Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kao patrioti i velikom desničaru kakvim sebe smatram, tako mi je žao što ovakvi što su danas tukli Jovu (juče "branili" Kosovo, prekjuče tukli pedere, pre toga ko zna šta) neće tebi doći na prag jer si odavno zapalio odavde pa prdiš iz dijaspore (a tako se Srbi najbolje bore™). Ostaje nada da će doći gayyi1. Možda ga usput i mobilišu da izvodi one svoje akcije po Kosovu.
daj, ne budi ovoliko jadan. govorimo o "heroju" golog otoka, dakle necem od pre 60 godina. i tu si uspeo da utrpas gej paradu i kocobo, ne bi li sakupio neki poen od liberalne ekipe. poenta je da veze nemas o cemu pricas, ali si vrlo glasan. i branis manijaka. sava kovacevic bi se tebe stideo.
Ali, ima za to leka (emigrirajte).
e pa nece takvi da emigriraju. nema u emigraciji mame da im kuva supu.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Cudno je kako sudsko resenje (ili metak od UDBA-e, MOSAD-a i sl.) zlocina deluje na ljude. Pretpostavljam da bi Kapicic bio percepiran sasvim drugacije, kad bi bio osudjen za svoje zlocine, a zlocini su stvarni... nisam procitao da ih neko negira. Zato se valjda ovde Ajhman (koji je bio sociopata i mentalni bolesnik ali samo Hajdrihova podguzna muva) spominje kao mastermind i otac holocausta, a za Jovu su misljenja podeljena, bez obzira na cinjenicu da je i on sam bio u krvi do kolena.
Upravo tako. Ali Jovo nije osuđen i to je prokletstvo ove sredine. Šeta se slobodno i još sere u javnosti i pojavljuje se na skupovima eminentnih političkih partija. Za neke ljude je to prst u oko i zato vodimo ovakve diskusije.Neću da izvodim zaključak zbog čega ga je neko oplavio dok ne uhvate počinioca.
Link to comment
edit: tek sad videh novi eraserov avatar. Čoveče, jbt, kako možeš pri zdravoj pameti staviti za avatar sliku nekoga ko je ubijao zato što je mogao, a ne morao?
Nervira me ova revizionisticka hajka koja se sprovodi sa njim kao glavnom fiksacijom, a koja nema veze sa ljudskim pravima vec sa okretanjem istorije. Njemu je medijski vec i presudjeno samo ova nesposobna drzava nema pameti da ovakve stvari sprovede kroz institucije drzavde vec se ostavlja random ludacima da se obracunavaju sa starcima na ulici. Jova je trebalo uhapisti i suditi mu. Ovo cerecenje od strane onih koji cak ni njemu takvom (krvavom) nisu ni do kolena je jedna od bljutavijih stvari. Da ne pominjem to da je u vreme Golog otoka njemu nadredjeni bio Aleksandar Rankovic, a on nekako ispada heroj u isto vreme kada se ovaj starac izvodi na sud ulice. Da ne pominjem da je u to vreme glavni bio Tito a da secanje na njega nam nabije suze u oci jer se lepo zivelo i putovalo. Licimuri. Edited by Eraserhead
Link to comment
Ovo je tačno. Jovo nije uporediv s Ajhmanom , ali s Berijom jeste. Drug Berija je takođe ubijao one za koje je smatrao da su pretnja državi. Jedina razlika što mu je gazda bio veći paranoik. Naravno ti ćeš relativizacije radi potegnuti nekog iz Alžira, za kog niko ne zna. Zašto? Eto, Berija je radio što i Jovo. Isti sui bili i motivi, samo je bio malo revnosniji.Meni i nije jasno kako ulete Ajhman, valjda zato što su ga protivpravno oteli. Samo, njemu je posle suđeno. Malo je adekvatnije je poređenje s Maksom Luburićem. Njemu nije suđeno. UDBA nije bila MOSAD. Lakše je nekog ubiti, nego oteti i prebaciti preko pola sveta. Mogli su da ga puste da mirno živi ili da ga ubiju. Nisu mogli da mu sude. Šta je trebalo da urade? Mislim da su izabrali ispravno. Čak i tu postoji velika razlika. Ovde se radi o pojedincu/grupi koja iz ko zna kojih razloga uzima pravo da izmlati Jova. Tamo je bio slučaj o državama. Argentiska država nije dozvolila da se sudi zločincima, a naša je pošto nije imala MOSAD donela odluku da ih ubija. Ne vidim problem u tome.Jovo kao što rekoh nije uporediv ni s Maksom iz istog razloga iz kojeg nije ni s Ajhmanom. Ova država je mogla i trebala da mu sudi. Sad definitivno treba da uhapsi počinioce ovoga, jer niko nema pravo da uzima zakon u svoje ruke.P.S.Ovo deda, siroti starac, ... je krajnje bedno. Ako je činio zločine, da li ga abolira to što je ostario? Bio je dovoljno razuman, da zna šta priča i dovoljno drzak da vređa žrtve. Prvo priznaje da je bilo dosta i nevinih, zatim kaže da nema problema s tim, pa nastavlja, sa bilo je dovoljno da se neko odrekne Staljina pa da ga puste.Njemu se moralo suditi. Sad to što ga je LDP pozvao kao počasnog gosta, pa mu Eraserhead tepa poprilično govori o pogubljenosti LDP-a.
