Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

ni ne iznosim to kao nekakav argument, ali postoje vise nego jasne indicije sta bi staljin zahtevao i dobio od "svojih" u Yu, da su dosli na vlast.
naravno, naravno.
Link to comment
ni ne iznosim to kao nekakav argument, ali postoje vise nego jasne indicije sta bi staljin zahtevao i dobio od "svojih" u Yu, da su dosli na vlast.
Znači, obrni okreni, levo je totalitarno.
Link to comment
Znači, obrni okreni, levo je totalitarno.
A ne, nikako. Mi smo to radili njima jer bi oni radili nama ono sto smo mi i oni zajedno radili nekim drugim njima dok nije bilo podela na nas i njih (ove prve).
Link to comment
Bilo je i drugih koji su kretali u ustanak protiv okupatora sa 22 godine (i mladji), ali nisu posle toga iskazivali svoju patologiju na mestu upravnika konc-logora.Jednostavno receno, ne lupetaj.
tako je mladi idealista legija resio da stavi svoj zivot na kocku i usprotivi se zlocinackom rezimu slobodana milosevica. bez njega bi nam i dalje mira krojila kapu, a marko nas sekao motornom testerom. dobro, istina, posle je nesto zabrljao, i treba mu za to suditi. ali takvo je bilo vreme, treba i to imati u vidu.elem, imam utisak da nas filipenko podjebava. posto je izrazito neduhovit i na raspolaganju ima 3 fazona (da te optuzi da si cetnik, huligan i gastarbajter), mi ga nekako uzimamo za ozbiljno. ne vidimo gde bi tu mogle biti zajebancija i radost. zatim su tu od kapobranitelja empej, lik sa najvecom zbrkom u glavi otkad je green day-a, idiotek koji i ne zna sta hoce ali oseca nekakvu nepravdu, te na kraju eraser koji nam prezentira delove cirkularnog emaila kog je dobio iz centrale. pametan covek se ovde vise ne bi petljao, sto cu i ja pokusati.
Link to comment
Admin merom te pošalju, ali te admin merom i puste. Potpišeš izjavu da se odričeš Staljina, i ideš kući sutra. Ali, što kaže Jovo, svi su tada čekali da Staljin dođe da im dadne položaj.
Ni ona trećina nevinih nije htela da se odrekne Staljina? Reko Jovo da je bilo dovoljno reći "Odričem se Staljin" i odmah te puste.Sad treba biti žešći retard pa poverovati da i ona trećina nije to htela.Poprilično je jasno da ti ovde glumiš neko ludilo . Ako stvarno veruješ u ovo što pišeš, ti si baš ograničen.
Sve se slažem, ali opet ističem - ubeđen sam da je tih godina bilo nadljudski teško "izdići se" iznad svega i reći - čekaj, ovo nije baš ljudski i demokratski.A da je Kapičić zlo dokazuje činjenica da se i sa ove distance ne kaje ni zbog čega, iako priznaje da je trećina bila nevina.
Pa, gde mu je po tebi mesto zbog te trećine? U zatvoru ili u prvom redu na skupu liberalne partije?On ovde dobija medijski prostor da prodaje svoju istinu, tretira se kao poželjan gost, a ovde se stavlja na avatare. Priča o njemu kao tamo nekom dekici... On je i danas aktivan i nije senilan. Normalna država bi mu sudila. Samo on ima isuviše prijatelja da bi mu ova država sudila za bilo šta.On je zaslužio mnogo gore nego da u 90+ dobije batine. Nedopustivo je da ih dobije, jer to podriva osnovne principe pravne države. Po meni je primerena osuda napada, ali ne uzdizanje dede zbog toga što je napadnut. Maks Luburić je ubijen bez suda. Da li zaslužuje žaljenje? Edited by duma
Link to comment
Jebiga, te administrativne mere su imale začkoljicu. Admin merom te pošalju, ali te admin merom i puste. Potpišeš izjavu da se odričeš Staljina, i ideš kući sutra. Ali, što kaže Jovo, svi su tada čekali da Staljin dođe da im dadne položaj.
Kaže Jovo :lol: Koji si ti lik :Hail:
Po povratku u Beograd zavrsila je gimanziju i studirala pravo i Novinarsko-diplomatsku visoku skolu. U isto vreme radila je kao saradnik ''Politike''. Posto je aprila 1949. godine ispricala vic o ''ljubicici beloj'', uhapsena je zbog ''kleveta protiv naroda i drzave'' i ''kaznjena administrativno-prinudnom merom drustveno-korisnog rada sa lisenjem slobode u trajanju od godinu dana''. Posle dve i po godine logora u Ramskom ritu, Zabeli, na Grguru I, Grguru II i Golom otoku pomilovana je.
http://www.makabijada.com/dopis/prijatelji/zeni_lebl.htmPretpostavljam da nije htela da se odrekne svog vica? Edited by Time Crisis
Link to comment
Inače, čovek je sasvim otvoreno i bez ikakvih ustezanja govorio o užasnom logoru u Gradiškoj, gde je BTW lično on izmenio logor nabolje i pretvorio kazamat u normalan zatvor. Zašto bi to činio, ako bi onda pravio pakao na Golom otoku, odnosno zašto bi otvoreno govorio o jednom logoru, a negirao stvari u drugom logoru?
To bih i ja na njegovom mestu radio. "Moj je logor bio mal'ne kamp za pripremu za ORA-e i mene napadate, a vojska je svoje robijaše jebala čivilukom i hranila govnima dok ih ja nisam spasio." A logoraši sa Golog otoka i njihove porodice, naravno, lažu jer i dalje mrze taj sistem i hoće da bace ljagu na njega. Prebijene su prebijali zatvorenici, umrli su podlegli boleštinama kao npr. "fraktura lobanje uzrokovana tumorom na mozgu".Prezir prema zlikovcu koji ima ime i prezime ni u ludilu ne može biti izjednačen sa nipodaštavanjem NOB-a. Do duše, ta postavka bi drastično olakšala branjenje neodbranjivog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...