Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

sumnjam kime. vlado dapcevic je bio enfant terrible revolucije cija je nuracunljivost ocito bila debelo preuvelicana u drzavnoj mitomaniji. ameri bi mu dali da vodi neki ratni diznilend muzej, eventualno shooting park, i niko ne bi obracao paznju na njegovo laprdanje.
nisam siguran. uhvacen je na granici sa rumunijom. popio bi stolicu ko rozenbergovi. samo oni su imali problema, ameri, sa too eagar manijacima koji oce da bace bombu na kinu a ne sa prebezima te vrste.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Pa, niko ne tvrdi da je sve sam uradio, ali ne može se osporiti da je imao užasno veliki uticaj na sve to, što ni sam ne spori.
ajdede, covek je samo radio svoj poso, pravda za sve koji samo rade svoj poso!
Link to comment

pa to sto nije streljan je titovo a ne kapicicevo maslo. kapicic se lepo potrudio da oni koji su pod njegovom upravom sa golog otoka izadju zivi a ubijeni jer je to bilo "humano" lice jugoslavije cija deca revolucije za razliku od staljina ne nestaju po sibirskim gulazima. ne bih se zakleo da nesto od te ludacke dapceviceve post-goli otok zivotne eskapade nije posledica toga sto je preziveo u gradiski, bileci i tamo.

Link to comment
drzava koja je morala kapicicu da sudi zato sto je prekrsio njeno pozitivno zakonodavstvo je odumrla a svaki pokusaj sudjenja u novonastalim drzvama pitanje sudjenja kapicicu pretvara u pitanje vecne etnicke nepravde.
I dalje niko da kaže koje je to zakone Jovo Kapičić prekršio. Svi ti logori su bili sasvim u skladu sa demokratskim standardima onog doba. Amerikanci su po kratkom postupku 3-6 godina pre toga sve Japance potrpali u logore i turili ih pod nadzor. Na stranu što su ti ljudi bili izmešteni iz svojih života, siguran sam da je i po tim logorima bilo smrti, besnih komesara vojnih policajaca, kriminala, a da ne spominjem što su tamo išli i žene i deca, čime je razvoj čitavih porodica uništavan. Dakle, možemo se zgražavati do prekosutra što je tamo bila trećina nevinih, ali tako se radilo u vremenu bez mobilnih telefona ili mogućnosti da se skine server log pa čitaju mejlovi. Masovno obuhvatiš sumnjivi deo populacije i izoluješ ga.Inače, čovek je sasvim otvoreno i bez ikakvih ustezanja govorio o užasnom logoru u Gradiškoj, gde je BTW lično on izmenio logor nabolje i pretvorio kazamat u normalan zatvor. Zašto bi to činio, ako bi onda pravio pakao na Golom otoku, odnosno zašto bi otvoreno govorio o jednom logoru, a negirao stvari u drugom logoru?Sve u svemu, Kapičiću ne možete suditi. Niti je on donosio zakone, niti je kontrolisao ko će na Goli otok biti slan, niti je uopšte slao ljude tamo, niti je bio upravnik logora, a logor je bio tako izdeljen da su Srbi čuvali Srbe, Hrvati Hrvate i tako dalje. Edited by Filipenko
Link to comment
zasto nista slicno se ne desava kod nas?
Zato sto je Srbija, kao sto je neko u javnom zivotu pre mnogo godina rekao, "zemlja u kojoj diktatori odu u penziju i dozive duboku starost" (tada se mislilo na Milosevica, koji je otisao da "provodi vreme sa unucima" umesto da je odmah uhapsen, jelte).Ovo je zemlja u kojoj oni koji su 5.X. protestovali i rusili rezim danas jedva registruju cinjenicu da je opet ministar 1 Mrkonjic, da je Zoran Lilic opet neko mudo (u Putevima Srbije, ili tako nesto), da je 2. covek u vladi bivsi Milosevicev portparol koji u tom svojstvu otkriva spomenik 1 Borki Vucic.I sad ce neko kao da protestuje zbog necega sto je UDBa radila pre 60 i kusur godina? How yes no.E da, i da dodamo da je ovo drzava u kojoj 1 Jovo Kapicic biva pozivan na kongres (ili sta vec) Liberalno-demokratske partije kao pocasni i pozeljan gost, i ako u nekom normalnom drustvu nijedna organizacija sa predznakom "liberalno" ili "demokratsko" ne bi htela da ima bilo kakve veze sa nekim kao sto je Jovo Kapicic. Mislim, "nidje veze" sto bi rekli Crnogorci. I onda se isti taj Kapicic velica jer je, jelte, "sa 22 godine otisao da se bori protiv nacista" i zato sto "relativizuje istorija" itd.Ne vidim, medjutim, da neko velica Velju Ilica i oprasta mu sve grehe zbog njegove uloge u 5. oktobru? Zato sto je poveo kolonu iz Cacka, ukljucujuci i onaj famozni bager, sve do skupstine i onog jurisa? Hej, pa i generalno omrazeni zli Kostunica je bio kandidat koji je dobio Milosevica na izborima, zar ne? I po proceni cele opozicije, jedini kandidat koji je to mogao. Ne, ovde se cak moze procitati retardirana tvrdnja da je Kostunica veci zlikovac od Kapicica. Jbt.Mada, posto je Srbija u pitanju, sa Srbima, ludim kakvi jesu, sve je moguce - mozda ce za 30 godina, Velja Ilic (ako dozivi te godine) biti pozivan na kongrese neke slobodarsko-liberalne stranke, kao veliki pionir demokratije u nas, ucesnik velike demokratske revolucije, petooktobarski jurisnik, a neki buduci irejserhedovi ce kaciti njegovu sliku na avatar na forumu jer ce biti revoltirani "relativizacijom petooktobarskih dogadjanja i prve prave srpske demokratske vlasti".I sad ti pitas kime, zasto nema demonstracija protiv bivsih dzelata, i tako dalje. Ko da zivis na Marsu.
Link to comment

