Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

I je l' overio neko skoro Majkin salaš na Paliću? Da li su još uvek kul kao što su bili?

Pogledaj prethodnu stranu, detaljno opisano, skorije ne moze biti.

Link to comment

žal za mladost. novi sad. zanimljiva kombinacija tradicionalnog restorana sa jelovnikom moderne srpske kuhinje šta god to bilo. super klopa, konkretno rebarca na žaru sa raznoraznim džemovima(pomorandža, kivi i paradajiz :blink:) iako je bio ponedeljak i prazna kafana sve je bilo kako treba bez pokušaja uvaljivanja bilo kakvih restlova od vikenda. po priči konobara opsedaju ih glavonje iz gasproma i nisa. cene korektne najjeftinije jelo +600, najskuplje oko 1500 din.

 

 

prijatno mesto, verovatno je utisku doprinelo što smo bili jedini gosti u ogromnoj sali, nenametljivo prijatni konobari. 

Link to comment

mislis na cardu Andric?

.

Taj! Hvala puno :)

 

Sećam se pre par godina, pozna jesen i prohladno vreme, a riblja čorba sa kotlića kao iz snova. Imali i nekog strava smudja u sosu, baš mi je mesto ostalo u lepoj uspomeni.

Link to comment
"Za posetioce kulturno turističke rute Putevima Tesle kroz Srbiju od sada jedinstveno iskustvo - jela sa raskošnog stogodišnjeg menija čiji se original čuva u Muzeju Nikole Tesle! Neobičan meni „Elektricitet - g. Nikola Tesla", nastao na osnovu jelovnika koji je kreiran specijalno za Teslu prilikom 150. redovnog sastanka Komercijalnog kluba Čikaga (Subota uveče / 13. maj 1899. godine / Hotel Auditorium), oživeće od 1. maja u hotelu Square Nine u Beogradu (Studentski trg 9).

 

Sveže školjke sa čipsom od gambora i penom od limuna, bistra supa od patke poslužena sa želeom od odležalog šerija, špargle u holandez sosu sa snegom od parmezana, pa čak i šerbet Tesla, samo su neka od jela sa davno zaboravljenog jelovnika. 

 

Činjenica da Tesla meni oživljava baš u hotelu na Studentskom trgu uopšte nije slučajna. Mnogi ne znaju da je prilikom svog jedinog boravka u Beogradu, 1892. godine, Tesla odseo baš na ovom trgu, u tadašnjem luksuznom hotelu Imperijal (na današnjem Platou)."

 

zbog ovog menija valjalo bi uplatiti tu teslinu turu /znam, znam.../ i doci samo na klopu u square nine :-)

Link to comment
  • 2 months later...

Bio u onom hipsterskom "Wine&Deli" i totalno se razočarao. Neinventivna jela, u sezoni divljih pečuraka oni spremaju šitake i šampinjone, skupo dozlaboga, na kraju uzo neke kao italijanske ćufte sa krompirom, da ne ostanem gladan... Supruga neku rolovanu piletinu sa povrćem-bljutavo, bezveze, 4 čaše vina, 3500 din.

Jedino je konobar bio pristojan.

Link to comment
  • 3 months later...

Bio u onom hipsterskom "Wine&Deli" i totalno se razočarao. Neinventivna jela, u sezoni divljih pečuraka oni spremaju šitake i šampinjone, skupo dozlaboga, na kraju uzo neke kao italijanske ćufte sa krompirom, da ne ostanem gladan... Supruga neku rolovanu piletinu sa povrćem-bljutavo, bezveze, 4 čaše vina, 3500 din.

Jedino je konobar bio pristojan.

 

sta je ovo i gde?

Link to comment

U NS-u na Podbari, kad kreneš od Riblje pijace Kosovoskom, 2-3 ćošak levo. Puno ime je "Project 72-Wine&Deli", valjda isti čovek koji drži Fiš I zeleniš. Ne znam kako se snalaziš sa novosadskim hipsterajem  :) Dosta ljudi se kune u ova mesta, meni je bilo tanko. Ono, organske namirinice, male porcije, kao nouvelle cuisine...   

Link to comment

u novom sadu, u Kosovskoj, relativno blizu pešačke zone

 

koncept naginje ka tome da uzmeš vozić sastavljen od više jela, ali je prava kuhinja. međutim, u vreme kada sma intenzivno odlazio (pre godinu dana) znalo je često baš jako da varira u kvalitetu. kenat je ubo loš dan verovatno.

kako je sad, nemam pojma. ambijnt je odličan, bila dobra i usluga, ali ako klop ane valja, koga boli k za to

 

EDIT: kenta brži :-)

Edited by banatjanin
Link to comment

Banaćanine, pominjao si Debelu patku, jel to tamo gde je bio Arhiv?

Bilo zatvoreno krajem leta, prolazio sam pre neki dan I vidim da radi. Jel to ista ekipa koju si hvalio, ako si upućen?

Link to comment

A pa bio sam tamo. Onako, fenserajčić, očiti uticaj Male fabrike ukusa a možda i Home, s tim što se kod ovih prvih ipak da pojesti nešto konkretno i masno. Ništa posebno ni po jednom parametru. Trenutno sam u fazi da bi se pre odrao mesišta iz zemljane posude sa krompirom i futoškim kiselim kupusom kod Bate Pežoa nego na takvim mestima (detox  :lolol:  :lolol:  :lolol:  :lolol:  :lolol: )

Edited by yolo
Link to comment

ma ta ekipa je otišla odande pre godinu dana, ne znam ko sad drži.

 

kuvar koji je radio sad sa nekom ekipom otvara nešto što će se zvati Pasent, u Karlovcima na Dunavu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...