narvno da ne relativizujem vec znam o cemu pisem.obrati paznju na ovo:1. aussaresses je odlikovani ratni heroj iz drugog svetskog rata.2. svi su znali sta se radilo u alziru ali 40 godina nije bilo zvanicnog procesa. umesanost samog vrha republike je neupitna (miteran je tada bio snezana malovic i bio je upoznat s svime).3. aussaresses je u jednom momentu, umesto da cuti i uziva u penziji, sam progovorio (neposredno posle 9/11) kao apologeta koriscenja mucenja i odreda smrti kao legitimnog drzavnog instrumenta. objavio je memoare, davao intervjue i sam reminesencirao (za razliku od kapicica koji nikada nije do kraja priznao) o tome kako je licno tokom mucenja ubio 24 coveka. pri tome on je mali sraf. tu su mnogo vece ribe. heroji, padobranci, kasniji predsednici, najvisi francuz... manje vise who is who cetvrte i prvih deset godina pete republike. i da ne bude zabune radi se o konsekventno desetinama hiljada mrtvih i hiljadama brutalno mucenih.4. francuska javnost nije znala sta da radi s dedom od 83. godine (2001. godina a matori je 1918. godiste - zamalo pa jovin ispisnik) koji prica takve stvari i koji niti je nacista (vec ih je ubijao na buljuke) niti neki karlos sakal te ga je na kraju dana kaznila po zakonu o verbalnom deliktu (zabrana velicanja ratnih zlocina) globom. koju je platio njegov izdavac.dakle svi elementi su tu: zlocin koji je konstitutivan za stvaranje pete republike (ti isti padobranci su faktickim vojnim udarom doveli na vlast de gola da 'sredi' stanje u zemlji a on im se oduzio cutanjem i de facto amnestijom), raison d'etat, zli starac, memoari, pojavljivanje u javnosti, angazovanje u aktuelnoj politici (nudio je savete kako izaci na kraj sa osamom bin ladenom) i podeljeno javno mnjenje. i sve se to desava samo pre deset godina u francuskoj. dakle ne tako daleko i ne tako davno. i to kao primer kako to ne uraditi! stavise ako bi morali da raspravljamo o nespremnosti drzava da sude takvim ljudima (a tu nespremnost smo videli i na mnogo skorijim primerima tokom poslednjeg rata) to je zato da se ne da 'los' primer. kao sto se nekada nisu ubijale krunisane glave medjusobno da se rulja ne doseti da i to moze. na kraju dana ono sto je bitno za samu drzavu je ono za sta se ovakvi starci drze ko za pisu: drzavni razlozi.namesto toga vi morate da dokoprcate do velike cistke? koje su takva katastrofa po sovjetsku drzavu da su gotovo cin veleizdaje? cin samoubistva partije i nervni slom drzave?pa neka, svaka tragikomedija mora da ima svoj pucki hor. Edited by kim_philby
Link to comment
Nervira me ova revizionisticka hajka koja se sprovodi sa njim kao glavnom fiksacijom, a koja nema veze sa ljudskim pravima vec sa okretanjem istorije. Njemu je medijski vec i presudjeno samo ova nesposobna drzava nema pameti da ovakve stvari sprovede kroz institucije drzavde vec se ostavlja random ludacima da se obracunavaju sa starcima na ulici. Jova je trebalo uhapisti i suditi mu. Ovo cerecenje od strane onih koji cak ni njemu takvom (krvavom) nisu ni do kolena je jedna od bljutavijih stvari. Da ne pominjem to da je u vreme Golog otoka njemu nadredjeni bio Aleksandar Rankovic, a on nekako ispada heroj u isto vreme kada se ovaj starac izvodi na sud ulice. Da ne pominjem da je u to vreme glavni bio Tito a da secanje na njega nam nabije suze u oci jer se lepo zivelo i putovalo. Licimuri.