Kako bese - Leka salje Dobricu da utvrdi sta je Jovo radio na Golom otoku...Ozbiljna prica o Golom otoku nece u skorije vreme ozbiljnije da se otvara, jer su jos uvek vrlo vitalni oni koji u tzv. obe Srbije drmaju iz pozadine i kojima je Goli otok jedna od retkih zajednickih uspomena. Bez otvaranja ozbiljnije price o Golom otoku, svaki proces protiv Kapicica nema ozbiljnu podlogu, stavise, samo bi od ovog neuracunljivog starca napravio mucenika.Medijski interes za njegova "secanja", javne nastupe, zloupotreba Kapicica u politicke svrhe mnogo vise govori o Srbiji nego o Kapicicu. Kapicic je lakmus naseg mentaliteta i on se ovde fenomenalno oseca. Posebno kada mu neki frustrirani bolid razlupa glavu.

Link to comment
I dalje niko da kaže koje je to zakone Jovo Kapičić prekršio. Svi ti logori su bili sasvim u skladu sa demokratskim standardima onog doba. Amerikanci su po kratkom postupku 3-6 godina pre toga sve Japance potrpali u logore i turili ih pod nadzor. Na stranu što su ti ljudi bili izmešteni iz svojih života, siguran sam da je i po tim logorima bilo smrti, besnih komesara vojnih policajaca, kriminala, a da ne spominjem što su tamo išli i žene i deca, čime je razvoj čitavih porodica uništavan. Dakle, možemo se zgražavati do prekosutra što je tamo bila trećina nevinih, ali tako se radilo u vremenu bez mobilnih telefona ili mogućnosti da se skine server log pa čitaju mejlovi. Masovno obuhvatiš sumnjivi deo populacije i izoluješ ga.
istina. bio sam na izlozbi o tome u vasingtonu prosle godine. dosta ih je blam danas.
Link to comment

@hayard Da, ista je stvar sesti na bager natovaren stranim parama, podrškom iz inostranstva i mafijom koja ti čuva leđa i napustiti uspešne studije medicine u 22. godini da bi krenuo u ustanak protiv nadmoćne strane vojske koja ti okupira zemlju i trebi stanovništvo u nekoj tamo zabiti na -35 sa puškom u ruci, 15-ak metaka, nožem i jakom voljom, čovek koji je predvodio svoje borce i bio prvi u jurišima, baš poput Velje :fantom:

