. godinehttp://www.visisudleskovac.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=113%3Arex5&catid=34&Itemid=71&lang=sr
Link to comment
bas lazes i kleveces. Bas sam lepo elaboriro! Ali evo ti jos sizejastije:Nisam protiv prebijanja staraca kao takvog. Mislim da mnoge starce treba tuci a zatim i urinirati na njih a u slucaju napada na JOVU KAPICICA (starca) osudjujem samo to sto je prebijen nas covek. Nas as in crveni.Billy Joe Armstrong has spoken.
to je taj neki punk ...
Link to comment

jos jedna jadna stvar je sto ima likova sa predstavom da biti "crven", znaci biti nadrkan i nasilan i ponosan na to, pa se tako i predstavljaju na svakom cosku. mogu da zamislim da o ekonomskoj teoriji i ne znaju bas tako puno. vise je u pitanju njima privlacna drustvena poza.

Link to comment
Nisam protiv prebijanja staraca kao takvog. Mislim da mnoge starce treba tuci a zatim i urinirati na njih a u slucaju napada na JOVU KAPICICA (starca) osudjujem samo to sto je prebijen nas covek. Nas as in crveni.
Moj nije. Zbog takvih smo i pukli.
Link to comment
danas as in 2011. dakle imamo zrtve, njihovu decu i druge direktne potomke i imamo nekaznjenog krvnika. zasto nema protesta? ocigledno je tema koja i dalje moze da uzburka duhove.
Da ne ubacujem u pricu argumente koje je Hazard potegnuo o specificnostima "nase" situacije, 25 godina razlike je znacajna vremenska distanca da bi tvoje poredjenje bilo adekvatno.Deca golootocana su vec penzioneri, a za unuke to nije tolika emocionalna vezanost da bi se islo na ulice.Ta emocionalna vezanost je svkako jaca kod majki 25, maja koje su jos kao zrtve aktivne. Ili kod dece (a ne unuka!) zrtava Pinocea.U tome je vremenska distanca. Poredis neuporedivo. Da si postavio pitanje zasto se nije protestovalo u tom demokratskom titovom rezimu protiv golootockih zlocina 1970, recimo, a ne 2011 pa da paralela ima smisla.
Link to comment
a kojih 99% ti se onda gadi ako nije rec o golom otoku? ispada tom logikom da je radio i gore stvari od golog otoka? ako je tako, onda je vredan jos veceg prezira, samo ne znam o kojim gorim stvarima od golog otoka se radi?
Ne, logika je da on sa Golim otokom nije imao mnogo veze (tj. da nije "radio"), te stoga tu nema šta ni da mi se gadi da je vezano za njega. A ja bih takođe okupio sumnjivce na bezbednu lokaciju pod pretnjom strane invazije.Ono što mi se gadi jeste što je bio sirovina, dripac, probisvet, kockar, kurvar, ohol, osion, ovde ima indicija da je krao umetnička dela, bezobrazan, prepotentan, umišljen, što je izneverio porodicu, što nas je brukao po svetu i to sa pozicije ambasadora...ima toga još, ali eto u najkraćem.http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aGJuETEdtNk#t=382shttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aGJuETEdtNk#t=422shttp://www.youtube.com/watch?v=v8jY63wD3wk&feature=player_detailpage#t=42sedit: Jbt, baguje media code za YouTube... Edited by Filipenko
Link to comment
bas lazes i kleveces. Bas sam lepo elaboriro! Ali evo ti jos sizejastije:Nisam protiv prebijanja staraca kao takvog. Mislim da mnoge starce treba tuci a zatim i urinirati na njih a u slucaju napada na JOVU KAPICICA (starca) osudjujem samo to sto je prebijen nas covek. Nas as in crveni.Billy Joe Armstrong has spoken.
cega se pametan stidi...taj vas je psihopata i lik koji ce obavljati sve, ali sve poslove za bilo koji rezim. druzio se sa arkanom i istovremeno pokusava da bude staaari komunista, liberal i crnogorski nacionalista, pa gde prodje. upravljao je logorom gde su mnogi iskreni komunisti bili muceni i upropasteni, kao i gomila njih potpuno nevinih, nevezanih za staljina ili cetnike/ ustase. ti si retard. da li si procitao ceo moj post i ista iz njega razumeo? ako nekog starca treba tuci (a ja bih rekao da ne) to je upravo ovaj. kasapin koji se trpa u svaki rezim i odbija da se povinuje zakonima biologije. koliko puta moram ovo da ti ponavjam? idi lozi se na vladu dapcevica, to je daleko pankerskije. putovao je po svetu bez pasosa i pravio sranja svakom rezimu, covek bio idealista a ne poslusni krvnik.