Potpisao bih svaku tvoju reč iz ovog posta, ali mi i dalje nije jasan poriv da nekog takvog (krvavog) stavljaš u avatar. Vidim da ovde ima sinova i unuka ljudi koji su uživali u njegovom gostoprimstvu na Golom otoku, te mi je tvoj avatar malo prst u oko njima. Edited by dig_chohano
Link to comment
Potpisao bih svaku tvoju reč iz ovog posta, ali mi i dalje nije jasan poriv da nekog takvog (krvavog) stavljaš u avatar. Vidim da ovde ima sinova i unuka ljudi koji su uživali u njegovom gostoprimstvu na Golom otoku, te mi je tvoj avatar malo prst u oko njima.
a i lose mu stoji. svi znaju da mu srce nije u tome.
Link to comment

Преноћио, па размислио. Јесте, у праву сте: Јову Капичића је давно требало осудити у редовном судском поступку јер заиста није решење тући старце по улици. Због тога предлажем да се овакви инциденти спрече тако што ће се одмах ухапсити Јово Капичић, вампирска штеточина која сада прича да је добио батине јер је Црногорац.

Edited by Праслин
Link to comment
Njemu je medijski vec i presudjeno samo ova nesposobna drzava nema pameti da ovakve stvari sprovede kroz institucije drzavde vec se ostavlja random ludacima da se obracunavaju sa starcima na ulici. Jova je trebalo uhapisti i suditi mu. Ovo cerecenje od strane onih koji cak ni njemu takvom (krvavom) nisu ni do kolena je jedna od bljutavijih stvari.
о, sirotan, umesto da fino odmara desetak godina u bajboku i da iz njega izadje kao unisten covek, oni ga mucki i zverski dvaput udarise na ulici nakon sto je godinama javno isticao svoje podvige docekavsi duboku starost. stvarno ga je zlehuda sudbina zadesila, nikome covek da ne pozeli. Edited by Evropejac
Link to comment

Meni su posebno zanimljivi ljudi koji se dive bradatim koljačima i gibaničarima, plaču za sistemom u kome je ministar policije lično streljao neistomišljenike bez suđenja, a potpuno su zgroženi onim što je Jovo Kapičić radio na ostrvu. Da je Kapičić tako postupao sa komunistima danas bi mu sliku držali po crkvama i dizali spomenike. Licemerje samo takvo.Naravno, moram da naglasim da osuđujem metode primenjivane na Golom otoku, samo mislim da se pri rasuđivanju o tome valja istorijski izmestiti u posleratno doba. Ja ne smem da se zakunem da ne bi bio grozan prema staljinistima i drugim državnim neprijateljima. A da ne pričamo o tome kako se ovde ceo slučaj predstavlja kao da je Kapičić sam osmislio, organizovao i realizovao Goli otok.

Link to comment
narvno da ne relativizujem vec znam o cemu pisem.obrati paznju na ovo:1. aussaresses je odlikovani ratni heroj iz drugog svetskog rata.2. svi su znali sta se radilo u alziru ali 40 godina nije bilo zvanicnog procesa. umesanost samog vrha republike je neupitna (miteran je tada bio snezana malovic i bio je upoznat s svime).3. aussaresses je u jednom momentu, umesto da cuti i uziva u penziji, sam progovorio (neposredno posle 9/11) kao apologeta koriscenja mucenja i odreda smrti kao legitimnog drzavnog instrumenta. objavio je memoare, davao intervjue i sam reminesencirao (za razliku od kapicica koji nikada nije do kraja priznao) o tome kako je licno tokom mucenja ubio 24 coveka. pri tome on je mali sraf. tu su mnogo vece ribe. heroji, padobranci, kasniji predsednici, najvisi francuz... manje vise who is who cetvrte i prvih deset godina pete republike. i da ne bude zabune radi se o konsekventno desetinama hiljada mrtvih i hiljadama brutalno mucenih.4. francuska javnost nije znala sta da radi s dedom od 83. godine (2001. godina a matori je 1918. godiste - zamalo pa jovin ispisnik) koji prica takve stvari i koji niti je nacista (vec ih je ubijao na buljuke) niti neki karlos sakal te ga je na kraju dana kaznila po zakonu o verbalnom deliktu (zabrana velicanja ratnih zlocina) globom. koju je platio njegov izdavac.dakle svi elementi su tu: zlocin koji je konstitutivan za stvaranje pete republike (ti isti padobranci su faktickim vojnim udarom doveli na vlast de gola da 'sredi' stanje u zemlji a on im se oduzio cutanjem i de facto amnestijom), raison d'etat, zli starac, memoari, pojavljivanje u javnosti, angazovanje u aktuelnoj politici (nudio je savete kako izaci na kraj sa osamom bin ladenom) i podeljeno javno mnjenje. i sve se to desava samo pre deset godina u francuskoj. dakle ne tako daleko i ne tako davno. i to kao primer kako to ne uraditi! stavise ako bi morali da raspravljamo o nespremnosti drzava da sude takvim ljudima (a tu nespremnost smo videli i na mnogo skorijim primerima tokom poslednjeg rata) to je zato da se ne da 'los' primer. kao sto se nekada nisu ubijale krunisane glave medjusobno da se rulja ne doseti da i to moze. na kraju dana ono sto je bitno za samu drzavu je ono za sta se ovakvi starci drze ko za pisu: drzavni razlozi.namesto toga vi morate da dokoprcate do velike cistke? koje su takva katastrofa po sovjetsku drzavu da su gotovo cin veleizdaje? cin samoubistva partije i nervni slom drzave?pa neka, svaka tragikomedija mora da ima svoj pucki hor.
