Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja ne smem da se zakunem da ne bi bio grozan prema staljinistima i drugim državnim neprijateljima. A da ne pričamo o tome kako se ovde ceo slučaj predstavlja kao da je Kapičić sam osmislio, organizovao i realizovao Goli otok.
Pa, niko ne tvrdi da je sve sam uradio, ali ne može se osporiti da je imao užasno veliki uticaj na sve to, što ni sam ne spori.A za boldovano zaista ne znam šta da ti kažem. Ljudi su tamo završavali samo na reč mesnog komesara uz nekakvu administrativnu meru, a znajući naš prokleti palanački mentalitet cenim da je mera potezana često čisto zbog ličnih animoziteta i razmirica (i sam Jovo veli da je bila trećina nevinih tamo, ej, trećina, jbt). Ako je to dovoljno da se neko proglasi državnim neprijateljem, onda jebati mu mater baš.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Meni su posebno zanimljivi ljudi koji se dive bradatim koljačima i gibaničarima, plaču za sistemom u kome je ministar policije lično streljao neistomišljenike bez suđenja, a potpuno su zgroženi onim što je Jovo Kapičić radio na ostrvu. Da je Kapičić tako postupao sa komunistima danas bi mu sliku držali po crkvama i dizali spomenike. Licemerje samo takvo.Naravno, moram da naglasim da osuđujem metode primenjivane na Golom otoku, samo mislim da se pri rasuđivanju o tome valja istorijski izmestiti u posleratno doba. Ja ne smem da se zakunem da ne bi bio grozan prema staljinistima i drugim državnim neprijateljima. A da ne pričamo o tome kako se ovde ceo slučaj predstavlja kao da je Kapičić sam osmislio, organizovao i realizovao Goli otok.
:lol: Pa i jeste grozno kako se poneo prema svojim dojučerašnjim partijskim drugovima, za koje sam kaže da su sa njim proveli rat po brdima. Državni neprijatelji koji su imali aktivnu moć da podrivaju državu u datom momentu, su samo četnici i ustaše, eventualno mađarski/bugarski fašisti i slični elementi koji su posle masovnih suđenja i egzekucija 1946 postojali samo u tragovima. Takvima je odavno suđeno i presuđeno.
Link to comment
Како ова реченица снажно огољује глупост, до костију. Чуј, "да је Капичић тако поступао са комунистима"... Царе! :D
Znaš ti Prasline dobro šta sam mislio, ne pravi se lud. Čeprkaš po Adi za Dražom, a tobož si zgrožen Kapičićevim nedelima. Mo'š misliti. Moja replika se ne odnosi na diskutante koji u svakoj situaciji brane žrtvu, što je za svako poštovanje. Odnosi se upravo na vas licemere.
Link to comment
Našao si lepu paralelu, nema šta.Samo što se priča ne završava tu - Aussaresses-u je suđeno za zločine protiv čovečnosti i ratne zločine, osuđen je za verbalni delikt, ražalovan od strane vojske, oduzete su mu penzija i vojne počasti. Može se reći da je francuska država porasla u moralnom smislu, ako je imala mehanizme da ovakvog vampira upokoji, ili da ga barem vrati natrag u grobnicu. Duhovi Alžira, Vijetnama, pučeva i De Gola proganjaće ih i dalje, tu nema sumnje. Sad treba učiti od Evrope kako se vampir upokojava.
rekao sam da je osudjen i oglobljen. po meni je to takodje malo za 24 zivota za koja je priznao da je oduzeo ali se nacelno slazem u svemu osim da sarkozijeva francuska moze da poraste i malo. ona tu istu politiku, prilagodjenu vremenu, sada sprovodi po prigradskim arondismanima i prema sans papier radnicima. sto makar mene dovodi do drugog pitanja:znam neke argentince i cileance. i jedni drugi su prinudjeni da zive sa egzekutorima svojih familija. i jedni i drugi se nisu umorili od protesta i akcija. to jeste njihova svakodnevica poslednjih 20 godina. zasto nista slicno se ne desava kod nas? Edited by kim_philby
Link to comment
Pa, niko ne tvrdi da je sve sam uradio, ali ne može se osporiti da je imao užasno veliki uticaj na sve to, što ni sam ne spori.A za boldovano zaista ne znam šta da ti kažem. Ljudi su tamo završavali samo na reč mesnog komesara uz nekakvu administrativnu meru, a znajući naš prokleti palanački mentalitet cenim da je mera potezana često čisto zbog ličnih animoziteta i razmirica (i sam Jovo veli da je bila trećina nevinih tamo, ej, trećina, jbt). Ako je to dovoljno da se neko proglasi državnim neprijateljem, onda jebati mu mater baš.