Edited by Filipenko
Link to comment
al to je hitler, ovo je drugo.
Naravno da je drugo. Svuda oko tebe armije Varšavskog pakta, a 2/3 onih koji su kasnije ostali poznati pod imenom "golootočani" priprema teren za prevrat. Srećom, nisu postali poznati kao "vlast" ili "novo rukovodstvo". I ti ih još ne streljaš po kratkom postupku, nego im pružaš priliku da potpišu izjavo o lojalnosti državi, a ako to ne učine, opet ih ne streljaš, nego izoluješ na mestu kao što je Goli otok.Jebiga, te administrativne mere su imale začkoljicu. Admin merom te pošalju, ali te admin merom i puste. Potpišeš izjavu da se odričeš Staljina, i ideš kući sutra. Ali, što kaže Jovo, svi su tada čekali da Staljin dođe da im dadne položaj.
Link to comment
svako ko Goli otok opravdava bilo kojim razlozima, ukljucujuci neophodnost suprotstavljanja Staljinu i odbrane drzavnog suvereniteta, najobicniji je nitkov i psihopata, nista manji od onih koji su to muciliste osmislili i njime upravljali.
Link to comment

Hvala što me izjednačavaš sa narodnim herojima i oslobodiocima naše zemlje, ali ja sam zaista čvrsto na zemlji i svestan sam da im nisam ni do kolena, a laskanjem nećeš ništa postići.

Link to comment
I dalje niko da kaže koje je to zakone Jovo Kapičić prekršio. Svi ti logori su bili sasvim u skladu sa demokratskim standardima onog doba. Amerikanci su po kratkom postupku 3-6 godina pre toga sve Japance potrpali u logore i turili ih pod nadzor. Na stranu što su ti ljudi bili izmešteni iz svojih života, siguran sam da je i po tim logorima bilo smrti, besnih komesara vojnih policajaca, kriminala, a da ne spominjem što su tamo išli i žene i deca, čime je razvoj čitavih porodica uništavan. Dakle, možemo se zgražavati do prekosutra što je tamo bila trećina nevinih, ali tako se radilo u vremenu bez mobilnih telefona ili mogućnosti da se skine server log pa čitaju mejlovi. Masovno obuhvatiš sumnjivi deo populacije i izoluješ ga.Inače, čovek je sasvim otvoreno i bez ikakvih ustezanja govorio o užasnom logoru u Gradiškoj, gde je BTW lično on izmenio logor nabolje i pretvorio kazamat u normalan zatvor. Zašto bi to činio, ako bi onda pravio pakao na Golom otoku, odnosno zašto bi otvoreno govorio o jednom logoru, a negirao stvari u drugom logoru?Pa krivicni zakon. Licno ubijao ljude pa se hvalio po mazestiku. korupcija. pokrao je vise umjetnina nego sto ti mozes da zamislis i trgovao istim na crnoj berzi. da mu vidis stan video bi vredniju stalnu postavku nego sto je ima narodni muzej. mozda i pedofilija al za to nema dokaza samo indicija. i jova prica o logorima i svom doprinosu :isuse: ne znam samo ko bi to trebao verodostojno demantovati? zatvorenici su banda i lazovi a udbasi ne bi da javno govore o onome u cemu su mnogi od njih ucestvovali. amerikanci se ne hvale sto su zatvarali japance
Link to comment
Pa krivicni zakon. Licno ubijao ljude pa se hvalio po mazestiku. korupcija. pokrao je vise umjetnina nego sto ti mozes da zamislis i trgovao istim na crnoj berzi. da mu vidis stan video bi vredniju stalnu postavku nego sto je ima narodni muzej. mozda i pedofilija al za to nema dokaza samo indicija. i jova prica o logorima i svom doprinosu :isuse: ne znam samo ko bi to trebao verodostojno demantovati? zatvorenici su banda i lazovi a udbasi ne bi da javno govore o onome u cemu su mnogi od njih ucestvovali. amerikanci se ne hvale sto su zatvarali japance
Urbana legenda je da je njegov sin otvorio jedan od prvih, ako ne i prvi privatni kafe u gradu. A ovo za maloletnice postoji u formi zvanicnih nota Svedske i Madjarske, mislim da sam negde to spomenuo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...