Našao si lepu paralelu, nema šta.Samo što se priča ne završava tu - Aussaresses-u je suđeno za zločine protiv čovečnosti i ratne zločine, osuđen je za verbalni delikt, ražalovan od strane vojske, oduzete su mu penzija i vojne počasti. Može se reći da je francuska država porasla u moralnom smislu, ako je imala mehanizme da ovakvog vampira upokoji, ili da ga barem vrati natrag u grobnicu. Duhovi Alžira, Vijetnama, pučeva i De Gola proganjaće ih i dalje, tu nema sumnje. Sad treba učiti od Evrope kako se vampir upokojava.
Link to comment

ne postoje nikakvi relevantni dokazi da je zlocinacka brutalnost i necovecnost prema zatvorenicima na golom otoku bila naredjena od strane vrha drzave - tita na prvom mestu. nemam razloga da ne verujem da to nije bio upravo kapicicev pogled na "ocuvanje tekovina revolucije".nesto slicno kao ajhman 1945 koji je zgrozen himlerovom naredbom o zaustavljanju istrebljenja jevreja otisao pred kraj rata u madjarsku i tamo nastavio da "radi" po svome.

Link to comment
Meni su posebno zanimljivi ljudi koji se dive bradatim koljačima i gibaničarima, plaču za sistemom u kome je ministar policije lično streljao neistomišljenike bez suđenja, a potpuno su zgroženi onim što je Jovo Kapičić radio na ostrvu. Da je Kapičić tako postupao sa komunistima danas bi mu sliku držali po crkvama i dizali spomenike. Licemerje samo takvo.Naravno, moram da naglasim da osuđujem metode primenjivane na Golom otoku, samo mislim da se pri rasuđivanju o tome valja istorijski izmestiti u posleratno doba. Ja ne smem da se zakunem da ne bi bio grozan prema staljinistima i drugim državnim neprijateljima. A da ne pričamo o tome kako se ovde ceo slučaj predstavlja kao da je Kapičić sam osmislio, organizovao i realizovao Goli otok.
pa na golom otoku su uglavno bili komunisti.http://www.youtube.com/watch?v=ldjy9PkgeuU&feature=related
Link to comment
Nervira me ova revizionisticka hajka koja se sprovodi sa njim kao glavnom fiksacijom, a koja nema veze sa ljudskim pravima vec sa okretanjem istorije. Njemu je medijski vec i presudjeno samo ova nesposobna drzava nema pameti da ovakve stvari sprovede kroz institucije drzavde vec se ostavlja random ludacima da se obracunavaju sa starcima na ulici. Jova je trebalo uhapisti i suditi mu. Ovo cerecenje od strane onih koji cak ni njemu takvom (krvavom) nisu ni do kolena je jedna od bljutavijih stvari. Da ne pominjem to da je u vreme Golog otoka njemu nadredjeni bio Aleksandar Rankovic, a on nekako ispada heroj u isto vreme kada se ovaj starac izvodi na sud ulice. Da ne pominjem da je u to vreme glavni bio Tito a da secanje na njega nam nabije suze u oci jer se lepo zivelo i putovalo. Licimuri.
:lol: Misliš, kao što je presuđeno dr. Z. Đinđiću?Zaista bih voleo da me neko uputi u zločine Jova Kapičića. On niti je upravljao Golim otokom, niti je slao ljude tamo. Koji su mu još "gresi"?
Link to comment
Da je Kapičić tako postupao sa komunistima danas bi mu sliku držali po crkvama i dizali spomenike. Licemerje samo takvo.
Како ова реченица снажно огољује глупост, до костију. Чуј, "да је Капичић тако поступао са комунистима"... Царе! :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...