Sve se slažem, ali opet ističem - ubeđen sam da je tih godina bilo nadljudski teško "izdići se" iznad svega i reći - čekaj, ovo nije baš ljudski i demokratski.A da je Kapičić zlo dokazuje činjenica da se i sa ove distance ne kaje ni zbog čega, iako priznaje da je trećina bila nevina.
Link to comment
Znaš ti Prasline dobro šta sam mislio, ne pravi se lud. Čeprkaš po Adi za Dražom, a tobož si zgrožen Kapičićevim nedelima. Mo'š misliti. Moja replika se ne odnosi na diskutante koji u svakoj situaciji brane žrtvu, što je za svako poštovanje. Odnosi se upravo na vas licemere.
Опет ниси у праву. Ја имам најдубље поштовање за припаднике ЈВуО зато што искрено верујем да су у питању били часни и поштени војсци и официри Краљеве војске, свих националности, који су се борили на страни савезника, а против нациста и њихових домаћих сарадника. Из истог разлога имам поштовање према свим оним који су исто то радили као партизани, јер су прво на њих налетели када су отишли у шуму. Ти, са друге стране, не браниш ударац у главу (што би се дало разумети, вампир ипак има 92 године), већ лик и дело управника концентрационог логора који не показује апсолутно никакво кајање за злочине које је починио. Ту се разликујемо.едит: можда се и не разликујемо толико - бар када је у питању да ли је Капичић зло или не - сада сам видео шта си написао у претходном посту. Edited by Праслин
Link to comment
Pa, niko ne tvrdi da je sve sam uradio, ali ne može se osporiti da je imao užasno veliki uticaj na sve to, što ni sam ne spori.A za boldovano zaista ne znam šta da ti kažem. Ljudi su tamo završavali samo na reč mesnog komesara uz nekakvu administrativnu meru, a znajući naš prokleti palanački mentalitet cenim da je mera potezana često čisto zbog ličnih animoziteta i razmirica (i sam Jovo veli da je bila trećina nevinih tamo, ej, trećina, jbt). Ako je to dovoljno da se neko proglasi državnim neprijateljem, onda jebati mu mater baš.
ne znam odakle pravo jednom karakteru kao sto je kapicicev da procenjuje koliko je bilo nevinih, kada je vise nego jasno da je na golom otoku bilo 100% nevinih.sledeci put ga, ako se vec bude okurazio da izadje na ulicu, treba samo pljunutiu lice. finu, gustu, tuberkuloznu slajmaru. kad vec nema ko to zakonski da uradi iako godine ne smeju da budu prepreke za zlocine protiv covecnosti. hrvatska je podigla optuznicu protiv asnera kada je imao 92 godine, 2005. to sto mu na kraju nije sudjeno jer ga kanada nije izrucila zbog navodne mentalne nesposobnosti je druga stvar.
Link to comment
znam neke argentince i cileance. i jedni drugi su prinudjeni da zive sa egzekutorima svojih familija. i jedni i drugi se nisu umorili od protesta i akcija. to jeste njihova svakodnevica poslednjih 20 godina. zasto nista slicno se ne desava kod nas?
Kako se ne dešava? Upravo se desilo. Pesnica u glavu - to je naš art performans. Za bolje političko-umetničke domete očigledno ne znamo... Napad na Pančića, na Velju... Napad na Velju najviše je imao političke pozadine. Edited by Utvara
Link to comment
Kako se ne dešava? Upravo se desilo. Pesnica u glavu - to je naš art performans. Za bolje ne političko-umetničke domete očigledno ne znamo... Napad na Pančića, na Velju... Napad na Velju najviše je imao političke pozadine.
ja mislim da je nesto drugo u pitanju ali moram i da razmislim o tome i da razmislim da li bi otvarao tu temu.btw, gazzo makar vlado dapcevic nije bio 'nevin'. covek je pocinio veleizdaju. ameri bi ga promptno obesili.
Link to comment
Sve se slažem, ali opet ističem - ubeđen sam da je tih godina bilo nadljudski teško "izdići se" iznad svega i reći - čekaj, ovo nije baš ljudski i demokratski.
Nije to bilo toliko retko. Bilo je dosta ljudi iz UDB-e koji su jednostavno rekli "ja ovo neću da radim". Neki su dobili prekomande u trupu, neki ražalovani ili demobilisani, a neki su završili u vojnim zatvorima. Jednostavno, to nije bio neki imaginarni državni neprijatelj imena XY, trebalo je hapsiti ljude sa kojima se provelo 5 godina po brdima u blatu i govnima samo na osnovu nečije reči, a zaista treba biti opasno bezuman ili slep da bi tako nešto radio na keca.
