Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Realno, za zadovoljenje tananijeg vinarskog nepca ne ide se na salaš koji je inače mesto za izlet i jelo sa par vrsta vina.

To me podseća na kafanu u Prokuplju gde smo išli na vrhunske butkice a kelner na pitanje koja vina imaš - pa imamo belo a imamo i crno.

Link to comment

Realno, za zadovoljenje tananijeg vinarskog nepca ne ide se na salaš koji je inače mesto za izlet i jelo sa par vrsta vina.

To me podseća na kafanu u Prokuplju gde smo išli na vrhunske butkice a kelner na pitanje koja vina imaš - pa imamo belo a imamo i crno.

 

Bas naprotiv, mislim da u srcu Srema pravi gazda mora imati bar 1 dobro/solidno belo i crveno vino. Bar privatnih vinarija ima u okolini...

Nisam licno ni ocekivao bogzna kakvu vinsku kartu (nisam je ni trazio) ali neka stona varijanta vina treba da bude adekvatna.

Link to comment

Pio Silu od vise vinara, ali ovo definitivno nije za pohvalu nimalo.

 

ne znam šta su ti dali, da li je bilo oksidirano (dugo stajalo) da li su zaista prodali šta su i rekli (meni se tamo dogodilo da u porciji bečke dobijem jednu pileću, a drugu svinjsku šniclu) , enivej, Milanovićeva sila u rinfuzi je više nego pristojno vino - dok mu je aktulena (2013) sila u flaši... pa, brutalno dobro vino (ekstraktivnija, punija, fini dodir drveta..)

 

ali ajde sila, grašac (italijanski) koji samo i prodaje u rinfuzi je još bolji. i nema, ni u jednoj varijanti, manjak svežine. upravo suprotno.

 

i ne razumem opasku da vina nisu bila puna. otkad je to mana? postoje lagana i punija vina, ekstraktivnija i manje ekstraktivna, svežija i mekša, sve prema stilu, regionu, sorti... i negde od rinfuze i očekuješ da je lagano, neobavezujuće, svakodnevno vino. samo da je zdravo, sveže, pristojno.. ne biva da za 6 evra za litar u kafani očekuješ Pulinji Montraše ili Cloudy Bay sauvignon.

Edited by banatjanin
Link to comment

Posto vidim da dosta vas brani ovu Silu, postavlja se pitanje sta mi je zaista ponudjeno... U poredjenju sa Silom od Petrovica iz Sr. Karlovaca ili iz Instituta, ova je veoma losa.

 

Slazem se da ne treba ocekivati visok kvalitet, ali neki kvalitet mora postojati. Do sada nisam imao ovakvo iskustvo sa rinfuzom, a pio sam bas lepih rinfuz vina po kafanama.

Link to comment

U Subotici sam, na kraju, klopao u pivnici Munchen, u hotelu Galerija. Tanjir za dvoje smo jedva pojeli (kilo kolenice, plus nekoliko pari dobrih kobaja i krompir). 

 

 

Hvala svima, odustao od Sidra, kanda ce biti Stojsic salas u Krcedinu. Bio tamo na 1. Sunka festu, svidelo mi se.

 

Ja ogladneo u povratku pa svratio do Sidra. Smuđ i lignje prilično dobre, ali mi se čini da je pre bilo bolje. A i čekali smo hranu jedno 40 minuta.

Link to comment

U Subotici sam, na kraju, klopao u pivnici Munchen, u hotelu Galerija. Tanjir za dvoje smo jedva pojeli (kilo kolenice, plus nekoliko pari dobrih kobaja i krompir). 

 

 

 

Ja ogladneo u povratku pa svratio do Sidra. Smuđ i lignje prilično dobre, ali mi se čini da je pre bilo bolje. A i čekali smo hranu jedno 40 minuta.

 

Overio sam ovu kolenicu u decembru, jedva se izborih sa porcijom i ofingerom bavarskih pereca. Kolega samo što se nije zadavio, a i on je prilično ješan. Perfektno zapečena korica, veoma dobro. 

