Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

To što je Zemun sticajem nesrećnih okolnosti birkokratski deo Beograda, to ne treba da nas prevari da Zemun nije potpuno drugi grad. Zemun ima potpuno drugu suštinu, način života i kulturu od Beograda, tako da ne može nikako (osim ovo nesrećno birokratski) da se svrsta u Beograd.

Link to comment
A najbolje jagnjeće pečenje, to svi znaju, je Kod Savića na Galenici. Čovek je u potpunosti replicirao svoj restoran iz Krajine. Najbolje je da se ubode promocija nekog krajiškog cd izdanja pa da se ima i muzičko-kulturni ugodjaj.
:isuse:
Link to comment
Zaintrigiran sam jelovnikom, ajde KUD Simovicu javljaj!
ćureći medaljoni, rebarca, kremenadle sa sosom od jabuka odlični. pita sa jabukama i sladoledom od vanile, šnenokle takođe. konobari malko smotani, nije preterano skupo što se da videti.u svakom pogledu preporuka za veliki
Link to comment

Fin tekst o kultnom mestu Šlep, u Zemunu. Tamo se, pre svega, ide leti da bi se približilo, kako hoćete, onom ontološkom, bogu, istini, prirodi... Ja obično jedem riblju čorbu i/ili girice. Na svetu nema mesta kao što je Šlep i zato svako ko drži do sebe treba tamo da ode da pojede, popije i posedi.Još jedno, drugačije, ali divno mesto u Zemunu: Kafe Galerija. Domaća, friška kuhinja. Jeli smo 2X (fenomenalne) sarme + lebac koji su tamo pekli + pola litre vina = 1,300RSD. Kafe Galerija je imala predivan pogled na Dunav, nazalost neko je sagradio kuću i krovom zagradio pun pogled. Svejedno, vredi.A najbolje jagnjeće pečenje, to svi znaju, je Kod Savića na Galenici. Čovek je u potpunosti replicirao svoj restoran iz Krajine. Najbolje je da se ubode promocija nekog krajiškog cd izdanja pa da se ima i muzičko-kulturni ugodjaj.

 

To jedino ako nisi nikad bila kod Stefana.

 

Restoran, inace, nije replika, a ja bih rekao da ni kvalitet nije kao sto je tamo bilo. Ljudi tamo idu zbog imena kafane, tj zato sto su navikli da idu kod Savica. Da se razumemo nije tamo jagnjetina losa, odlicna je, ali svakako nije najbolja.

 

Ne obaziri se na ove sto fejspalmuju.

Link to comment

+100

jedno od najizvikanijih mesta u univerzumu

 

izvikano samo medju krajisnicima, konkretnije, kordunasima. meni nije jasno ko bi drugi hype-ovao Savica.

 

@kojot

 

bilo gde u Srbiji? ili si pogresio topic?

Link to comment

preporucite neki restoran gde bih mogao da vodim zenu na rucak/veceru. dakle i dobra hrana i ugodjaj.

 

Korner mi je uvek ok za romantiku.

Edited by Arbeitmann
Link to comment

izvikano samo medju krajisnicima, konkretnije, kordunasima. meni nije jasno ko bi drugi hype-ovao Savica.

 

@kojot

 

bilo gde u Srbiji? ili si pogresio topic?

jedno vreme doslovce svi su ga hajpovali, pre recimo 5 godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...