Link to comment
Опет ниси у праву. Ја имам најдубље поштовање за припаднике ЈВуО зато што искрено верујем да су у питању били часни и поштени војсци и официри Краљеве војске, свих националности, који су се борили на страни савезника, а против нациста и њихових домаћих сарадника. Из истог разлога имам поштовање према свим оним који су исто то радили као партизани, јер су прво на њих налетели када су отишли у шуму. Ти, са друге стране, не браниш ударац у главу (што би се дало разумети, вампир ипак има 92 године), већ лик и дело управника концентрационог логора који не показује апсолутно никакво кајање за злочине које је починио. Ту се разликујемо.едит: можда се и не разликујемо толико - бар када је у питању да ли је Капичић зло или не - сада сам видео шта си написао у претходном посту.
I previše je dokaza šta su ti "časni i pošteni vojnici" činili da se tvoje zgražavanje nad Kapičićem ne bi moglo nazvati čistim licemerjem. No da ne idemo u tu stranu, nije mi ni bila namera. Neka ostane na tome da se slažemo da je bio zlo.
Link to comment
:lol: Pa i jeste grozno kako se poneo prema svojim dojučerašnjim partijskim drugovima, za koje sam kaže da su sa njim proveli rat po brdima. Državni neprijatelji koji su imali aktivnu moć da podrivaju državu u datom momentu, su samo četnici i ustaše, eventualno mađarski/bugarski fašisti i slični elementi koji su posle masovnih suđenja i egzekucija 1946 postojali samo u tragovima. Takvima je odavno suđeno i presuđeno.
?Pa ti partijski drugovi bi isto to uradili njemu da je Staljin došao u Jugoslaviju. I još gore. Zna se kako je Staljin radio.
A da je Kapičić zlo dokazuje činjenica da se i sa ove distance ne kaje ni zbog čega, iako priznaje da je trećina bila nevina.
Stičem utisak da ovde niko ne čita Kapičića, već samo čitaju novinske članke koje nas informišu da je bio "upravnik Golog otoka". Shodno tome, lupetaju najstrašnije.Prva rečenica u poglavlju "Pod Staljinov nož", strana 115, knjiga Goli Otoci Jova Kapičića, glasi:Goli otok je mrlja na licu velike države kakva je bila Jugoslavija.Bitno je da se pročita polupismeni članak nekog novinarčića koje piše u skladu sa onim što on misli, i pričati napamet o čoveku, kako on kaže da tu nije bilo grešaka i tome slično.
Link to comment
btw, gazzo makar vlado dapcevic nije bio 'nevin'. covek je pocinio veleizdaju. ameri bi ga promptno obesili.
sumnjam kime. vlado dapcevic je bio enfant terrible revolucije cija je nuracunljivost ocito bila debelo preuvelicana u drzavnoj mitomaniji. ameri bi mu dali da vodi neki ratni diznilend muzej, eventualno shooting park, i niko ne bi obracao paznju na njegovo laprdanje. Edited by gazza1
Link to comment
hrvatska je podigla optuznicu protiv asnera kada je imao 92 godine, 2005. to sto mu na kraju nije sudjeno jer ga kanada nije izrucila zbog navodne mentalne nesposobnosti je druga stvar.
dobro a koja drzava treba da podigne optuznicu protiv kapicica? srbija? crna gora? hebrang jr. po privatnoj tuzbi?nas problem je u tome sto su se drzave naslednice same delegitimisale svojim zlocinackim ponasanjem tokom poslednjih dvadeset godina da bi mogle da o ovome sude.drzava koja je morala kapicicu da sudi zato sto je prekrsio njeno pozitivno zakonodavstvo je odumrla a svaki pokusaj sudjenja u novonastalim drzvama pitanje sudjenja kapicicu pretvara u pitanje vecne etnicke nepravde.i u tome se asner i ajhman razlikuju od kapicica. ajhmanu je sudila drzava njegovih zrtava a asneru drzava koja zeli da se oslobodi balasta njegovih zlocina koje je, na odredjeni nacin, pre toga sama ugradila u svoje temelje. zrtve na golom otoku su bili jugosloveni & komunisti. pravi jewgoslavs. nad njima cak i zlocin moze da se izvrsi nekaznjeno i da se potom jos jednom neko popisa po njima uvodeci to u splet zlocina nad neduznim i poetskim srpskim narodom a njih stavljajuci u red sa bradatim koljacima.dakle moras da izmislis novi nacin sudjenja ili novu drzavu. makar ga tuzio u belgiji ko arijela sarona. i onako je vlado dapcevic umro u briselu. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...