Link to comment

Ja  bih se zabrinuo kada bih rečnu ribu čekao kraće od 30 minuta. 

 

To... ima smisla. Ispadoh glup :D

 

Overio sam ovu kolenicu u decembru, jedva se izborih sa porcijom i ofingerom bavarskih pereca. Kolega samo što se nije zadavio, a i on je prilično ješan. Perfektno zapečena korica, veoma dobro. 

 

Pisao sam dijagonalno, pa zaboravio da napomenem da je klopa bila super. I tamni, točeni paulaner uz to. Milina.

Link to comment

Zlatni bor je i dalje jedino mesto na Zlatiboru (Vodama) gde možeš pristojno da jedeš po normalnim cenama. Možda su pojedinačne cene jela stotinak dinara više u odnosu na veliki broj anemičnih lokala koji nude akcije i komplet obroke, ali ovde dobiješ školovane kuvare, diskretne konobare i dva nivoa višu uslugu. Jedini idiotluk, za koji su krivi menadžeri Zlatnog bora, bio je da u prošlu nedelju (Sretenje, vikend, sunce, sneg, milion ljudi na Zlatiboru) u 5 popodne zatvore kafanu i oteraju ljude jer moraju da spreme rođendan koji je neko zakazao. Tada su konobari videvši realnu opasnost da budu linčovani sve goste uputili u kafanu Petica na au stanici, kao jedinu dostojnu zamenu za ZB. Mi bili sutradan, standardan roštilj za nešto višu cenu u manjim porcijama, al' pošto nismo probali ništa kuvano ne bih da donosim konačan sud. Mogu da ih preporučim ako u ZB nema mesta ili čoveka uhvati neizdrž čim izađe iz busa.

 

Svetla strana medalje je to što smo svuda, ali bukvalno svuda jeli dobru komplet lepinju (i to nije pravilo samo od ove godine). Od Zlatnog bora preko Narcisa i Rujna pa do udaljenih privatnih pansiona - svi prave vrelu, hrskavu, bogatu komplet lepinju koja iako se jede ujutru ostaje u podrizima do 7 uveče i bukvalno ne osećate glad do večere. Čak i šminkeraju omiljeni Irish Pub na ulaznim vratima ne drži ni detelinu sa tri lista niti poster Ace Seltika već veliku sliku komplet lepinje, a unutra miris kafe često biva nadjačan aromom pretopa. Jedina razlika u pravljenju je u količini jagnjećeg pretopa. Najviše ga ima, naravno, u onoj koju služe u ZB.

 

Edit: Evo malo i da ilustrujem, prva je  iz pansiona Žunjić (200 din), a druga iz ZB (290 din). Može da se primeti bogatija jagnjeća moča u drugoj.

2015-02-16 10.35.44.jpg

2015-02-14 10.06.56.jpg

Edited by clandestino
Link to comment
  • 2 weeks later...

izletelo mi na fejsu, neki lik izrantovao. a rajko mi još bio omiljen u nišu

 

 

Razlog zbog kog ne idem u kafanu "kod Rajka" je taj kako se ponasa prema radnicima. Ko je bio tamo i sedeo u prizemlju kod sanka ili stepenista, sigurno zna o cemu pricam. Dere se na njih, naziva ih zivotinjama i stokom, a niko od onih koji se nesto kao bore za ljudska prava, prava radnika, koji su protiv mobinga itd. nikada nije skrenuo paznju na to. Niti je neko od radnika podigao tuzbu protiv gazde, prijavio ga inspekcijama itd. Meni se trenutno hrana koju sam pojeo okrece po zelucu posle svega sta sam cuo i video. Ja stanujem blizu Kazandzijskog sokaceta, pa sam morao da idem tamo posto nije bilo mesta u par kafana oko mog kraja koje imaju kvalitetne corbe, a da idem u one gde je odnos cene naspram kvaliteta prenabudzen, ne pada mi na pamet. Inace, nije bilo mesta posto je grad pun Bugara. Ne znam odakle ih ovoliko odjednom. Mozda ih neko slagao da je jos uvek proslava jubileja Milanskog edikta.
 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...