Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

ima u zajecaru jos jedna dobra kafana koja se retko pominje, ne secam se imena ali znam da opisem gde se otprilike nalazi, kada glavnom ulicom ides od centra u pravcu izlaza za beograd. otprilike na kilometar od centra ima krivina ulevo gde se sa desno strane odvaja ulica, e upravo tu desno u jednoj zgradi iz 70-tih u prizemlju, spolja izgleda sasvim obicno i nista se ne provaljuje jer ima zavese, kada udjes unutra pristojan etno ugodjaj bez preterivanja. sad se prisecam da sam pisao o toj kafani pre jedno godinu dana ovde. rostilj je mozda za dlaku slabiji od medinog ali su realno razlike nebitne jer je odlican, a sve ostalo jako jako dobro i odlicni kelneri. to za slucaj da kod mede popijete bananu zbog velike posecenosti, sto se desava.inace je zatvoren hajduk veljkov konak, legendarna kafana stara ko zna koliko decenija i jedan od najboljih kafanskih ambijenata koje sam video. iako su me lokalci odgovarali od odlaska tamo, svaki put kada sam poslednjih godina bio tamo bilo je super.
Da da, zove se "Dva brata" i nalazi se tacno tamo gde si opisao, na uglu ulica Nikole Pasica i Cupiceve, kod nekog pokusaja kruznog toga. Sto se mene tice, s obzirom da sam iz Zajecara, Meda mi je bolji, ali i ova ima dobru klopu i fin ambijent. Ima finu letnju bastu i zgodno je npr. ici sa porodicom na neki nedeljni rucak ili tako nesto. Porcije nisu toliko velike kao kod Mede. Postoji jos jedna kafana na obodu grada, preko puta OMV pumpe, zove se "Beba". Ima dobru klopu ali je kicerasti ambijent.Hajduk Veljkov konak je bila gradska kafana, ali sa privatizacijom hotela, kome je ta kafana pripadala, uvek su je izdavali i stalno se menjao vlasnik. Nisam isao tamo 100 godina bas iz razloga sto ne znam vlasnika :)Konjicki klub su drzali neki klinci poslednjih par godina i pokusavali da naprave kafanu kao ove beogradske sa muzikom uvece, pa se razna decurlija i bulumenta skupljala tamo, sto mi je bilo dovoljno da ne zalazim na tu stranu.U centru grada, u hotelu, su napravili neki etno restoran u kome sam bio pre otprilike godinu dana i bilo je sasvim dobro. Ne secam se imena, ali se udje i hotel i prodje recepcija i direktno se ulazi u kafanu. U centru je i pab Rivendel koji ima fenomenalne pice, mada im ni rostilj nije los.Kad vec pisem nasiroko, ako se nadjete u zimskom periodu u Zajecaru, obavezno svratite u poslasticaru Stela, na gradskom trgu, ili 100 metara na levo poslasticara Pcela, i probajte salep. Ove poslasticare drzi porodica Goranaca i izuva koliko je dobar. Naravno i kolaci i sladoled su odlicni. Oni su starosedeoci i ceo zivot se bave tim poslom.Ako treba jos neki tip, slobodno pitajte :)
Link to comment

meni su porcije kod mede apsolutno najvece koje sam video u srbiji, ukljucujuci i sva niska preterivanja. kelner me je odgovarao da narucim bilo sta sem pola medine pljeskavice, ja sam insistirao i na pola porcije rebara, na kraju sam poneo vise od pola kuci. a salep iz pcele mi je najbolji koji sam pio u zivotu. za danasnji ukus mi je presladak ali sam kao klinac bio totalno navucen, toliko da su me roditelji lagali da je to pice za odrasle, kao rakija, pa deca ne smeju da piju sem par puta godisnje....

Link to comment

Jeste malo upadanje u sred price, ali ima li neko preporuku za pristojnu klopu u Novom Sadu a da nije Zak i slicno dranje.Majin/Vanesin Index excluded.

Link to comment

Onaj Pera Pežo ili Žika Pežo, kako se već zove, je skroz dobar. SUper uživanje uz reku, mada je sada hladno tako da ne znam kakav je enterijer.Cene su 600-900 dinara za glavno jelo ako se dobro sećam. Neka neki lokakac potvrdi.

Link to comment
Onaj Pera Pežo ili Žika Pežo, kako se već zove, je skroz dobar. SUper uživanje uz reku, mada je sada hladno tako da ne znam kakav je enterijer.Cene su 600-900 dinara za glavno jelo ako se dobro sećam. Neka neki lokakac potvrdi.
Bata Pezo?
Link to comment

Na kraju je izbor pao na ili Sokace ili Veliki ali nas je kisa i blizina poterala u Veliki.Sta znam lepa klopa, nije skupo (pice, klopa i dezerti za 4oro izaslo 5000) ali mi nekako mnogo praznjivao uradjeno i ne ide mi da se sa jedne strane furaju na tu starinsku pricu i muzejske eksponate a sa druge strane izgleda kao mesavina smokvice i apple store-a.Mesiste dobro, a slovacke kobasice koje su svrstali u jako ljute ne bih svrsao ni u zacinjene. Sve u svemu super mesto ko voli kombinacije slatkih sosova i mesa.

Link to comment

bio danas u tom sokačetu, tjah, bedna trojka. išao na preporuku viđenijih novosadjana.dajte neku ozbiljniju preporuku za ns restaurant obzirom da ću ga češće posećivati u narednom periodu. mislim neki normalan restoran gde im glavna fora neće biti pola kile mesa u tanjiru i šlus. da u wc može da se udje, a da se ne izvode egzibicije, da u istom može čovek da opere ruke i iste obriše kakvim ubrusom, gde supu neće praviti iz kesice(sa knedlama čvrstine dijamanta)...misim ništa specijalno ne tražim

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...