Link to comment
Da ne ubacujem u pricu argumente koje je Hazard potegnuo o specificnostima "nase" situacije, 25 godina razlike je znacajna vremenska distanca da bi tvoje poredjenje bilo adekvatno.Deca golootocana su vec penzioneri, a za unuke to nije tolika emocionalna vezanost da bi se islo na ulice.Ta emocionalna vezanost je svkako jaca kod majki 25, maja koje su jos kao zrtve aktivne. Ili kod dece (a ne unuka!) zrtava Pinocea.U tome je vremenska distanca. Poredis neuporedivo. Da si postavio pitanje zasto se nije protestovalo u tom demokratskom titovom rezimu protiv golootockih zlocina 1970, recimo, a ne 2011 pa da paralela ima smisla.
1970. naravno da nije moglo (iako je 1968 bilo i toga).ja mislim da je nesto drugo u pitanju. ljudi koji protestuju u ovim zemljama uglavnom ne znaju sta je bilo sa njihovim najblizima (sinovi, ocevi, oci, majke, babe...) i gde im je grob. ovde se manje vise sve zna.inace da li bi mogao da nadjes gde sam ja to napisao da je jugo-socijalizam bio 'demokratski' (onako kako liberalni burzuj dozivljava demokratiju)?
Link to comment
1970. naravno da nije moglo (iako je 1968 bilo i toga).ja mislim da je nesto drugo u pitanju. ljudi koji protestuju u ovim zemljama uglavnom ne znaju sta je bilo sa njihovim najblizima (sinovi, ocevi, oci, majke, babe...) i gde im je grob. ovde se manje vise sve zna.
Ovo obrazlozenje stoji.
inace da li bi mogao da nadjes gde sam ja to napisao da je jugo-socijalizam bio 'demokratski' (onako kako liberalni burzuj dozivljava demokratiju)?
Bio je, zapravo, kompleksan.Uostalom u to isto vreme je Mekarti proganjao holivudske zvezde, a De Gol po Alziru ubija ljude.Je l' sam dobro naucio?
Link to comment
Ne, logika je da on sa Golim otokom nije imao mnogo veze (tj. da nije "radio"), te stoga tu nema šta ni da mi se gadi da je vezano za njega. A ja bih takođe okupio sumnjivce na bezbednu lokaciju pod pretnjom strane invazije.Ono što mi se gadi jeste što je bio sirovina, dripac, probisvet, kockar, kurvar, ohol, osion, ovde ima indicija da je krao umetnička dela, bezobrazan, prepotentan, umišljen, što je izneverio porodicu, što nas je brukao po svetu i to sa pozicije ambasadora...ima toga još, ali eto u najkraćem.http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aGJuETEdtNk#t=382shttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aGJuETEdtNk#t=422shttp://www.youtube.com/watch?v=v8jY63wD3wk&feature=player_detailpage#t=42sedit: Jbt, baguje media code za YouTube...
lepo covek kaze da mu daju sobicu u Podgoricu i ode on tamo da zivi i seta .. daj da skupimo pare ako jadni starcic nema ...i odlazio da brani Crnu Goru na Cetinje ... i uvek se na kraju vrati u Beograd ... na nasu srecu
Link to comment
cega se pametan stidi...taj vas je psihopata i lik koji ce obavljati sve, ali sve poslove za bilo koji rezim. druzio se sa arkanom i istovremeno pokusava da bude staaari komunista, liberal i crnogorski nacionalista, pa gde prodje. upravljao je logorom gde su mnogi iskreni komunisti bili muceni i upropasteni, kao i gomila njih potpuno nevinih, nevezanih za staljina ili cetnike/ ustase. ti si retard. da li si procitao ceo moj post i ista iz njega razumeo? ako nekog starca treba tuci (a ja bih rekao da ne) to je upravo ovaj. kasapin koji se trpa u svaki rezim i odbija da se povinuje zakonima biologije. koliko puta moram ovo da ti ponavjam? idi lozi se na vladu dapcevica, to je daleko pankerskije. putovao je po svetu bez pasosa i pravio sranja svakom rezimu, covek bio idealista a ne poslusni krvnik.
Vlado je postao cool kasnije, da nije bilo Jova da ga natera u pank, ostao bi zabludeli staljinista koji priziva sovjetske tenkove. Ovako je morao da ode i sam se uveri u lepote CCCP-a i promptno promeni poziciju... I odatle je utekao da ne bi bio ociscen. Jeste, Vlado je milion puta jaca njuska od Jova, slazem se.Retard
Link to comment
Vlado je postao cool kasnije, da nije bilo Jova da ga natera u pank, ostao bi zabludeli staljinista koji priziva sovjetske tenkove. Ovako je morao da ode i sam se uveri u lepote CCCP-a i promptno promeni poziciju... I odatle je utekao da ne bi bio ociscen. Jeste, Vlado je milion puta jaca njuska od Jova, slazem se.Retard
svi su bili staljinisti dok tito nije sredio da mu stigne pomoc i podrska sa zapada i osamostalio se i okucio. jovo najveci. samo sto jedni staljinisti nisu mogli da promene pricu u roku od 24h, drugi jesu. a treci su samo rekli nesto bezveze sto je pogresno shvaceno, pa ih je jovo terao da lemaju jedni druge. ti bi licno zaradio 5 golih otoka tada, jer i ne znas sta pricas.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...