Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Maligan zakatančila poreska

 

Isto i Rajka u Nišu, prošle srede poljubili vrata (sa crvenom mašnicom). Završili u Mehani, prava sezona za kiseli kupus, pihtilje, turšiju, ljutenice, trljenice, beli urnebes... samo nemaju onakva rebarca na kajmaku. Pre toga šetali gradom, na svakom koraku il' bureci il' roštilj naslagan u izlozima ko tašne po buticima.

 

I :heart: Niš.

Edited by clandestino
Link to comment

na izlazu prema kraljevu sa leve strane kafana ne secam se imena, povelika drvena, lici na brvnaru, prepoznaces po crveno belim kariranim zavesicama unutra

 

teletina u crepulji, moguce da se zove i pod sacem, trenutno tiltujem, u zemljanim posudama meso i povrce (krompir, malo sargarepe)

 

bese dobro prosle godine, mislim nista svemirski ali postena domaca hrana

Link to comment

potrazi na pocetku ovog topica sam pisao o 'popovoj sumi' na izlasku iz kragujevca prema gruzi/kraljevu/cacku sa desne strane. par stotina metara nakon pumpe. rec je o jedinstvenoj kafani u celoj srbiji

Edited by foto
Link to comment

Zavisi šta se traži u Kragujevcu. Ako je roštilj (pljeskavica, kobasica, crevca... Najbolja je Naša kafana u Koloniji). Malo fensi je Oranica na jezeru u Šumaricama. Pečenje je bilo dobro kod Milutina. I ovo što je opisano u Korićanima. Zove se Krčma.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jel bio neko skoro u Nisu i/ili Vranju. Imam tranzit kroz oba mesta u naredna dva dana tako da ce verovatno u svakom pasti po jedan kardinalan obrok - rucak i vecera.

 

U Vranju i okolini znam Haremluk, moguce da cemo se tamo zabosti ako domacini placaju. Ako ne, sta su druge opcije na tom ili boljem nivou hrane. Ambijent znam:), ne bih se samo zbog toga vracao tamo. Moze i neka blizina Vranja ako je vredno posete.

 

Sto se Nisa tice tamo uglavnom znam sve ali nisam dugo bio u samom gradu ne racunajuci Mrak pa cisto da proverim da li ima nekih novih favorita. 

 

Onaj sto je jeo los minestrone u Nis ne mora da se odaziva :)...

Link to comment
  • 1 month later...

Na drugom topiku pitah da l' ima nešto zanimljivo s onu stranu novog mosta, pa pošto nije bilo ideja, a subota prava prolećna, sve se nekako sklopilo za gastro romanticni izlet u Zrenjanin, da se nešto pojede a između ako može i nešto da se vidi. Napravljen je i plan tourist/gastro route: Most kineskog prijateljstva - doručak u Trofeju - Kaštel - Zr centar - ručak u Etno kućerku - večera kod kuće.

 

Štono neko reko, ako nešto može da krene naopako sigurno će da krene naopako pa je tih beogradskih 14 oduvala banatska košava čim smo prešli most, u Trofeju bila svadba pa nam dali mesto pored neke preparirane životinje u hladnom antreu. Naručili banatsko meze sa belim kobasicama, švarglom, čvarcima..., a dobili kulen i još nešto od Zlatiborca, pitamo šta je ovo, veliki rumeni keša još više pocrveni, kaže sad će proveri, vraća se - izvin'te to je ono što trenutno imamo. Iz protesta smo sve pojeli i ostavili bakšiš, malo prošetali, islikali se sa sitnim životinjama pa pravac Ečka.

 

U Ečkoj slikanje u Kaštelu, tamo je trebalo da padne i kafa i možda neki lagani kolač, al' bilo je toliko pusto da smo se plašili ko će da nam otvori. Park i ceo kompleks izuzetno lep, mogu da zamislim kako je u proleće kad sve procveta i prolista u ogromnom vrtu. 

 

Centar Zrenjanina sav raskopan, rade ljudi da bi bio lep kad dodje neko drugi posle nas. Napravili nekoliko fotki, na svakoj se vidi il' građevinska ograda il' Toi Toi klozet. Otišli do turist centra, ljubazna gospođa nam poklonila nekoliko mapa i vodiča, na žalost ne može obilazak, niste grupa... Pitali da li negde u blizini mogu da se kupe banatske domaće kobasice, čvarci i sl. kaže sada nigde, niste grupa... Probajte u mesari Papp, radi subotom do 2 (bilo 2 i 10). Posavetovala nas i da probamo u Belom Blatu na salašu Lujza, oni uvek imaju domaće đakonije i dala nam telefon, ali mi smo se vraćali po mraku pa sam se plašio tog Blata.

 

Od tog trenutka sve je krenulo na bolje, prvo odličan macchiato u kafiću ispod mosta, pa šetnja po Maloj Americi od mosta do mosta, tako da smo u Kućerak ušli ogladneli i dobro raspoloženi. 2 supe (rezanci i knedle), bečkerečka piletina punjena sirom i blitvom, gulaš od mangulice, kupus salata, gomboce, tri kole, sve došlo 1700 din. Konobari u lalinskoj nošnji ljubazni i nešto sporiji, taman misliš da su zaboravili a oni donesu. Sve je bilo prste da poližeš, ne treba posebno opisivati. Tu nas zatekla i noć, može se reći da nam se nije išlo.

 

Ograđeni parking u centru košta 25 din sat, pa ni sa te strane nema nikakvih stresova.

Link to comment

Bio pre par dana u Petrovcu na Mlavi. Jedva pronasli restoran Zlatnik. Jos je nedelja vece bila, plasili smo se da ne rade. Bas je zavucen u nekoj sporednoj ulicici. 

 

Elem, teleca corba je jaka i bogata kao da smo jeli gulas. Bas mi je prijala. Posle toga presli na cevape koji su bili sasvim korektni. Pogaca izvrsna. Jela se i jagnjetina za stolom, probao sam i zazalio sto je odmah nisam porucio. 

 

Korektne cene - 400gr cevapa sa krompiricima su 520 kinti tako da komotno moze da se izdeli na dvoje ako se pre toga pohasa ona corba. 

Link to comment

Ako vas put nanese u Vrdnik pa jos ogladnite,svratite u restoran Mines.Klasican izbor domace kuhinje,corbe,kuvna jela,rostilji,teletina,skembe,urnebes...Ono sto nije klasicno za vecinu srpskih kafana je ljubazno osoblje i higijena na nivou

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...