Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ja jela prošle nedelje po niškim kafanama, tačnije u Nišlijskoj mehani i Etno kući. U Nišlijskoj mehani roštilj pokidao, jela sam nešto od svinje (a ja inače nisam ljubitelj svinjskog mesa), ne znam tačno koji je to deo, deblje je od vešalice, manjeg prečnika i neke tamno rozikaste boje. Pileće belo u slanini takođe odlično, kao i prateće lepinjice, ajvari isl. Etno kuća mi bila mnjah, meso masno, leb podgrejan, a salate užegle. Jedino je bilo dobro neko toplo predjelo od sira, povrća i slanine, mislim da se zove sirnica ili tako nešto.

Edited by sailorman
Link to comment

a ima i u onoj ulici, pravo od ulaza/izlaza u hotel Vojvodinu /onaj bocni ulaz, ne onaj sto je kod recepcije i sto glada na trg/, u gimnazijskoj ulici, nekih 50matara pravo, sa desne strane... nije los ni ambijent, a ni klopa, barem tako kazu. ja bila samo jednom, al' tu hranu ja vise ne jedem, pa nisam merodavna za gastro uzitak. zove se ''etno kucerak'' a evo i linka

Edited by nezvanova
Link to comment

stara zanatlija baš i nije mesto za bilo kakav gastro doživljaj, više da se olešiš od točenog piva uz krnje tamburaše koji sviraju hitove Saše Matića i onda pobiješ sa nekim na kraju večeri. Ima ko voli.u Trofeju gulaše od divljači, dobar im je i sač, kolenice vrhunskeu Kućerku bude sveže ribe (smuđ, kečiga), dobre pihtije, dobra jagnjetina i teletina, odlični babpski domaći slatkiši (grancle, vasina torta, šnenokle (ali prave, ne sa pudingom od vanile)

Link to comment

Da pohvalim gazdu trofeja, kad su bili oni smetovi mi došli tamo da jedemo i da se ugrejemo, i na kraju konobar kaže: Sve plaćeno rekao gazda! Mi kao : Što? Konobar: Pa gazda kaže ko svrati, taj se ili zaglavio ili došao da izvlači ljude!send from WC šolja by BVK

Link to comment
Fin tekst o kultnom mestu Šlep, u Zemunu. Tamo se, pre svega, ide leti da bi se približilo, kako hoćete, onom ontološkom, bogu, istini, prirodi... Ja obično jedem riblju čorbu i/ili girice. Na svetu nema mesta kao što je Šlep i zato svako ko drži do sebe treba tamo da ode da pojede, popije i posedi.Još jedno, drugačije, ali divno mesto u Zemunu: Kafe Galerija. Domaća, friška kuhinja. Jeli smo 2X (fenomenalne) sarme + lebac koji su tamo pekli + pola litre vina = 1,300RSD. Kafe Galerija je imala predivan pogled na Dunav, nazalost neko je sagradio kuću i krovom zagradio pun pogled. Svejedno, vredi.A najbolje jagnjeće pečenje, to svi znaju, je Kod Savića na Galenici. Čovek je u potpunosti replicirao svoj restoran iz Krajine. Najbolje je da se ubode promocija nekog krajiškog cd izdanja pa da se ima i muzičko-kulturni ugodjaj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...